Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Karta pojazdu taĂąsza od stycznia 2006?


Ola

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

wiem ze zróde³ka,¿e op³ata ma byÌ zmniejszona do oko³ó 50,a podatek za z³omowanie dotyczy tylko sam. oso. do 9 osób i pólciê¿arówek do 3,5t.Jak chcia³em rejestrowaÌ virówke 22,12,05r to tak mi poleci³a znajoma z wydzia³u kom.¿ebym poczeka³.Powiedzia³a nawet coœ takiego ¿e mo¿e wogóle znios¹ t¹ op³atê.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja moge sie wypowiedziec w 100% poniewaz kilka dni temu zarejestrowalem w koncu moto !!!A sprawa wyglada tak:1. karta pojazdu mimo wczesniejszych zapowiedzi nie staniaÂła do (75, czy 50 zl jak zapowiadali wczesniej) i dalej kosztuje 500 zÂł wiec wszystko jedno nie oplacalo mi sie czekac do nowego roku2. podatek tzw."od zÂłomowania" nazywa sie to jakos inaczej - obowiÂązuje samochody osobowe, wiec za motocykle siĂŞ tego nie pÂłaci.3. moje moto bylo sprowadzone z belgii, z tego kraju nie jest wymagane zaÂświadczenie o wyrejestrowaniu motocykla , z urzedu belgijskiego (nie wiem jak z innych krajĂłw, ale podobno trzeba, wiem ze belgii + inny jeden kraj nie bylo wymagane) takze tzeba miec - dowod rejestracyjny + umowa 4. caÂły koszt spraw urzedowych (bez kosztu tÂłumaczeĂą - indywidualana sprawa, oraz bez kosztu ubezmpiecczenia OC) wynosi 955 zÂł - masakra wchodzi w to:- przeglÂąd zerowy 126zÂł- zaÂświadczenie o przeglÂądzie 50 (wedÂług mnie bzdura - nabijanie kasy)- opÂłata vat 25 - zwolnienie z vatu - 150 zÂł- 5 zÂł znaczek skarbowy za vat 25 w urzedzie skarbowym- karta pojazdu - 500 zÂł- tablica dowĂłd i znaczki skarbowe w wydziale komunikacji - 124 zÂł 5. OC nalezy wykupic tego samego dnia co rejestracja, bo sa surowe kary za opuznienie !!!no to by bylo chyba na tyle z mojej stronypozdro i powodzenia w zalatwianiu spraw w urzedachP.S. tak nawiasem mowiac - WYPIER....LIĂ stare baby z urzedĂłw !!!!! bo mozna dostac bialej goraczki, ja naszczescie mam to za soba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MĂłj znajomy zciÂągnÂą furĂŞ z niemiec i bĂŞdzie jÂą rejestrowaÂł po cenniku za 500 zÂłale powiedziaÂł Âżeby trzymaĂŚ wszystkie kwity bo jeÂżeli pobierajÂą kasĂŞ nielegalnie to bĂŞdÂą musieli jÂą zwrĂłciĂŚ. No niewiem ryzyk fizyk, ja bĂŞde siĂŞ rejestrowaÂł teraz bo muszĂŞmieĂŚ moto gotowe na ÂświĂŞcenie w czĂŞstochowie a to jest przed majem.PozdroRuffiPs. MyÂślĂŞ Âże nasi zdolni politycy wymyÂślÂą innÂą zastĂŞpczÂą opÂłate

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do laktury dzisiejszej RZECZPOSPOLITEJ. Temat aktukulu "za sprowadzone auto zaplacimy mniej". Wczorajsza decyzja Trybnalu Konstytucyjnego spowoduje obnizenie oplaty za wydanie karty pojazdu z 500 PLN do prawdopodobnie 75 PLN. Zmiana ta ma wejsc w zycie z dniem 1 Maja.Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Timac to nie takie chop,wiĂŞkszoÂśc sprowadzanych motocykli jest wyrejestrowana i nie posiada tymczasowych tablic(bo moto sprowadzajÂą na autach wiĂŞc po co pÂłaciĂŚ dodatkowe opÂłaty za ubezpieczenie i tablice?) ,wiĂŞc tym ktĂłrzy nie majÂą ubezpieczenia i tablic tymczasowych nie pozostaje nic innego jak jeÂździĂŚ na nielegalu,wogĂłle nie jeÂździĂŚ,albo kupiĂŚ karte za 500zÂł,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem,to Ci którzy juz moto zarejestrowali,bêd¹ siê mogli staraÌ o zwrot kasy,tylko znaj¹c nasz kraj,nasze urzêdy i zawrotn¹ szybkoœÌ pracy w takich sprawach to pewnie to bêdzie d³ugo trwa³o..... kumpel sie bêdzie w³aœnie stara³ o zwrot kasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie siĂŞ dopiero przymierza,bo tez jeszcze nie wie,jak to bĂŞdzie do koĂąca wyglÂądaĂŚ..czy bĂŞdÂą jakieÂś druki czy bĂŞdzie trzeba samemu pisaĂŚ jakieÂś podanie,ale jak siĂŞ za to weÂźmie i bĂŞdĂŞ coÂś wiĂŞcej wiedzieĂŚ,to dam Ci znaĂŚ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj bylem w urzedzie dowiedziec sie cos o zmianch w zwiazku z karta pojazdu.No wiec nic nie wiedza o tanszej karcie ale nawet jesli wejdzie tansza to i tak od stycznia placi sie 500 za samo to ze pojazd jest sprowadzony Skurwysyny ujebalo sie ich za jedna rzecz to teraz wprowadzili nastepna. Wychodzi na to ze bedzie drozej bo tak bylo 500 za karte a teraz 500 i 75 za karte. Ci ktorzy zakupili pojazd w starym roku nie placa tych 500 ale tez nie wiem czy nie beda musieli placic karty po starej cenie 501zl.Ja chyba nie wytrzymam do maja i zaplaca za ta karte 501 zl i najwyzej bede sie staral o zwrot kasy. Albo bede smigal bez blachy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysokosc oplaty z karte pojazdu reguluje rozporzadzenie Ministra Infrastruktury z dnia 28 lipca 2003 r. w sprawie wysokoœci op³at za kartê pojazdu. TK uznal, ze rozporzadzenie to w czesci ustalajacej wysokosc oplaty jest niekonstytucyjne (gdyz oplata w takiej wysokosci nosi znamiona daniny publicznej - inaczej podatku) . Zgodnie z orzeczniem TK z 17 I 2006 zakwestionowany przepis traci moc z dniem 1 maja 2005r. Oznacza to, ze do tego czasu minister odpowiedzialny z ten dzial administrracji powinien przygotowac (opublikowac) nowy akt prawny uwzgledniajacy tresc wyroku TK. Do tego czasu obowiazywac beda stare niekonstytucyjne przepisy. Niekonstytucyjne rozporzadzenie moze zostac wczesniej zmienione. Jak wynika z komunikatu zamieszczonego na strona Ministerstwa Transportu i Budownictwa natychmiast zostaly podjete prace nad zmiana rozporzadzenia.Z tego co wiem to:1. tzw. oplata ekologiczna - nie dotyczy motocykli 2. karta pojazdu bedzie tansza3. nie wiem nic na temat wprowadzenia dodatkowych oplat/podatkow zwiazanych z rejestracja pojazdow (np oplat uzaleznionych od rocznika i pojemnosci skokowej pojazdu)W sumie rejestrracja zagranicznego motocykla moze od 1 maja 2006 kosztowac 150 VAT25 + 70-80 pln karat pojazdu + 50 za tablice czyli dobre 400 mniejTrybuna³ Konstytucyjny orzek³, ¿e § 1 ust. 1 rozporz¹dzenia Ministra Infrastruktury z dnia 28 lipca 2003 r. w sprawie wysokoœci op³at za kartê pojazdu jest niezgodny: z art. 77 ust. 4 pkt 2 i ust. 5 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym oraz z art. 92 ust. 1 i art. 217 Konstytucji.Powy¿szy przepis traci moc obowi¹zuj¹c¹ z dniem 1 maja 2006 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie sytuacja wyglÂąda podbnie moto na angielksich blachach naszczeÂście papiery mam juz na siebie wiec nie ma problemu . problem jest tylko z ubezpieczeniem bo angielksiego nie mam(jak mnie podliczyli to wyszlo ok 1500 L) a polskie nie chca wystawic na moto z balchami z innego kraju, wiec czekam do maja bo oplata za zlomowanie nie dotyczy moto, a karta bedzie tansza. najbardziej denerwujÂące jest to ze polskie urzĂŞdy albÂą sÂą tak niedoinformowane albo nie chÂą udzielaĂŚ informacjji na temat zmiany ceny karty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.