Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Brak tytułu, id 4728


Tomcio

Rekomendowane odpowiedzi

WystĂŞpowaÂły dwa rodzaje instalacji elektrycznych w zaleÂżnoÂści od modelu.Jeden model posiadaÂł w peÂłni rozbudowanÂą instalacje.natomiast 2-gi tylko szczÂątkowÂą podobnÂą do skuterowej.NajproÂściej poznaĂŚ po regulatorze napiĂŞcia.Podaj fote reg. napiĂŞcia to powiem ci jakÂą masz instalacje.Przedewszystkim napisz jaki jest to model. dr 350 jest jak psĂłw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 82
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tomcio, zrealizuj to na bazie przekaŸników. Do prze³¹cznika œwiate³ d³ugich podepnij cewkê, która przyci¹gnie przy w³¹czeniu styk, pod którym w³¹cza siê œwiat³a krótkie. Wtedy jak w³¹czysz krótkie œwiat³a, to nie spowoduje to w³¹czenia d³ugich.Jak chcesz mogê Ci schemat zrobiÌ jak to dzia³a. Koszt przekaŸnika 10 z³. Na cewkê wystarczy kilka miliamper, czyli nigdy ci prze³¹cznika nie spali, a na styku mo¿e byÌ zazwyczaj 30 A (!!!!!!!!!!!!!!!!!!).Moim zdaniem to najlepsze rozwi¹zanie. Przyk³adowo powiem, ¿e mój samochód Omega ma strasznie s³abe œwiat³a, gdy¿ nie ma przekaŸników i jest straszny spadek napiêcia na kablach, podobno 9,5 V, przez co ¿arówki s³abo œwiec¹.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez koment...............Przy takim  obci¹¿eniu instalacji powinieneœ zastosowaÌ oprócz diody , przeka¿niki i dodatkowe bezpieczniki.W innym przypadku po¿egnasz siê z fabryczn¹ instalacj¹ i prze³¹cznikami.
Skoro jestes taki madrala to radz byle pozaru nie bylo A wiesz do czego sluzy przekaznik? A co niby bez komenatrza? Mam Ci papiery pokazac ze chodze do takiej wlasnie budy? Wez sie zastanow co piszesz Ja juz sie na ten temat nie wypowiadam Proponuje tylko proste rozwiazania Obladowanie motocykla przekaznikami diodami i innymi rzeczami nie jest zbyt madre. Potem jak mu sie cos spieprzy to gosc nie dojdzie co i jak Nie mowiac ze jak cos zle pojdzie to moze byc jezdzaca pochodnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra:Mam owiewke 4 halogeny!I chcialem ja podpiac tak zeby na dlugich swiatlach swiecily wszystkie 4-ry halogeny, a na krotkich tylko 2!Nio ale tak sie nie dalo...bo podpinajac sie pod oryginalna kostke swiecily po 2 halogeny!Wiec halogeny dolne podpiolem pod lampe postojowa, a halogeny gorne oryginalnie pod dlugie swiatla do kostki!Kapujecie ?
Ale czy ktos mi odpowie, czy zle czy dobrze zrobilem ?:|
Jezeli wszystko chodzi dobrze to nie ma problemu. jak dla mnie moze tak byc. najprostrze rozwiazania sa najlepsze A halogeny ile watowe?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy 4x35W rezygnujesz z przekznika od dlugich swiatel nr2, a i przewody normlanej grubosci se wez i po sprawie . ozywiscie zabezpiecz jeszcze bezpiecznikiem odwod dlugich i krotkich.wiesz juz wszytsko ja polaczyc ?p.swiesz jaj ni jaj , wydajew ci sie tylko ze to duzo roboty , prawde mowiac roboty masz na 20 min , a masz z robione wszystko BEZPIECZNIE dla moto i dla ciebie.oczywiscie mozesz wykozystac stara instalacje i sprawe masz rozwiazana przy takiej mocy zarowek patrz schemacik za przkeznkami (do tego miejsca masz niejako instalacje juz fabryczna zrobiona)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Daje sobie juÂż spokuj, zaraz jakiÂś kolejny uczeĂą technikum elektronicznego stwierdzi, Âże jestem mÂądrala, a on wie lepiej. " bo ma papiery !!!!!!!!!! ".Pozdrawiam.
Spadaj na drzewo glabie Po co sie mnie czepiasz baranie? Narysowales schemat jak z przedszkola i sie szczycisz. Chciales poakzac ze tez umiesz? Idz do przedszkola to Cie moze pochwali pani przedszkolanka Widzicie ze gosc nie jest pierwszej klasy elektronikiem i chce prostego dobrego rozwiazania to mu rysujecie schematy prponujecie przekazniki chu...muje Dobra ja juz sie nie wtykam bo sa madrzejsci ode mnie "BEZ PAPIEROW" Sory wszystkich ale mam ciezki dzien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WÂłaÂśnie dlatego tak wyglÂąda ten schemat.A ty mÂłody czÂłowieku jeÂśli masz problemy z wÂłasnÂą osobowoÂściÂą to nie obrazaj nikogo publicznie . Pozdrawiam.Ps. Tomcio jeÂśli potrzebujesz rady to dzwoĂą lub pisz na PW.     Telefon wysyÂłam ci na PW.
Fakt ja mlody ale to Ty w takim razie stary jestes? Nie mowiac o tym ze nie masz zadnych danych o sobie Pozdrawiam i prosze nie czepiaj sie mnie na przyszlosc Najwazniejsze zeby chlopakowi pomoc i wszystko ladnie gralo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.