Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Brak tytułu, id 4670


bb2

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gdzies kiedys czytalem o przeklamywaniu licznikow w Jawach....(tak samo jak w simsonach)zakldamy: (nie pamietam ile dokladnie tam bylo) wiec jezeli 1km/h na liczniku jest wart w rzeczywistosci okolo 0.9km/h prawdziwej predkosci to przy normalnych predkosciach tego sie nieodczuwa....bo przeklamanie przy predkosci 100km/h jest okolo 10km/h! Nio ale im wieksza predkosc to przeklamanie rosnie drametralnie....dlatego jak na liczniku miales np 160km/h to w rzeczywistosci jechales(biore z poprzedniej proporcji!) jakies 144km/h! Blad licznikowy to jedna sprawa.....ale wystarczy, ze zalozyles inne opony niz zaleca to producent...chodzi o profil! Im wyzszy profil tym predkosc na liczniku bedzie mniejsza, lub na odwrot Dlatego ludzie sie czesto dziwili, ze MZtka, ktora jedzie 140 bierze nie jedna jawe, ktora leci 160 W GSe podobno blad licznikowy dla 1km to jakies 50cm!1km licznikowy do 0.950km rzeczywistego!Tak tylko to napisalem, nie chce rozpoczynac kolejnej walki itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzies kiedys czytalem o przeklamywaniu licznikow w Jawach....(tak samo jak w simsonach)zakldamy: (nie pamietam ile dokladnie  tam bylo) wiec jezeli 1km/h na liczniku jest wart w rzeczywistosci okolo 0.9km/h prawdziwej predkosci to przy normalnych predkosciach tego sie nieodczuwa....bo przeklamanie przy predkosci 100km/h jest okolo 10km/h! Nio ale im wieksza predkosc to przeklamanie rosnie drametralnie....dlatego jak na liczniku miales np 160km/h to w rzeczywistosci jechales(biore z poprzedniej proporcji!) jakies 144km/h! Blad licznikowy to jedna sprawa.....ale wystarczy, ze zalozyles inne opony niz zaleca to producent...chodzi o profil! Im wyzszy profil tym predkosc na liczniku bedzie mniejsza, lub na odwrot Dlatego ludzie sie czesto dziwili, ze MZtka, ktora jedzie 140 bierze nie jedna jawe, ktora leci 160 W GSe podobno blad licznikowy dla 1km to jakies 50cm!1km licznikowy do 0.950km rzeczywistego!Tak tylko to napisalem, nie chce rozpoczynac kolejnej walki itp...
Dobrze prawisz!!!! Na ka¿dym liczniku jest jakieœ przek³amanie..Tylko jestem ciekawy czy zu¿ycie bierznika te¿ na to wp³ywa i to w jakim stopniu bo obwód kola sie zmienia<¿art mo¿e ma³o œmieszny >ale te przk³amania w jawach to prawda mój licznik chyba nie k³ama³ bo 180 na jawie to nie zbyt przyjemne uczucie i naprawde by³o czuÌ ta prêdkoœÌ....ze 2 razy j¹ tak przgoni³em i wiêcej nie miaelm ochoty sie tak mêczyÌSorrry za wieli jaki prawdopodobnie JA tu wprowadzi³em ale to trzebaby³o powiedzieÌ Pozdro....PS.Woisna powraca!!!!jupi!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze prawisz!!!! Na kaÂżdym liczniku jest jakieÂś przekÂłamanie..Tylko jestem ciekawy czy zuÂżycie bierznika teÂż na to wpÂływa i to w jakim stopniu bo obwĂłd kola sie zmienia<Âżart moÂże maÂło Âśmieszny >ale te przkÂłamania w jawach to prawda mĂłj licznik chyba nie kÂłamaÂł bo 180 na jawie to nie zbyt przyjemne uczucie i naprawde byÂło czuĂŚ ta prĂŞdkoœÌ....ze 2 razy jÂą tak przgoniÂłem i wiĂŞcej nie miaelm ochoty sie tak mĂŞczyĂŚSorrry za wieli  jaki prawdopodobnie JA tu wprowadziÂłem ale to trzebabyÂło powiedzieĂŚ Pozdro....PS.Woisna powraca!!!!jupi!!!!!!!!!    
fakt panowie mi na rowerze tez zle troche pokazuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie! i nie wiem dlaczego niektorzy maja cos do GS 500   To bardzo fajny sprzet na poczatek idealny. Oczywiscie nie kazdemu musi sie podobac.ja sie grzeje na wersje F bo wole z owiewkami.
popieram!! super sprzet na poczatek!! przed 2000r tez znajdziesz z peÂłnymi owiewkami:)suzuki gs500e five star, jest duzo tanszy a reszta przeciez ta sama:)!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.