Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Brak tytułu, id 4510


Ruffi

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Kochani !Trochê siê nie odzywa³em ale mia³em zajêcia.Mam proœbê, czy mogli byœcie mi doradziÌ. Muszê wymieniÌ w hondzinie oponkê z przodu, a ¿e muszê wymieniÌ jeszcze parê innych rzeczy to budget jest doœÌ ograniczony.Znalaz³em na necie opony SAVA,l o ile sobie przypominam to s¹ czeskiej produkcji, no a i cena jest doœÌ przystêpna. Czy mia³ ktoœ z tym doczynienia, wiem ¿e du¿o do motorowerów tego robi¹. Mo¿e coœ wiecie na temat tych opon.Motorek to honda rebel 250Gor¹co pozdrawiamRuffi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

jak chcesz rozwiazanie niskobudzetowe to moze wartoby sie za uzywka rozejrzec ... musisz tylko pamietac zeby oprocz glebokosci bieznika sprawdzic date produkcji.
No tak, tylko czy uÂżywana opona nawt dobrej firmy niebĂŞdzie gorsza od nowej opony gorszej firmy. Nie wiadomo gdzie i jak jeÂżdÂźono tÂą oponÂą uÂżywanÂą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz racje. nigdy nie wiesz, dlatego warto sie przyjrzec jak jest zuzyta (czy rownomiernie), czy nie byla latana etc. jak dobrze poogladasz to jest duze prawdopodobienstwo ze kupisz dobra gume. ja np do mojej xj na tyl kupilem Bridgestone ktora miala 6 miesiecy i przejechane ~1000km (z rozbitego sprzeta - dostal z przodu). zaplacilem ok 150 PLN. jestem z niej bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie uzywki, najlepiej komplet, na pewno znajdziesz jakies ladne...A z ta data produkcji to jest dosyc roznie i nie do konca tak jak twierdza niektorzy, bo np. DUNLOP daja dozywotnia gwarancje na jakosc o pony i jej wlasciwosci.Mozesz tez pomyslec o nowkach....mysle, ze w przypadku tego motocykla marka nie ma, az tak wielkiego znaczenia.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie uzywki, najlepiej komplet, na pewno znajdziesz jakies ladne...A z ta data produkcji to jest dosyc roznie i nie do konca tak jak twierdza niektorzy, bo np. DUNLOP daja dozywotnia gwarancje na jakosc o pony i jej wlasciwosci.
Na te kartoflowate Dunlopy, ktore mozna spotkac na byle bazarze tez ? A jak sprawuje sie 6 letnia opona w czasie deszczu w porownaniu z 2 letnia ?Pewnie dla przecietnego zjadacza opon nie ma to wiekszego znaczenia.
Mozesz tez pomyslec o nowkach....mysle, ze w przypadku tego motocykla marka nie ma, az tak wielkiego znaczenia.....
Tu sie zgodze.Ale zawsze wychodze z zalozenia, ze kto ma mi uratowac dupe w nieprzewidzianej sytuacji jak nie guma ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko siĂŞ zgada, tyle Âże do mojego sprzĂŞta jak to zauwaÂżliÂście to raczej typowe szosowe opony. A jak ktoÂś kupuje drogie opony tego typu i uÂżywa ich zgodnie z przeznaczeniem to raczej wymienia je jak coÂś siĂŞ z nimi dzieje nie dobreg.Wydaje mi siĂŞ Âże ze sportowymi motocykalmi jest jednak inaczej tzn wiĂŞkrze moÂżliwoÂści znalezienia dobrej uÂżywanej stosunkowo mÂłodej opony.I dlatego mam problem ze znalezieniem rozmiarĂłwki w dobrym stanie, i dlatego teÂż szukam alternatywnych rozwiÂązaĂą.PozdrawiamPs. PonoĂŚ w tej savie to mocni continental siĂŞ udziela tzn. dostarcza in surowce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja ci powiem, ¿e lepiej zrobisz oszczêdzaj¹c na tych innych rzeczach, a oponkê kup sobie now¹, powiedzmy jakiegoœ dunlopa. to, ¿e nie jest to sport, to o niczym nie œwiadczy. no, mo¿e na sporcie ba³bym siê odkrêcaÌ mocniej na ko³kowanej oponce, ale na tym funkcja opony siê nie koùczy - przyczepnoœÌ na zakrêcie, podczas hamowania, reakcja na wilgotne pod³o¿e, wysokie i niskie temperatury.zrób co chcesz, ale w tym wypadku to raczej nie op³aca siê oszczêdzaÌ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uwazacie, ze cany nowych opon sa chore. Za komplet przyzwoitych opon (bez zadnych promocji) do troche szybszego motocykla trzeba wylozyc ponad 1000pln. To jest krejzi!
Nikt nie mowiÂł, ze bedzie lekko. BiorÂąc pod uwage wspolczynnik masy do mocy, samochod powinien miec ok 400KM zeby mĂłc konkurowac z przecietnym 100 konnym motocyklem (przyspieszenia).Porozgladaj sie w takim razie ile kosztujÂą 2 gumy do samochodu tej klasy.
Ludzi nie stac na bezpieczenstwo. Dlatego szukaja tanszych rozwiazan.
Ludzi nie stac na bezpieczenstwo ? To ja proponuje zmienic dyscypline na wedkarstwo. Wiadomo, ze ceny opon rosna wraz z charakterystyka motocykla do jakich sa przeznaczone, ale jesli ktos moze sobie pozwolic na zakup motocykla za 20tys, wydatek na opony raz na dwa sezony nie powinien demolowac jego budzetu.Ale Polska to dziwna kraj i juz widziaÂłem goscia zamawiajacego urzywane klocki hamulcowe do Busy,wiec waÂłki z oponami mnie nie dziwia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, ze ceny opon rosna wraz z charakterystyka motocykla do jakich sa przeznaczone, ale jesli ktos moze sobie pozwolic na zakup motocykla za 20tys, wydatek na opony raz na dwa sezony nie powinien demolowac jego budzetu.
Jakoœ nie zauwa¿y³em pracuj¹Ì w salonie nissana, ¿eby goœcie co kupili fury nie za 20.000z³ a za 350,000 z³ przyje¿dzali co roku czy co dwa lata wymieniaÌ kapcie - bo ich staÌ.Ludzie któ¿y maj¹ kasê te¿ potrafi¹ liczyÌ, a naj c¿êœciej maj¹ tê kase z tego powodu ¿e nie bawi¹ siê w filantropów wspomagaj¹cych chocia¿ by rynek wtórny przemys³u oponiarskiego.Bardzo mnie ciekawi KLARKSON na czym je¿dzisz, ile da³eœ za motor i czy co dwa lata je¿dzisz do serwisu i kupujesz nowy komplet opon ?Mo¿emy tu d³ugo dyskutowaÌ na tematy opon i akcesorii do motocykli, i rzucaÌ chas³a ¿e nie "Nikt nie mowi³, ze bedzie lekko". Wêdkarstwo te¿ jest drogie, ale ilu forumowiczów jest staÌ nato ¿eby co dwa sezony wymieniaÌ kapcie na nówki, pomimo i¿ je¿dz¹ na dobrych i doœ drogich sprzêtachPozdrawiamRuffi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klarkson.........bo padne ze smiechu.....Chyba ty pomyliles miejsce??? To nie forum "mam duzo kaski i nie wiem co z nia zrobic"Ja mam swoja koncepcje i kupuje gumy po torze za 150-200 pln od kompletu..... I co powiesz madralo? Takie gumy to tez oszczedzanie na bezpieczenstwie?? Tylko one sie az kleja do asfaltu......ale oczywiscie ty masz jaka inna magiczna wiedze....I nie mow tutaj kogo i na ile powinno byc stac, bo kolega pytal czy moze kupic takie, a takie opony, a nie ile powinien zarabiac, zeby jezdzic na moto.....Ruffi nie sluchaj glupot....Do Hondy Rebel 250 spokojnie poszukaj uzywanej gumy w miare nowej, powiedzmy nie starszej niz roczniki 1999-2000, ktora jest rownomiernie zuzyta oraz nie ma zadnych fizycznych uszkodzen. Do jazdy na takim motocyklu bedzie jak znalazl.Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja naprawde chcialbym jezdzic na nowych gumach. Miec pewnosc, ze sa nie uszkodzone, a nie ciagle sie zastanawiac dlaczego ten Niemiec wyciep je haÂś( no bo przeciez wygladaja calkiem przyzwoicie). Faktycznie jezeli na relacji ceny opon motocyklowych do samochodowych spojrzec z uwzglednieniem wymagan jakim te 1 musza sprostac - to cena juz nie wydaje sie taka nieuzasadniona. Jedna opona do samochodu o osiagach zblizonych do chocby do bandita 600 kosztuje pewnie wiecej niz komplet gum do motocykla. Nadal jednak cena opon motocyklowych jest znaczna i czesto przerasta mozliwosci zwyklego smiertelnika. Dlatego wiekszosc (przytlaczajaca) szuka tanszych rozwiazan...Nikt przeciez nie kupuje uzywanych opon bo je lubi bardziej, bo musie takie podobaja, a poza tym wprowadzaja do jazdy motocyklem dodatkowy element ryzyka. Nikt chyba nie kupuje uzywek dla kaprysu. Baj deÂłej znalazlem conti roadattack z dostawa do chaty za okolo 880 komplet.- w niemieckim sklepie internetowym (sic).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klarkson.........bo padne ze smiechu.....Chyba ty pomyliles miejsce??? To nie forum "mam duzo kaski i nie wiem co z nia zrobic"
Bystry chÂłopak z Ciebie. Dzieki za podpowiedz.
Ja mam swoja koncepcje i kupuje gumy po torze za 150-200 pln od kompletu..... I co powiesz madralo? Takie gumy to tez oszczedzanie na bezpieczenstwie?? Tylko one sie az kleja do asfaltu......ale oczywiscie ty masz jaka inna magiczna wiedze....
Powiem madralo ze z tego co widze lepiej wychodzi ci wieszanie na kims psow niz udzielenie merytorycznej odpowiedzi.Nie neguje opon z toru, ale do tego trzeba miec pewne zrodÂło i znalezc potorowki o wymiarach maÂłej rebelki.
I nie mow tutaj kogo i na ile powinno byc stac, bo kolega pytal czy moze kupic takie, a takie opony, a nie ile powinien zarabiac, zeby jezdzic na moto.....
Masz problemy z interpretacjÂą tekstu ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj poprzedni post zawieral merytoryczna odpowiedz.....A niestety zaden z Twoich nie....
A co nazywasz merytoryczna odpowedziÂą ? Moze to? :
Ja mam swoja koncepcje i kupuje gumy po torze za 150-200 pln od kompletu.....
Czyli "ludzie kupujta urzywki bo ja tak robie, bo sa dobre - bo tanie, a jak tanie to sa lepsze od tych drogich." Powiem Ci z doswiadczenia, ze nie wszystko co ma zastosowanie na torze rownie dobrze sprawuje sie na ulicy. Ale z caÂłego syfu oponiarskiego jaki widac na naszych pseudo bazarach, potorowki to i tak lepsze wyjscie.
Proponuje Ci zapoznac sie z zasadami forum...bo widze, ze jeszcze nie zdazyles....
Moze popros admina zeby mnie od razu wyjebaÂł z "waszego forum" bo nie jestem trendy ? Tylko jako osoba perfekcyjnie obeznana z regulaminem, powinienes zauwazyc, ze gÂłownym punktem powyzszego jest wyrazanie opinii. Nawet jesli osoba jÂą wyrazajÂąca nie przejawia powszechnego syndromu wazeliny na rzecz tzw "starych wyjadaczy".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ruffi nie sluchaj glupot....Do Hondy Rebel 250 spokojnie poszukaj uzywanej gumy w miare nowej, powiedzmy nie starszej niz roczniki 1999-2000, ktora jest rownomiernie zuzyta oraz nie ma zadnych fizycznych uszkodzen. Do jazdy na takim motocyklu bedzie jak znalazl."Merytoryczna odpowiedzia nazywam to.... Juz wiem czemu nie przeczytales regulaminu......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ruffi nie sluchaj glupot....Do Hondy Rebel 250 spokojnie poszukaj uzywanej gumy w miare nowej, powiedzmy nie starszej niz roczniki 1999-2000, ktora jest rownomiernie zuzyta oraz nie ma zadnych fizycznych uszkodzen. Do jazdy na takim motocyklu bedzie jak znalazl."
To Ciebie zaskocze, bo to akurat jest twoja opinia ! A opinia ma to do siebie, ze jest subiektywna ! Odpowiedz merytoryczna to taka, ktĂłra uzasadnia wybor udzielonej odpowiedzi. Po polskiemu "jakie plusy/minusy przyniesie zastosowanie przedstawionego schematu"W tym wypadku jakie plusy/ minusy przyniesie poÂłaszczenie siĂŞ na uzywkĂŞ ?Wg mnie jaka by ta uzywka nie byÂła, zawsze jest to loteria. Nie przekonasz sie az do konca jej zywota.A zaletach opony nowej, nawet rocznej nie musze chyba pisac. Jedynym minusem jest cena.Jeszcze raz podkreslam, jak ktos ma dojscie do mozliwie swiezych torowek i ma do czego ta torowke wsadzic to jego wolna wola.Ale w wypadku maÂłej rebelki, od ktorej ten caÂły chory wywod sie zaczaÂł, jest to IMO bez sensu. A jezeli chodzi o opony bazarowe to jedyne do czego sie nadaja to palenie lacza przed piszczacymi panienkami.
Juz wiem czemu nie przeczytales regulaminu......
Widze, ze regulamin jest twojÂą wyroczniÂą. Masz racje, nie czytaÂłem tego regulaminu jak i wielu innych ..... bo sÂą one napisane dla ludzi, ktorzy nie wyniesli z domu wlasciwej szkoly.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czlowieku na bazarze sa rozne rzeczy i na Twoim miejscu to nie wyrokowalbym zbyt pochopnie.....Znam ludzi, ktorzy na ostatnim bazarze kupili komplet NOWYCH Michelin Pilot Race z 2001 roku za smieszne pieniadze...Coz moze dla Ciebie takie gumy nadaja sie na smietnik...Jesli ktos nie chce szukac uzywek to kupuje nowe, jesli ktos chce to zawsze znajdzie cos fajnego.Chcialbym tylko zobaczyc gumy na ktorych Ty jezdzisz...... i na jakim moto....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i Wojna A chyba nie oto chodziÂło .czytam to wystko od nowa i nie mogĂŞ uwieÂżyĂŚ, nawet w swoje posty.Emocje biorÂą gĂłrĂŞ, a to Âżle zwÂłaszcza dla motocyklistĂłw.Klarkson ma racjĂŞ uÂżywane opony to loteria i to cholernie niebezpieczna, nie wierzĂŞ w filantropĂłw jeÂżeli ktoÂś ma do sprzedania oponĂŞ drogÂą po maÂłym przebiegu i bardzo tanio to to trochĂŞ Âśmierdzi, a pamiĂŞtaĂŚ trzeba Âże sprzedajÂącemu zaleÂży na kasie a twoje bezpieczeĂąstwo jest nie istotne. Chyba Âże masz dojÂście do toru itp.ZamĂłwiÂłem w larssonie save.Po sezonie dam znaĂŚ jak siĂŞ na tym jeÂżdzi.Bardzo dziĂŞkujeRuffi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam ludzi, ktorzy na ostatnim bazarze kupili komplet NOWYCH Michelin Pilot Race z 2001 roku za smieszne pieniadze...Coz moze dla Ciebie takie gumy nadaja sie na smietnik...
A ja mam kolege, ktory zakupiÂł 2 letniego Macadama 100 i nacieszyÂł siĂŞ nim jakies 700 km. Poprostu oponka siĂŞ wybrzuszyÂła i kolega musiaÂł znowu siĂŞgnÂąc po kilka stowek, zamiast na paliwo tym razem na nowa gume.
Jesli ktos nie chce szukac uzywek to kupuje nowe, jesli ktos chce to zawsze znajdzie cos fajnego.
"Nie wszystko zÂłote co siĂŞ swieci" szkoda tylko, ze dla nas ma to decydujace znaczenie.
Chcialbym tylko zobaczyc gumy na ktorych Ty jezdzisz...... i na jakim moto....
Moze bedzie okazja. Jesli tylko w czyms Ci to pomoze ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.