Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Brak tytułu, id 4034


Nico

Rekomendowane odpowiedzi

Sie maWielka Orkiestra zagra nam w najbliÂższÂą niedzielĂŞ po raz XIV.Owsiak wpadÂł na oryginalny pomysÂł, grajÂąc corocznie na szczytne cele ratujÂąc Âżycie przede wszystkim najmÂłodszych obywateli, poprzez zakup sprzĂŞtu medycznego dla naszych szpitali "NIGDY NIE POMAGA INDYWIDUALNYM OSOBOM"To co robi jest godne naÂśladowania dla innych bogatszych krajĂłw, sam co roku staram siĂŞ wzi¹Ì udziaÂł w licytacjach WOÂŚP poprzez platformĂŞ Allegro, ze wzglĂŞdu na moje schorzenie. I On ma wpÂływy z tych licytacji,a biorÂący udziaÂł zbierajÂą serduszka, a czasami zostanÂą zaskoczeni podziĂŞkowaniami, jakie wklejĂŞ poniÂżej z ostatniego grania.Jednak martwi mnie z roku na rok wzrastajÂąca liczba wolontariuszy. W tym roku ma byĂŚ ich aÂż 120 tys. Dlaczego oni tak siĂŞ garnÂą do zbierania dla Wielkiej Orkiestry datkĂłw od dobroczyĂącĂłw.Po pierwsze jest to pewnego rodzaju wyzwanie dla mÂłodego studenta i przeÂżycie przygody i dobrej zabawy.Jednak nie wiem jaki % wolontariuszy, ale bardzo duÂży prĂłbuje coÂś z puszki "skubn¹Ì" dla siebie.CI NAJBARDZIEJ OBROTNI POTRAFIÂĄ W TÂĄ JEDNÂĄ NIEDZIELĂ ZAROBIĂ, LUB RACZEJ UKRAÂŚĂ DO 1500 PLN "informacje, ktĂłre podajĂŞ sÂą w 100% wiarygodne".Plomby i inne zabezpieczenia przez spryciarzy, oszustĂłw sÂą zawsze do obejÂścia, a nawet przestrogi Jurka Owsiaka, cyt" ...niech nikt nie odwaÂży siĂŞ skubn¹Ì coÂś z puszki, bo dosiĂŞgnie go diabelska Âłapa..." nic nie skutkujÂą.Moje pytanie do wszystkich:JAKIE MACIE POMYSÂŁY NA DOBRE ZABEZPIECZENIE PUSZEK PRZED USZCZUPLANIEM ICH ZAWARTOÂŚCI PRZEDE WSZYSTKIM Z GRUBSZYCH BANKNOTĂW ?? A MOÂŻE SZTABY POWINNY LEPIEJ DOBIERAĂ SWOICH WOLONTARIUSZY ??P.S. Wieczorem w niedzielĂŞ po wielkim graniu, rozbawieni studenci, czĂŞsto pod wpÂływem alkoholu stanowiÂą zagroÂżenie dla nas, naszych RodzicĂłw i DziadkĂłw.To teÂż informacja sprawdzona, gdzie w ub.r. pobili kierowcĂŞ autobusu na koĂącowym przystanku w Gliwicach, tylko dlatego, Âże prĂłbowaÂł ich uciszyĂŚ podczas jazdy.W moim pierwszym temacie odwaÂżyÂłem siĂŞ poruszyĂŚ bardzo draÂżliwy temat. Jestem ciekawy z jakimi postami siĂŞ spotkam w tym temacie.NIECH ORKIESTRA GRA I POBIJE KOLEJNY REKORD post-1030-1136580742.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zawsze jakimiœ z³ociszami wspomagam, choÌ co roku poraca mi do g³owy hitoria z dziewiêdziesi¹tego któregoœ roku jak sprzeda³wame komputer i goœciu powiedzia³ ¿e kase mi za trzy dni przyniesie i nie pytajcie z kad j¹ mia³ smutne ale prawdziwe....i chyba w naszym piêknym kraju nie unikniemy tego, wybierania z puszek, choÌ miejmy nadzieje¿êto tylko nie liczni rob¹.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... rok temu sama zbieralam kase, zaluje ze w tym sie zagapilam i tego nie zrobie. Fajnie bylo, zebralam ponad 400 zl, ale prawie to przyplacilam zapaleniem pluc Od 6 rano na nogach do 15 potem liczenie kasy i impreza u mnie na Hali. Ani ja, ani zaden z moich 5 kumpli z ktorymi zbieralam nie wzieli kasy. Takie same opinie maja ososby z mojej klasy, wstydem jest zabrac cokolwiek. To kasa dla dzieciakow, mozliwe, ze i dla mojego przyszlego dziecka ( mam nadzieje, ze nie ). Ogolnie spotkalam sie z milymi ludzmi, pewien chlopak wlozyl mi do puszki 100 zÂł zdziwilam sie bardzo pozytywnie. Ale niestety cholerycznie wsciekle moherowe babunie wypedzaly nas spod kosciola bo one zbieraly na caritas i powodz w jakiejs ugandzie czy gdzies tam, wsciekaly sie bo widzieli, ze ludzie nam kase wrzucaja a nie im. No juz mniejsza o to Ci co kradna to bezmozgie yeti..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety nie mialem okazji zbierac kaski dla WOSP, ale co roku daje cos od siebie na ten szczytny cel, jak nie krew to pare zlociszy sie znajdzie dla dzieciakow. Anushka tez kiedys myslalem ze i moje dziecko moze potrzebowac pomocy.Mam dziecko (na szczescie zdrowe) ktore po urodzeniu bylo badane sprzetem z WOSP (i za to wielkie dzieki Jurkowi).Siema wszystkim.I oby bylo wiecej kaski niz w zeszlym roku A co do wolontariuszy "zlodziei" to odpowiedza za swoje czyny we wlasciwym czasie!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze moÂżna wysÂłaĂŚ sms-a , Âżeby nie martwiĂŚ siĂŞ czy ktoÂś nasze pieniÂądze ukradnie czy zostanÂą wykorzystane na szczytny cel . Ja tak robie co roku zawsze wysyÂłam kilka smsĂłw i siĂŞ nie martwie czy jakieÂś gogusie zamiast grzecznie zbieraĂŚ to pijÂą za mojÂą kase czar teÂściowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boze....gdzie wy zyjecie????moze kilka pierwszych akcji zeczywiscie bylo tylko dla ludzi szczytnych , ale z kazdym momentem jak sie ta zabawa rozraqsta coraz wiecej ludzi garnie sie aby dorobic.... przykre ale prawdziwetaki kraj mamy ze niektorzy nie maja zadnych skrupulow....pozatym rozmawialem kiedys z wlascicielem jakies fundacji pomagajacej jakies tam instytucji (chyba w krakowie , kurna nie pamietam) najwiekszy bol w tym ze taka fundacja dziaÂłala po to aby wlasciciel mial nie malo ....wiec naprawde malo ludzi jest co robia to bezinteresownie i niech kazdemu zlodziejowi powykreca ta choremlapy a i pikawe zatrzyma co by takiego barana nie utrzymywaca wszytskim co pomagaja z dobroci serca nich zostanie to wynagrodzone , bo Ci ludzie czynia bardzo duzooo!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku ide po raz drugi W zesz³ym, w tak ma³ym miejœcie jak Zawierciowo zebra³em ponad 500 z³.. Nawet do g³owy mi nie przysz³o by otwieraÌ puche. Tylko widz¹Ì jak ktoœ pakowa³ do niej 100 z³... 50 z³.. przelicza³em to na litry paliwa SIE MA!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nioo sama chcialam isc w tym roku na wolontariusza, ale niestety za pozno zglosilam swoja kandydature... A co do tego co sie dzieje, ze kradna i wogole.. Moim zdaniem jesli chodzi o wolontariuszy...to to jest troche parodiÂą to ze dziecio sa wolontariuszami.. a glownie mam na mysli...tu takie cos..ze 13latki juz stoja z puszkami !! przeciez takiemu maÂłolatoiwi wyrwac puszke to przeciez nie problem... Dla mnie to glupota jak dopuszczaja do tego zeby 12-13, a nawet14 latki byli wolontariuszami... Powinni zrobic jakis podzial wiekowy... I moze to by cos dalo ... Takie bynajmniej jest moje skromne zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boze....gdzie wy zyjecie????moze kilka pierwszych akcji zeczywiscie bylo tylko dla ludzi szczytnych , ale z kazdym momentem jak sie ta zabawa rozraqsta coraz wiecej ludzi garnie sie aby dorobic.... przykre ale prawdziwetaki kraj mamy ze niektorzy nie maja zadnych skrupulow....pozatym rozmawialem kiedys z wlascicielem jakies fundacji pomagajacej jakies tam instytucji (chyba w krakowie , kurna nie pamietam) najwiekszy bol w tym ze taka fundacja dziaÂłala po to aby wlasciciel mial nie malo ....wiec naprawde malo ludzi jest co robia to bezinteresownie i niech kazdemu zlodziejowi powykreca ta choremlapy a i pikawe zatrzyma co by takiego barana nie utrzymywaca wszytskim co pomagaja z dobroci serca nich zostanie to wynagrodzone , bo Ci ludzie czynia bardzo duzooo!!!!
daj sobie na luz - z takiego zalozenia to nikt nikomu by nie pomagal. A ze ktos tam, komus, bo cos, w podrzednej pseudo fundacji zrobil kant to nie znaczy ze to jest regula. Co do WOSP to popieram i nie sadze ze ktos tam walkuje - w tym roku z cala pewnoscia tez sie przylacze do tej akcji. pozdr all
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bylam wolontariuszka 3 razy (mialam byc 4 ale niestety raz dzien przed orkiestra wyladowalam w szpitalu) i wiem ze jest tak ze kasa sie gubi moze i przez wolontariuszy ale tez w duzej czesci przez konwoj i tych ochroniarzy ktorzy to wszystko wiaza rowniez... dla mnie Jurek robi rzecz wielka i wtedy kiedy nie zbieram zawsze wrzucam do kazdej napotkanej puszki( zas mnie jutro z kasy barmanki i barmani zedra) ale ten dzien w roku moga zamiast na drinki czy browar do puszeczki i jest okej... moze jutro wystartuje do lisytacji bo w mojej wsi( a wies jest) co roku jest dobra licytacja i zawsze ceny sa mega, takze niemoge sie doczekac jutrzejszego dnia i wieczora tym bardziej bede cala w serduszkach...pozdrawiam wszystkich ktorzy wrzucaja i wszystkich ktorzy zbieraja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sie maPrzeczyta³em wszystkie posty, zdecydowana wiêkszoœÌ równie¿ przyznaje racjê, ¿e wolontariusze z WOŒP nie s¹ do koùca uczciwi, BARTO da³ pomys³ wysy³ania smsów jaednak ja uwa¿am ten pomys³ za nie do koùca dobry. Przede wszystkim smsy nie by³y zwolnione z podatku vat, oraz od sumy 9,80 profity brali operatorzy sieci komórkowej.Gdy 2 lata temu TVP I program zbiera³ poprzez sms pieni¹dze na dalsze tworzenie sztucznego serca sms kosztowa³ 6 PLN i operatorzy nie brali profitów. Z kolei Jolanta Kwaœniewska zbiera³a w tej formie pieni¹¿ki na swoj¹ Fundacjê, gdzie mia³o byÌ odremontowane Centrum Zdrpwia Dziecka, smsy nie by³y zbyt wygórowane,czyli 1 PLN, dlatego daje to swobodê wyboru, czy ktoœ chce wys³aÌ dziesiêÌ czy jednego, bo na tyle go staÌ.Równie¿ by³a poruszana kwestia m³odocianych wolontariuszy, którym ³atwo wyrwaÌ puszkê, tu podkreœla siê moje spostrze¿enie, ¿e sztaby powinny lepiej dobieraÌ wolontariuszy. Na koniec zosta³o równie¿ wspomniane,¿e pieni¹dze nie tylko trac¹ siê u samego Ÿród³a, ale równie¿ podczas konwojowania, a co dalej?To mo¿emy siê tylko domyœlac i pogdybaÌ, jedno jest pewne, gdyby ka¿da z³otówka podarowana przez dobroczyùców nie wyparowa³a Jurek Owsiak zebra³ by prawie po³owe wiêcej, a wtedy rekordy pobijane z roku na rok jeszcze bardziej by nas szokowa³y.P.S. tutaj pytanie do wszystkich forumowiczów. Owsiak robi wielk¹ rzecz dla naszego kraju, ale czy musi zarabiaÌ od razu 5-cyfrow¹ sumê i nie liczê tu tych dwóch zer po przecinku. Ka¿dy cz³owiek ma takie same zapotrzebowania, nikt nie powie, ¿e ma za du¿o i spotka³em siê z opini¹ ludzi, którzy maj¹ 500-600 PLN renty i za to musz¹ ¿yÌ.Wa¿ne jest porozmawiaÌ o tej ciemnej stronie orkiestry, ale ¿yczmy jej niech pobije kolejny rekord.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojewódzki fina³ odbêdzie siê w Mys³owicach......... mo¿e ktosik na ochotê siê wybraÌ. jakieœ ma³e forumowe spotkanko z tej okazyji??????Sama kiedyœ zbiera³am pieni¹¿ki...jednak ja tym dzieciom ¿ycia nie da³am wiêc nie odebra³am go w postaci zabrania jakiegoœ grosza dla siebie....Wiadomo, ¿e nie wszyscy wolontariusze s¹ uczciwi tylko jestem ciekawa ile w sumie na tym traci Owsiak i ca³a Orkiestra....... a przede wszystkim ile trac¹ na tym same dzieciaki bo przecie¿ dla nich to wszystko........Ile wiêcej mo¿na by by³o zakupiÌ potrzebnego sprzêtu gdyby nie z³odzieje.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz po WOÂŚP ale napisze wam cos co dzialo sie wczoraj. moze bedzie wydawalo wam sie to smieszne no ale... w niedziele zostalismy poroszeni o przyjechanie na motocyklach na Mikolowski rynek. Na poczatku bylo wielkie zastanowienie czy jechac no ale trzeba byc twardym a nie miekkim. Wiec zebralismy sie pod krzyzem w Miko (bylo okolo 8 motocykli oraz dolaczyli do nas z klubu VW okolo 20 samochodow) z eskorta strazy pozarnej zrobilismy parade po miescie (srednia predkosc 20km/h) hehe bylo miejscami slisko:P gdy dojechalismy na rynek wszystkie dzieciaki byly bardzo zadowolone sprawilismy wiele przyjemosci oczywiscie moherowe berety gapili sie jak na ufo no ale co tam... Bylo troszke zimno wiec pozniej male spotkanie u kolegi aby rozgrzac organizmy od srodka:P ogolnie akcja bardzo udana i nikt nie zaliczyl gleby. mysle ze za rok bedzie jeszcze lepiej. Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemaeasy-rider byÂło na pewno ekstra z tego co piszesz na mikoÂłowskim rynku, za rok musicie rĂłwnieÂż coÂś podobnego zorganizowaĂŚ aby, jak to okreÂśliÂłeÂś, ci w moherowych beretach zaliczyli kolejne zdziwienie. Ja, ze strony Jasnetu, wkleiÂłem Wam jakÂą sumĂŞ udaÂło siĂŞ zebaĂŚ w naszym mieÂście, moÂże Wy chcielibyÂście rĂłwnieÂż wkleiĂŚ ile Wam udaÂło siĂŞ zebraĂŚ w Waszych miastach W przyszÂłym roku Orkiestra niech gra do koĂąca Âświata i jeden dzieĂą dÂłuÂżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.