Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Brak tytułu, id 3999


BARTO

Rekomendowane odpowiedzi

PadÂł mi akumulator w enduro totalnie nawet siĂŞ juÂż naÂładowaĂŚ mu nie chce. W zwiÂązku z tym mam pytanko poniewaÂż pierwszy raz bede wymieniaÂł aku w motku jaki jest najlepszy tzn. jakiej firmy i ile moÂże kosztowaĂŚ? oczywiÂście mĂłwie tutaj o nowym aku. Moto to ktm endurak wiĂŞc bedzie eksploatowany w ekstrmalnych warunkach bÂłotko , woda, kurz itp. Z gĂłry dziĂŞki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku enduraka Âżelowy akumulator jest o tyle wskazany, ze w przypadku jakiejÂś wywrotki nic sie z niego nie wyleje, czego nie moÂżna powiedzieĂŚ o zwykÂłych akumulatorach. Niestety ceny zelowych sa jakieÂś 50% wiĂŞksze od zwykÂłych.Decyzja naleÂży do Ciebie, jak kupisz nowy to napewno nie bĂŞdziesz miaÂł juz problemĂłw z akumulatorem (niezaleÂżnie od firmy), no chyba Âże chcesz jeÂździĂŚ tym samym motocyklem 10 lat (w co wÂątpiĂŞ). WaÂżne Âżeby parametry byÂły zgodne z tymi jakie zaleca producent motocykla.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze sÂą Âżelowe
tak, ale jedynie do motocykli, w ktĂłrych sÂą one stosowane fabryczniejeÂśli byÂł kwasowy, to ma byĂŚ kwasowypoprostu kup sobie akumulator o takich parametrach jakie powinny byĂŚjedÂź do SDMC i pogadaj o bateryjce do Twojego moto, ja u nich kupiÂłem i jestem zadowolony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, ale jedynie do motocykli, w ktĂłrych sÂą one stosowane fabryczniejeÂśli byÂł kwasowy, to ma byĂŚ kwasowy
Nie zgodzĂŞ siĂŞ, moÂżna je stosowaĂŚ zamiennie - poprostu elektrolit jest tutaj w postaci Âżelu a nie pÂłynu (odczyn i tak jest kwasowy), a majÂą pewne istotne zalety w stosunku do zwykÂłychhttp://www.cyfronika.com.pl/zelowe_instrukcja.htmhttp://www.emu.com.pl/infosla.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupi³em pó³ roku temu i te¿ mi pad³, moto sta³ nieodpalany ponad tydzieù i kaput ale pod³adowa³em i jak narazie odpala, ale zobaczymy na jak d³ugo. A powiem, ¿e kupi³em ten dro¿szy.
ÂŁysy, droÂższy nie zawsze znaczy lepszy, no i duÂżo zalezy tez od tego jak dbasz o swojÂą bateryjkĂŞ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ÂŁysy, droÂższy nie zawsze znaczy lepszy, no i duÂżo zalezy tez od tego jak dbasz o swojÂą bateryjkĂŞ
No wÂłaÂśnie siĂŞ o tym przekonaÂłem.A co do dbania to powiem tak nie byÂło dnia bez jazdy na moto, no chyba ze caÂły dzieĂą padaÂło. Codziennie minimum 50 kilosĂłw siĂŞ robiÂło (a to jak nie byÂło czasu), wiĂŞc moto byÂło ciÂągle w ruchu i nie byÂło potrzeby ÂładowaĂŚ. No ale po jednym incydencie moto staÂło tydzieĂą, moÂże tydzieĂą z groszem nie ruszane i Âżeby odpaliĂŚ musiaÂłem podÂładowaĂŚ aku, a i tak z biedÂą odpaliÂł. NastĂŞpnym razem weznĂŞ taĂąszy akmulator, a jak go szlag trafi to do kosza. Za cenĂŞ tego miaÂłbym dwa taĂąsze, a wierzĂŞ, Âże wytrzymaÂły by tyle samo, albo nawet dÂłuÂżej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi te¿ pad³ aku w mojej SUZI a wytrzyma³ 2 miesi¹ce. kupi³em 5.5Ah i jestem przekonany ¿e to za ma³o na enduraka tak wiêc niepope³niaj tego b³êdu co ja i bez wahania kupuj 9Ah~100z³. albo 14Ah~150z³. zale¿nie od zasobnoœci kieszonki!!!!!!POZDROOOOOOOOOOOO!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.