Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Brak tytułu, id 3508


Tomcio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!Chyba kazdy z was widzial kiedys jakiegos Ducata i zaloze sie ze wiekszosci z Was sie on spodobal!Ducati- z pozoru bardzo popularna firma na calym swiecie! (jak sie oglada np film BIKER BOYZ<polecam> to jest tam ich od zaczesienia!)Na allegro jak sie wpisze Ducati Monster to widzimy, ze ceny nie odbiegaja zbytnio od Honyd, Suzuki czy Yamahy w tej samej pojemnosci!!Mysle, ze 3/4 osob z tego forum widzialo popisy mistrza swiata w stuncie (??) ktory wlasnie smiga Monsterem ! Teraz moje pytanie: Dlaczego te motocykle sa tak zadko spotykane na polskich drogach? Przedewszytskim chodzi o koszta eksplatacji ? Bo slyszalem, ze sa ogomnie duze!Ja na zywo widzialem tylko Ducatki 959? (chyba taki )Nie wiem jak innym ale mi sie marzy np taki Monsterek 900 Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszta eksploatacji... wydaje mi siê, ¿e ceny podzespo³ów i czêœci s¹ znacznie wy¿sze ni¿ do masowo produkowanych japoùców . No ale Duci s¹ jedyne w swoim rodzaju, boardzo ¿adkie co jest ich niew¹tpliwym atutem (przynajmnije dal mnie) Zawsze chcia³em mieÌ taki motocykl, którego nie maj¹ inni Z w³oskich motocykli bardzo podoba mi siê Aprilia Futura , chocia¿ takim monsterkiem 900 bym nie pogardzi³ I jeszcze bym zapomnia³ o innym egzotyku jakim jest Cagiva V-Raptor... To dopiero sprzêcik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel pracuje w serwisie Ducati.Kiedys powiedzial mi takie cos: "Tak miedzy nami Gabrys:nigdy nie kupuj Ducati..."A w serwisie widzialem Multistrade i Monstera z rozebranymi silnikami a zaden nie mial przebiegu wiekszego niz 5000km.Mi sie Ducati podobaja (tak jak wszystkie wloskie maszyny) ale z trwaloscia to raczej jest jak u Fiata...Ale to tylko moje zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale w stanach sa bardziej popularne niz u nas...Kurcze, ale posiadanie takieo Ducati to tak jakbys mial ROLS ROYSA (nie wiem jak sie to pisze) Mi sie tam Ducati cholernie podobaja, ale motocykla sie nie kupuje : ,,bo mi sie podoba'' jezeli tak jak Gabrys mowi padaja szybko silniki i do tego wszystko jest drogie to bezsensu Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie Ducati podobaja (tak jak wszystkie wloskie maszyny) ale z trwaloscia to raczej jest jak u Fiata...Z tym Fiatem to kolejny powtarzany frazes. Jak na Ceny Fiatów to ich trwa³oœÌ nie jest taka z³a...Ka¿dy kupuje tak¹ jakoœÌ na jak¹ go staÌ, ja zaczyna³em od Cinquecento i bardzo mile je wspominam, nie by³o tak Ÿle z jego trwa³oœci¹ (no chyba ¿e mówimy o Maluchu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel pracuje w serwisie Ducati.Kiedys powiedzial mi takie cos: "Tak miedzy nami Gabrys:nigdy nie kupuj Ducati..."A w serwisie widzialem Multistrade i Monstera z rozebranymi silnikami a zaden nie mial przebiegu wiekszego niz 5000km.Mi sie Ducati podobaja (tak jak wszystkie wloskie maszyny) ale z trwaloscia to raczej jest jak u Fiata...Ale to tylko moje zdanie 
GabryÂś TwĂłj kumpel nie pracuje w Ducati tylko tam robi bo nie ma innego wyjÂścia ale bez przekonania i w takim przypadku nie powinien swoimi rĂŞkami dotykaĂŚ tak szlachetnego kawaÂłka wÂłoskiego metalu bo jeszcze coÂś popsuje.O takich motocyklach siĂŞ w ten sposĂłb nie dyskutuje.SÂłyszaÂłeÂś aby ktĂłryÂś wÂłaÂściciel Rollsa skarÂżyÂł siĂŞ na wysokie zuÂżycie paliwa?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GabryÂś TwĂłj kumpel nie pracuje w Ducati tylko tam robi bo nie ma innego wyjÂścia ale bez przekonania i w takim przypadku nie powinien swoimi rĂŞkami dotykaĂŚ tak szlachetnego kawaÂłka wÂłoskiego metalu bo jeszcze coÂś popsuje.O takich motocyklach siĂŞ w ten sposĂłb nie dyskutuje.SÂłyszaÂłeÂś aby ktĂłryÂś wÂłaÂściciel Rollsa skarÂżyÂł siĂŞ na wysokie zuÂżycie paliwa?
No tak Piotr tylko ze ja patrze na motocykle okiem polskiego motocyklisty ktory ledwo uzbiera na uzywany motocykl i ceny czesci do japonczykow go przerazaja...Nie mowiac juz o cenach w Ducati...No ale zgadzam sie,jak ktos ma kase to mu bedzie walic ze cos sie psuje i to duzo kosztuje.To tak jak z kochanka:drogo kosztuje ale jaka przyjemnosc A co do produktow koncernu Fiat:Dragon,nie ma o czym gadac.Porownaj sobie trwalosc Alfy,Fiata czy Lancii do japonskich samochodow lub BMW,Audi,Mercedes.I cena nie ma tu znaczenia...Za cene nowego Fiata mam roczny japonski samochod tej same klasy a pozyje 3 razy dluzej niz Fiat...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcemy coœ porównywaÌ to stosujmy te same kryteria, porównanie ceny pojazdu u¿ywanego do nowego jest bez sensu. Porónajmy pojazdy nowe i wtedy oka¿e siê, ¿e Fiat nie jest taki z³y. W koùcu od dobrych kilku lat jest w czo³ówce firm sprzedaj¹cych najwiêcej samochodów. A ju¿ porównanie z BMW czy Mercedesem wogóle mija siê z celem (zreszt¹ one te¿ siê psuj¹, a serwis nie jest taki jakby siê mog³o wydawaÌ za te pieni¹dze), tutaj masz przyk³ad :http://motoryzacja.interia.pl/news?inf=622444A swoj¹ drog¹ byœ siê zdziwi³ ile elementów dla ró¿nych marek produkuj¹ ci sami producenci (np. Delphi, Lucas, Valeo, TRW, Brembo i inne), wiêc nie do koùca producent ma wp³yw na jakoœÌ swoich samochodów. Wiem bo mam okazjê odwiedzaÌ takie firmy.Dla przyk³adu powiem Ci tylko ¿e np. TRW produkuje zarówno dla Fiata, jak i dla Audi, Mercedesa, BMW, Jaguara, czy nawet Masserati. A system jakoœciowy jest przecie¿ w firmie jeden - nie produkuje siê "gorszych" czêœci dla Fiata, a "lepszych" dla Mercedesa. Wszystkie produkuje siê z taka sam¹ jakoœci¹. (dla japoùców te¿ produkuj¹)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz do tego peÂłne prawo Fiat posÂłuÂżyÂł tutaj za przykÂład, niech nikt nie mysli, Âże jestem jakimÂś fanatykiem tej marki, teÂż Fiata nie kupiĂŞ bo mi siĂŞ niespecjalnie podobajÂą.Ale powtarzajÂąc wytarte slogany moÂżna siĂŞ czasem minaĂŚ z prawdÂą i o to mi tutaj chodziÂło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moglibyœmy tak¹ dyskusjê ci¹gnaÌ w nieskoùczonoœÌ. Ka¿da marka ma swoich zwolenników i przeciwników. Podobnie jest w œwiecie motocykli s¹ tacy co uznaj¹ tylko Suzuki, s¹ tacy co uznaj¹ tylko Yamachê, a jeszcze inni Harleya.A co do jakoœci to powiem jeszcze tylko tyle, ¿e w dzisiejszych czasach wszyscy oszczêdzaj¹ i kalkuluj¹. Nie op³aca siê dzisiaj firmom wytwarzaÌ produktów, które bêd¹ s³u¿y³y klientom po 10/20 lat tak jak to by³o kiedyœ. W koùcu musz¹ gdzieœ sprzedawaÌ nowe produkty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Dukatami (wed³óg mnie ofkors) to tak jak z HaDekami.Przerost formy nad treœci¹ poprostu.Niby Fajnisty,niby debeœciacki,ale sie sypie jak zbo¿e.Dukaty daj¹ radê tylko w profi wyœcigach gdzie jest serwis nonstopa.W normalnej je¿dzie to jest masakra.No ale jak ktoœ lubi siê mêczyÌ i dawaÌ za to fure kasy,jego rzecz.Jasne ¿e chcia³bym siê tym pobujaÌ gdzieœ po torze,pod opiek¹ serwisantów,ale do normalnej codziennej ciupanki -nie, dziêkuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gixer nie kupujesz francuskich???????No to ja Ci powiem, ze mam Megane 1.6.........przejechalem nia 160 000 km i nie wlozylem nigdy nic czego nie wlozylbym w zadnym innym samochodzie Auto jezdzi na gazie juz od 100 000 km ....zadnych problemow.W zwiazku z tym pytanie czego wiecej chciec od samochodu???? Wydaje mi sie, ze Twoje uprzedzenia sa przesadzone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziobu,na salonie mamy dwie sluzbowe Renowki:Clio 1.2 z 2000r. i Kangoo 1.2 z 1998r.W clio przy 100000km trzeba bylo wymienic simmering na wale,wczesniej spalila sie pompka spryskiwacza i takie rozne pierdoly.W Kangoo silnik padl przy 150000km,wszystkie zamki po kolei sie zepsuly,pekla tylna os itd....Samochody te mamy od nowosci i zostaly kupione w salonie i zaden z nich nie ma gazu.Dla porownania jezdze 18-letnia Beemka 324D i kompletnie nic do niej nie dokladam,jeszcze sie nic nie zepsulo.A Forda tez kiedys mialem i tez do niego tylko dokladalem i dlatego mam takie uprzedzenia do samochodow na F Aha,mialem tez japonskie samochody i do nich tez nie trzeba bylo nic dokladac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do francuzów to szkoda gatki wogóle.Por¹bany jêzyk i powalone samochody.Wystarczy popatrzeÌ na te ich wydumki,to przecie¿ a¿ oczy bol¹,oni wszystko na si³ê udziwniaj¹.Mi na widok francuza sie sam scyzor w kabzie otwiera.Niemieckie fury to piêkna prosta linia i niezawodnoœÌ.Mam paska to wiem co piszê.VW uber alles!!!Francuzische schisse!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.