Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Ładowarka do akumulatora


Tygrys111

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem to jest bardzo niedostepna i badziewna rzecz... przez okres zimowy akumulator Âładujesh raz na miesiÂąc oczywiscie wyciÂągash go z moto i kÂładziesh na bok ( w suchym miejscu ). Ile w koncu jest tej zimy... maÂło co 3-4 miechy ... 3 razy w ciagu tego okresu to nie jest zadna fatyga podlaczyc akumulator.No chyba ze nie mash na co funduszy wydawac :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba ze nie mash na co funduszy wydawac
hmm w sumie to mam duzo roznych przyjemnosci na ktore mozna kase wydac tylko myslalem ze jest to bezpieczniejsze bo jesli chodzi o moja kochanke cbre to tez jej kasy nie zaluje. Ale chyba mnie przekonales raz na miesiac podladowac aku to zadna fatyga dzieki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

no z tego co sie w zyciu nauczylem to akumulator laduje sie 1/10 jego pojemnosci, masz 10Ah wiec podajesz mu 1A:) Ja mam taki staaary ruski jeszcze prostownik, ale nie wiem czy produkuja dzisiaj jeszcze takie cacko, jak sie zlaczy te zabki od niego + i - to nawet iskry nie leca, sam sobie ustawia napiecie (od 1,5 do 16V) a natezenie jest w pÂłynnej regulacji od 0 do 2,2A, wiec do moto idealny. Po 3 latach do dzis nie potrafie uwierzyc w to ze mam takie cacuszko nie chcac obrazic samego siebie mozna powiedziec ze to jest taki "idioten prostownik" bo nie ma szans czegos spieprzyc. PozdrawiamP.S. Kurde az sie pochwale, prawko na A dzis zdaÂłem:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha,wazna rzecz o ktorej malo kto wie:akumulatory motocyklowe nie laduje sie prostownikami samochodowymi bo daja za duzy prad.
Ach Gabrys ..ales dosral na calego , trza bylo dopisa ze chodzi o porostowniki automatyczne!!!!KAzdy samochodowy(niby tzw osobowe) z regulacja mozna zastosowac , dlaczego poniewaz maja skalowana miare najczesciej do 8-10A , podzia³ka co 0.5A wiec spokojnie ustawisz zadany prad ladowania.A dlatego osobowe bo sa tez do dizli i ciezarowych gdzie regulacja i ile jest jest mniej dokladna np podzialka co 1-2A i tu juz za mala dokladnosc.Co do pr¹du ³adowania temat woda powinno sie max 1/10 pojemnosci , (zalecane 1/20- jesli jest sie w stanie ustawic taki prad )a czym mnie tym bardziej przeprowadza sie tzw. odsiarczanie ....A wymyslono motocyklowy aby kase ciagnac , tak samo jak niektore inne zeczy co do automatycznych straznikow akumulatorowych to bym to traktowal lajtowo...najlatwiej jest mierzyc nap. w stanie ja³owym i w sztywno ustawionym schemacie okreslac stopien na³adowania/roz³adowania. I tu musi byc motocyklowy gdyz samochodowy moze zucic za duzy pr¹d. Aby takie uzadzenie dzia³a³o tak jak cz³owiek a nawed i lepiej trzeba zastosowac uk³ad mikroporocesorowy , z pamiecia czasu podlaczenia i inny mi pierdolami ... sprawa droga i szczeze nie spotkalem sie z tym rozwiazaniem...Zreszta ile szkó³ tyle zdan... ogolna zasada :nie laduj pradem wiekszym jak 1/10 pojemnoscinie pozwalaj na calkowite rozladowanie akumatrzymaj w cieple sprawdzaj poziom plynu i miej sprawny uk³ad ³adowania , klemy zadbane a pocieszysz sie zyciem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba coÂś takiego widziaÂłem wczoraj u grzegorza pawlaka na ochojcu i zdaje mi sie , Âże jest w promocji.jeÂśli o mnie chodzi, to akumulator stoi juÂż w ciepÂłym miejscu, a naÂładuje go dopiero przed zamontowaniem w motocyklu (dÂługie Âładowanie maÂłym prÂądem)zima nie taka dÂługa, to nic mu nie bĂŞdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pazdzioch parelat temu toczyla sie ostra debata na ten temat z polowa polski.... jefdno ostro max 1/10 inni 1/20 wiec przyjelo sie max 1/10 ale zalecana 1/20 , 1/10 - powinna byc stosowana przy akumach dobrej jakosci tzn malo wyswiechtanych dgyz powoduja szybsze ladowanie i zachodzi pytanie czy nastepuje jeszcze odsiarczanie plyt czy juz tzw obojetnosc ...1/20 spokojniemmozna ladowac jak mamy czas i chcemy przedluzyc zycie bateriiJa powiem tak : kazdemu znjaiomemu i wszystkom polecam 1/20 a jak sie im nie spieszy to 1/25(idzie jeszcze ustawic ) Tam ktos pisal ze naladuje se bardszo malym pradem dopiero przed wlozeniem to motorka... no wiec lepiej dla niego bedzie nawed wiekdssyz pradek a czesciej jak po 2-3 miechac.....mialem kiedys akum na zaciskach ktorego bylo 10,5 V gos nie ladowal go 4 miechy (wtedy jeszcze zima bylo zima ) no i probowal w chalupie go odratowac dajac mu 100mA 13V , niestety zasiarczony byl na maxa Wkradl mi sie blad ... bezmysleni , wklepywalem dane - jest juz poprawioneco do 1/5 - uwaza sie ( nie oficjalnie) iz mozna tak potraktowac akum naprawde o dobrych paramtetrach w sytacji kiedy sie nam spiesz , bo dla 10 Ah to juz jest 2A.. wiec duzoo .... wkazdym razie 1/5 to dla sasiada ktorego sie nie lubi Jeszcze raz sory za blad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale powiem Wam szczerze, Âże nie wiem jak dÂługo powinno siĂŞ go ÂładowaĂŚ tym prÂądem 1/20 - 1/10. Raz na miesiÂąc, ale na jaki czas jednorazowo ?
To zalezy od akumulatora i prostownika Akumulator bezobslugowy do momentu az na zaciskach bedzie odpowienide napiecie (dokladne dane sa na ogolnym , trzeba poszukac)Inne prostowniki maja dzyndzel na akumy obslugowe i bezobslugowe i same sie wylanczaja , mysle ze jak zalaczysz na cala no i rano wylaczyc , a bedziesz to powtarzac co 3-4 tyg bedzie dobrze. A jak masz miernik to sprawdzasz napiecie , oczywiscie po odlaczeniu prostownika i odczekaniu chwilki , spadek napiecia okresla tez jak szybko rozladowuje sie akum ( np 2V/10min zznany przypadek , nie zycze nikomu , po 30 min akum wskazywal 9,5V , zostal jako bateria do wakmena , po stabilizatorze )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bronx, tak, to jest aku 14 Ah. Jest to Yuasa YTX14-BS.Powiem Ci, Âże waham siĂŞ czy kupiĂŚ prostownik uniwersalny. Jest fajny na allegro, w ktĂłrym U=12V, I=od 1A do 15A regulowane pÂłynnie (91 zÂł), czy zamĂłwiĂŚ z Louisa H-Tronic AL 600 za okoÂło 60 zÂł, gdzie U=13,8V, I=600mA. MyÂślĂŞ, Âże nastĂŞpny aku bĂŞdzie 10Ah, wiĂŞc w sumie ten pierwszy mĂłgÂłby byĂŚ jeszcze do samochodu wykorzystany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie jest takie ( zanzaczam ze moje i wcale nie musi byc poprawne)Ja wlalbym z reczna regulacja pradu tzn ze moge se ustawic jak mi sie zywnie podba 1, 2 albo i 0,5A. Mysle ze nie jest zÂły , problem bedzie tylko jak dorwiesz kiedys moto z akumem mniejszym jak 12 Ah , (bedzie za duzy prad Âładowania = szybsze zuzycie )Do ciagnika i auta na pewno moze byc ale przeszukalem allegro i prade mowiac nic w rozsadnej cenie nie ma tak poprawdzie dla akuma motocyklowego.Te z luisa na allegro sa za niecale 30zl A tak pobierznie to sa same zasilacze o pradzie Âładowania typu 300, 600mA moze lepiej sam zasilacz kupic o odpowiedni wiekszym Un - trza by pomyslec Kurcze jak nie szkoda Ci kasy i chcesz miec spokojna ladowarke do samochodowego a przy okazji wiekszke motocyklowe to ta za te 90-kilka jest spoko Ale ja bym szukal dalej z takim dzyndzlem do samodzielnego ustawienia pradu Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to ja prostownik samochodowy to mam, ale dopiero dziÂś siĂŞ mu przyjrzaÂłem: U=6V i I=5A, aku w aucie mam chyba 75 Ah, oczywiÂście 12V. Natomiast zastanawia mnie to, czy te Âładowarki 300 mA sÂą wystarczajÂące do aku 10-14 Ah (10-tkĂŞ kupiĂŞ jak ten padnie), czy to nie za niski prÂąd Âładowania. pozdro i dziĂŞki za porady !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.