Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

jaką jawĂŞ


laki

Rekomendowane odpowiedzi

Zale¿y co umiesz sam naprawiÌ, czy siê znasz na mechanice, czy masz mo¿liwoœci warsztatowe i tak dalej. Ja zawsze kupowa³em za grosze padalce i robi³em sam na b³ysk. Ale jak chcesz tylko laÌ i jeŸdziÌ to bierz kogoœ kto siê zna i wy³ó¿ na sprzêt wiêksz¹ kasê.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogóleni w jawie nie ma co sie patrzeÌ na przebieg bo wiêkszoœ i tak ma przekrêcany licznik, teraz co do stóków, to ja osobiœcie nie s³usza³em jawy która po przejchaniu kilka tysiêcy by nie stuka³a, jedynie po remoncie jest cicho. wsumie wiêkszoœc w jawie da siê samemu naprawiÌ, wa¿ne tez jest czy silnik by³ ju¿ rozbierany czy nie, gdy¿ z mojego doœwiadczenia wynika ,¿e zêbtaki orginalne s¹ owiele wytrzymalsze ni¿ te które teraz kupuje siê w sklepach, a tak¹ zebatke da siiê zreanimowaÌ ( oczywiœcie jeœli zêby nie s¹ wy³amane).a teraz tak na marginesie jak bym mia³ policzyÌ kapitalny remont jawy mo¿e CI to coœ pomo¿e:regeneracja wa³u w okolicy 200z³, szlif cylindra oko³o 40z³ ( polecam papla-szlif w Bielsku bia³ej),nowe t³ok 50z³pierœcienie 2,50z³ za sztuke masz ich tam 6.ca³a nowa skrzynia troszke kosztuje nie wiem czy w 400z³ siê zamkinie ,ale nie wszystko w niej siê psuje wieÌ j¹ spokojeni za 200z³ zrobisz,sprzeg³o 50z³elektryke za³ózmy za 50z³ ga¿nik nowy 150z³no i czasem trzeba pomalowac to ju¿ inna bajkaczyli wynika ¿e za ok 800z³ masz wszytko elegancko zrobione do tego.wieÌ jak kupisz padake za 200z³ to za 1000z³ masz ju¿ sprzeta gotowego do jazdy,a druga opcja tu kupujesz cooœ za 800z³ gdzie mówi¹ ¿e jest w stanie bardz odobrym,a jak jest faktycznie to nikt nie wie.oczywisÌe powyzej podeane ceny s¹ orientacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem gdzie gosĂŚ ma jawe za 800zÂł lecz nic nienapisaÂł jaki stan w nalblizszym czasie zadzwonie czyli pewnie jutro i zobacze co z tym a niemoge zrobiĂŚ szlifa w bielsko - biaÂłej bo mieszkam w siedlcach a jeden szlif cylinderka kosztuje 40 zÂł czy moÂże za dwa szlify kosztuje 40 zÂł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pamietam czy jeden czy dawa, ale jak bĂŞdziesz z goÂściem rozmawiaÂł to wypytuj sie o wszystko, najlepiej zrĂłb sobie liste przygotuj jÂą na kartce i pokolei pytaj jak siĂŞ edzie keciÂł i migaÂł od odpowiedzi no to wiadomo, ale i tak najlepiej samemu oglÂądnÂąc i to nie ra tylko kilka i nie napalaĂŚ sie za pierwszym razem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no to ja wiem a jeszcze jedno takie maÂłe pytanko JAK NA TYM JEÂŹDZIĂ BO zaczynam mojÂą przygodĂŞ z motorkiem [ Dodano: 2005-11-02, 16:32 ]a elektryke czyli co ?? kable za 50 dych ?? a gaÂźnik do jawkolota to kosztuje 150 zÂł w sklepie czy uÂżywany bo na sklep to troche tanio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sÂłuszaÂłem jawy ktĂłra po przejchaniu kilka tysiĂŞcy by nie stukaÂła
swiete slowa, te maszyny maja to zawarte w zalozeniach konstrukcyjnych ja sie moja przejmowalem ze stuka, ale sasiad robil kilka tygodni temu calkowia kapitalke, w profesionalny sposob (z doswiadczonym mechanikiem motocyklowym) i dalej, choc moze ciszej, ale cos tam napierd****. Na to nie ma leku :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Jawa tez dzwoniÂła jak stara....ale pieknie Âśmigala. WeÂź kogoÂś ze sobÂą, kto siĂŞ zna! I nie spotkaÂłem jeszcze uÂżywanego motocykla, w ktorym by nic nie trzeb byÂło robic po kupnie...Jak chcesz, to mam gdzieÂś serwisĂłwkĂŞ na CD, moÂże siĂŞ przydaĂŚ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak naprawiĂŚ jawĂŞ i takie tam to znalazÂłem w necie ale dziĂŞki za miÂłe chĂŞci.Kurcze gdyby u mnie jawki chodziÂły po 2 stĂłwki lub taniej do remontu to bym takÂą wziÂą i wyremontowaÂł.Lecz powtĂłrze me pytanie JAK NA TYM jezdziĂŚ bo zbytnio niewiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

laki, no jak na motorze sprzêg³o jedynka w du³ torche gazu, i do pszodu )a ogólenie to hmm no da sie tym jeŸdziÌ znajomy za dawnych lat to nad morze z kobieta i bagarzem jeŸdzi³ jedyny wtedy jej mankament ta jak za³adowa³ namiot na ty³ to s¿³a na gume.ogólenie motorek juz z tych ciê¿szych wiec inaczej siê jeŸdzi,co niektórzy na¿ekaj¹ ¿e bembny ma s³abe, ale jak siê dobrze wyreguluje to na bêbnie idzie dobrze chamowac nawet da siê na przednim postawiÌ. w zakrêtach przy miejszej prêdkoœci troche niestabilna z racji swojego roztawu osi. Równiez wygodna choÌ przy moich 187cm jakoœ po 100km zaczyna mnie wszytko boleÌ,ale to kwestia przyzwyczajenia, wracaj¹c do winkli do podnó¿kami da siê przycharataÌ, osobiœcle sprawdzi³em.Natomias o elektryce to pisa³em ogólnie regulatory napiêcia przekaxnik prostownik alternator, a ga¿nik to nowy 150 choÌ i za 120 widzia³em,a urzywki oczywiœcie o wiele taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o stukanie to w instrukcji obslugi czy cos takiego bylo napisane, ze z powodu duzej pojemnosci silnika mozna uslyszec roznego rodzaju stuki (czy cos w tym rodzaju napisali, no ale dla mnie to sie raczej nazywa pojeb.... konstrukcja, bo sam mialem jawowstrĂŞta i ten halas mnie wkurzal, chociaz z drugiej strony ile ona mi dala przyjemnosci z jazdy to nawet opisac nie potrafie )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nad morze z kobieta i bagarzem jeŸdzi³ jedyny wtedy jej mankament ta jak za³adowa³ namiot na ty³ to s¿³a na gume
Ja tez objechalem morze w wakacje, byla niezle zapakowana, ale na gume nie szla :wink: To pewnie przez turystyczne przelozenie Jedno trzeba przyznac - 1900 km w tym dwa razy po 600 dziennie i zero awari - nawet nie bekÂła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

stuki, stuki... Jak silnik spalinowy nie stuka tzn ¿e jest wy³¹czony. Wszystkie silniki stukaj¹! Jak masz 16 zaworów i 2 ³¹ùcuszki to musi szumieÌ stukaÌ... Pó¿niej tylko zale¿y czy jest spowodowane nadmiernym zu¿yciem, uszkodzeniem czy mieœci siê w granicach "normy".W Jawach najczêœciej jest wy.. klin miêdzy karterami i to "klekocze". Objawia siê to trudnoœciami z odpaleniem motocykla, potrafi te¿ zgasn¹Ì po zagrzaniu i ju¿ nie daÌ siê uruchomiÌ a¿ do ostygniêcia. . Na wolnych obrotach s³ychaÌ swo¿nie bo s¹ na ³o¿yskach igie³kowych po obci¹¿eniu to powinno milkn¹Ì. W necie jest s¹ strony o Jawach, poszukaj. Najwiêksz¹ wad¹ Jawy jest to ¿e ma³o kto dba o ten motocykl. Czasami lepiej kupiÌ motocykl do remontu ale z "pewnej" rêki ni¿ "ig³ê" od jakiegoœ kata.Powodzenia.psJawa to marka z tradycjami choÌ ma³o kto o tym pamiêta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powaga teraz mam okazje kupic Suzuki GS 250 z 84 raoku za 100 zÂł koles mnie meczy jush jakis miesiÂąc...
tylko ze takie suzuki wyremontujesz nie wiem czy nawet za 1500zÂł,a takÂą jawkĂŞ czy motorynke za 100zÂł silnik i moÂże trzeba bedzie pomalowaĂŚ,oponki za 25zÂł i ogĂłlnie tnAIOCHAi takÂą motorynke tak jak mĂłwi Gixer moÂżna potem sprzedaĂŚ za np 450zÂł,to zysk poprostu teÂż chĂŞtnie wezme z Twojej okolicy motopynke za 100zÂł-moÂże byc bez papiura :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.