Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

enduro czy ścigacz??


MICK

Rekomendowane odpowiedzi

Only scigacz.Co to za frajda jezdzic na gumie przy 40km/h
heh ,tylko Âżeby jezdziĂŚ te 200km/h na gumie ,to sie trzeba najpierw nauczyĂŚ jezdziĂŚ te 40 a po drugie to chyba jeszcze maÂło wiesz bo ja na takim DR-Z ciku przekraczam 100km/h na gume a niewiem czy byÂłes kiedys na kompostowni i widziaÂłeÂś Luleja albo bartka na LC 4 ,oni stawiajÂą na koÂło jadÂąc 130-140 km/h bez problemu ,tak Âże lepiej uczyc siĂŞ na supermoto gumowaĂŚ niÂż kupiĂŚ do takich rzeczy plastika i wogĂłle nie stawiaĂŚ ,stowiaĂŚ po omacku wyglÂądajÂąc jak kretyn i katujÂąc sprzĂŞta albo wogĂłle siĂŞ zabiĂŚ. Bo to rzadna sztuka podniesc np.takiego gsx-r a 1000 ,poprzebijac biegi i po chwili masz ponad 150 i wiĂŞcej na budziku ,sztukÂą jest utrzymanie motocykla w pionie i balansowanie na granicy zaliczenia plecĂłw . OczywiÂście nie mĂłwie Âże Âścigacz to coÂś zÂłego ,na poczÂątku teÂż byÂłem przeciwnikem supermoto dopuki sie nie przejechaÂłem i paru rzeczy nie uswiadomiÂłem ,jak spÂłace dr ka to planuje zakup jakiegoÂś drugiego sprzĂŞta bo to jest najlepsze rozwiÂązanie mieĂŚ 2 motury :wink: ale wtedy bĂŞdzie juÂż jakies doswiadczenie i opanowanie jakiegos 150 konnego motorka na gumie bĂŞdzie duÂżo prostrze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby jezdzic to oczym mowie to ladnych pare lat nauki.Nic nieprzychodzi odrazu.Ja sie ucze dopiero od tych wakacji takze pozostaje mi jeszcze troche czasu
no i w³asnie o tym mówie,gdybyœ uczy³ sie na supermoto to ju¿ bys umia³ du¿o wiecej ,a wbrew pozorom te umiejêtnosci potem mo¿na przenieœÌ na wiêksze moto bo zasada jest ta sama [ Dodano: 2005-10-28, 09:20 ]
Bo to rzadna sztuka podniesc np.takiego gsx-r a 1000 ,poprzebijac biegi i po chwili masz ponad 150 i wiĂŞcej na budziku
Jezeli tak sadzisz to wielki RESPECT dla Ciebie
No tak z tym Âżadna sztuka to moÂże troszeczeke przesadziÂłem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze Âże sÂą podzielone zdania na ten temat widzialem i na enduro i na przecinaczkach jak jezdza ale wydaje mi sie ze na enduro jest latwiej :mrgreen: i wlasnie o to mi chidzi ÂżebyÂście napisali na czym moÂżna siĂŞ najszybciej i najÂłatwiej nauczyc:) :mrgreen: bo moje jajko niestety jest za duzÂą krowÂą i dosc ciezko wchodzi na gume a moÂże jeszcze nie umiem i tylko mi sie tak wydaje haha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Only scigacz.Co to za frajda jezdzic na gumie przy 40km/h
takie coœ mnie denerwuje. nic nie chce mowic ale jak Timac nauczysz sie smigac to moze kiedys pogadamy...serio ale ciulac na gumie przyspieszajac to porownujac taka jazde do poziomu polskiego freestyle'u zostaniesz wysmiany. ale kazdy ma swoj gust... niektorzy lubia ogladac jazde na gumie przy 200 km/h niektorzy jak ktos wali circle z dupa na kierze. Aha daj mi swoja gsx-r i potrafilbym Ci ja zabic w pó³ godzinki bez wysilku jezdzac do 5 tys. obrotow, jak chcesz sciga do stunt'u to wpierw go przerob, na enduro tylko smigasz bez zbednych kosztow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na poczÂątku teÂż byÂłem przeciwnikem supermoto dopuki sie nie przejechaÂłem i paru rzeczy nie uswiadomiÂłem
Ja moze nie bylem przeciwnikiem supermoto ale jak pojezdzilem na DRZ400SM (notabene ten sam egzemplarz :wink: ) bylem pod wrazeniem:na kole super lata,hamuje zajebiscie,zwrotny i poreczny jak rower i do tego dziur nie czuje.Jak nim jezdzilem to banan z geby mi nie schodzil :mrgreen:
Aha daj mi swoja gsx-r i potrafilbym Ci ja zabic w pó³ godzinki bez wysilku jezdzac do 5 tys. obrotow
Oj ciezko by bylo,wystarczy dolac litr oleju ponad stan i ew. odme odlaczyc i tak szybko jej nie zabijesz.Sledz nie ma zadnych przerobek w identycznej gsxr (tylko wiecej oleju) i wali 12-ki a silnik ma sie dobrze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczijmy od tego:wolna guma jest o wiele trudniejsza i niz szybka!Nie wiem wlasnie czy jazda na jednym kole na enduro jest latwiesza niz scigaczem...ale nie probowalem jeszcze na mocniejszych sprzetach Popatrzcie na np HohoÂła! Moze powiecie mi, ze nie efektownie wygladalo jak K4 zapierdalal na gumie? Czy wolicie jak jezdza na skatowanych ,,scigaczach'' na 1-wszym biegu do odcienica(czasem uda im sie przebic<jak jeszcze oczywiscie nie wybije im biegu:P>)Lulej zapierdalal na gumie przy zajebistych predkosciach i mowil, ze dla niego to nie problem...ale jak przyszlo mu jezdzcie wolna gume to nie bylo tak latwo!(teraz juz to opanowywuje )Jasne,ze jazda szybka na gumie jest fajna...ale jak sie to robi z glowa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na plastiku ( o ile fazerka to plastik) Âśmigam dopiero od kwietnia i musze powiedzieĂŚ , Âże na gume to go postawiÂłem z trudem pare razy . Natomiast od 3 tygodni mam enduraka i na gumie stawiam go po 6 godzinach jazdy . Moim zdaniem duÂżo Âłatwiej jest opanowaĂŚ stawianie na gumie na enduro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomniaÂłeÂś dodaĂŚ Âże taĂąsza w przypadku jakiejÂś nieposdzianki
DokÂładnie tak jest, z tym , Âże na pewno endurak jest droÂższy w utrzymaniu jeÂżeli chcesz , Âżeby byÂł utrzymywany w miare w dobrym stanie technicznym tj. wymiana oleju+filtr co 500km , regulacja zaworĂłw co 1000km , tylna oponka co jakieÂś 200-400km , filtr powietrza co 200km(czasem i co 1 wyjazd) regeneracja zawieszenia co ok 2000-2500km , zĂŞbaty+ÂłaĂącuch 2000-3000km + jakieÂś tam niespodzianki typu bÂłotnik , osÂłonki czasem i kierownice.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.