Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

siema wszystkim mam kłopot z wyborem motoru .


abc

Rekomendowane odpowiedzi

Jeden z seri glupich tematow!To jest tak jakbys zalozyl temat: ,,co bylo pierwsze-kura?czy jajko?''Temat ten byl poruszany pare razy na forum motocyklisotw swiata, ale to niewazne...te 2 motocykle sa bardzo do siebie podobne, a zarazem inne Ja osobiscie bez wahania wybralbym MZ!! Mialem MZ, sprzedalem i znowu chce kupic(jako 2 moto)Nie w kazdym wypadku sprawdza sie ze Jawa jest szybsza niz MZ! Bo sa MZ ktore biora jawy!Moja rada taka...jesli chcesz motocykl do turystyki i to bierz jawe, a jak do normalnego uztkowania to MZ!Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja bym doÂłoÂżyÂł tysiÂąc i kupiÂł coÂś w stylu Hondy CB 250,azlbo Yamahy xs 400,albo Suzi GS 250/400,nie sÂą wcale drogie a czterosuwy i przy odrobinie dobrego serisu jeÂźdzÂą i jeÂżdzÂą [ Dodano: 2005-07-30, 17:02 ]http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=58036288ale ten jest juÂż zaklepany-przeze mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli JawÂą prĂŞdzej dzwona zaliczysz??
W sensie kolizyjny mia³em na myœli trwa³oœÌ samego moto. Z tego co czyta³em i z relacji znajomych w przypadku Jawy po³owê czasu spêdzasz na motocyklu a drug¹ po³owê "pod motocyklem".Nawet nowsze TS mia³y wiele wad które wychodzi³y po jakimœ czasie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dosiadam TS ale trudno mi jednoznacznie ocenic czy jest lepsza od MZ (pewnie daltego ze nie jechalem nigdy na etli :mrgreen: ...) w zasadzie moto jest bardzo fajne, poza jedna sprawa - dosyc dokuczliwe drgania przy predkosci 90-110, w innych przedzialach zanikaja calkiem albo sa znikome. Co do awaryjnoÂści - ja musialem wymienic o-ring w sprzegla (koszt 4zÂł), wirnik w alternatorze (super okazyjnie 20zÂł, w innym miejscu byl 70), kranik (33zÂł) no i jeszcze sprawy typowo eksploatacyjne - ÂłaĂącuch, zebatki, szczeki hamulcowe... Jezeli moto spodoba Ci sie z wygladu i bedziesz w stanie przebolec te drgania to powinienes byc zadowolony. a pozatym... posluchaj sobie klanku MZ i klanku Jawy... :mrgreen: :mrgreen:PS. Znaym tylu samo zwolennikow Jawy i wrogĂłw MZ co zwolennikĂłw Mz i wrogĂłw Jawy... pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeÂździÂłem na tym i na tym i tj tak, jeÂśli oba motocykle sÂą dobre to : jawa - silna jak tur czytaj nie straszne jej gĂłrki, lecz ocieÂżaÂła jest dosyĂŚ, mz - zwinna, bardzo poreczna silnik dobry, ale pod gĂłrkami i pod wzgledem elastycznosci ustepuje jawie, najlepiej sie przejechac jednym i drugim bo wszytsko zalezy od stanu motocykla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli mam byc szczery i ktos na dzien dzisiejszy sprzedawalby mi MZ 251 w stanie dobrym za bardzo mala kase odrazu bym kupowal!Ja dalej jestem zakochany w MZ'tach! Mialem MZ ETZ 150 i 251! Co prawda wiecej przy nich robilem niz jezdzilem a w konsekwencji sprzedalem na czesci! Ale ten motocykl ma cos w sobie! Jawa tez duzo jezdzilem, ale jest to straszna krowa! Mowcie co chcecie ale MZ'ta wymiata!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja wam coÂś powiem, ten temat to jedna wielka lipa i ktoÂś ma niezÂły ubawnasz 'abc' pojawiÂł siĂŞ tylko raz aby zaÂłoÂżyĂŚ temat i wiĂŞcej go nie ma, a chyba powinien zajrzeĂŚ jakie sÂą poradyon ze swojego profila (tego nam dobrze znanego :?: ) oglÂąda jak to siĂŞ pocicie i piszecie o wyÂższoÂści enerdowskiej techniki nad czechosÂłowackÂą czy teÂż odwrotnie a moze sie mylĂŞ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.