Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Co powiecie o Fazer FZ6S


BARTO

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem po przejechaniu 5000km Dobre strony : 1. Âświetne prowadzenie motorka szczegĂłlnie w szybkich winklach 2. NiezÂły kop jak na 600 szosowo-turytycznÂą 3. Bardzo Âładny design ZÂłe strony : 1. GÂłoÂśna praca skrzyni biegĂłw szczegĂłlnie przy szybkich redukcjach na wysokich obrotach2. SÂłaba elastycznoÂśc silnika w zakresie pomiĂŞdzy 4000 - 6000 potem to jedzie 3. Troszku za duÂżo pali szczgĂłlnie jak siĂŞ jÂą mocniej pogoni Generalnie bardzo jestem z tego motorka zadowolony pewnie pojeÂżdÂże nim jeszcze jeden sezon , a moÂże i dwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BARTO, jestem zdziwiony Twoja opinia na temat spalania, sorrki ale mi ten motocykl przy sredniej 180km/h do Warszawy spalin 6,5l/100km wedlug mnie to malo.Elastycznosc super na 6 biegu z 60km/h przyspiesza bez problemowo a zdarzyli mi sie nawet ciagac go na 6 biegu z 45km/h, wiec moze opiszesze na ktorym biegu masz te problemu z elastycznoscia. Silnik nie bezpowodu zostal zdlawiony o 25KM.Skrzynia no coz, tak wlasnie pracuja skrzynie Yamaha choc ostatnio zastosowalismy olej silnikowy AGIP i zdecydowanie skrzynia ucichla.Ogolnie motocykl jest super bardzo sztywna rama bezspawow w najnowszej technice, dzieki temu motocykl bardzo dobrze sie prowadzi i jezdzi po zakretach dajac pewnosc prowadzenia, bardzo uniwersalny: turystyka, sport, codzienny uzytek. Wedlug mnie najlepszy motocykl w kwocie okolo 30 000 zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elastycznosc super na 6 biegu z 60km/h przyspiesza bez problemowo
Ale strasznie wolno....
a zdarzyli mi sie nawet ciagac go na 6 biegu z 45km/h
Dobrze to ujales,naprawde trzeba go "ciagac" i to drugim motocyklem zeby na 6 biegu zebral sie z predkosci 45km/h. :wink: Cudow nie ma,600-ki nigdy nie beda superelastyczne...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do elastycznoœci przy 60km/h na 5 i 6 biegu to sorry ale nie moge siê zgodziÌ z Twoj¹ opini¹ - przyspiesza no ale mo¿esz zapomnieÌ o szybkim wyprzedzeniu po porstu trzeba 2 w dó³ i wtedy mo¿emy mówiÌ o o dynamicznym przyspieszeniu. Co do spalania to mój Fazer pali ok 7,5 do 8 l przy ostrej jeŸdzie a przy spokojnej ok 6,5 l . A tak swoj¹ drog¹ jak siê robi œredni¹ 180km/h do Warszawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ta predkoscia to moze zle ujolem w slowach ale nie chodzilo mi ze srednia wyszla mi 180km/h na calej trasie tylko na predkosciomierzu najczesciej pokazywana predkoscia bylo 180km/h. Trasa 320km zrobilem w 2 godz i jakies 10 min. Dziwie sie spalaniu 7,8 litrow bo mi tyle wezmie podczas ostrej jazdy w miescie na nisich biegach. Gixer traktowanie motocykla zalezy tak na prawde o samego silnika jak oddaje moc i nie mozna tak generalizowac ze jak 600ccm to nie wolno itd Fazer nie burzy sie, zawory nie graja po prostu przyspiesza wiadomo ze nigdy nie bedzie to tak elastyczny silnik jak 1000ccm i wiecej ale jak na 600ccm to nie znam lepszego silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smigam na fazerce od roku i zorbilem na nim 20000kmuwagi fakt skrzynia glosna ale nie zdarzylo mi sie zeby mi jakis bieg wypadl czy sie nie zapiol,przyspieszenia i vmax bardzo ok napewno lepiej niz w starym fazerze byÂło testowane.Co do elastycznosci to hmm nie sprawdzalem jakos tak jak SDMC ale nie narzekam fakt ma dziure miedzy 5-7k obrotow ale przechodzi przez nia bardzo szybko i pozniej juz jest tylko ogien a zwlaszcza po 10k Po winklach nie wywijam jakos zajebiscie i nie mam porownania do sportow bo nie jezdzilem ale wedlog mnie jest bardzo dobrze moto szybko reaguje na zachaowanie kierowcy i prowadzi sie w zlozeniu bardzo pewnie szczegolnie na oponkach Michelin Pilot Power ktore mam od niedawna i testowalem ostatnio na slowacji Spalanie przy maxymalnym odkreceniu manetki i trasa np na wroclaw okolo 7,5-7,8l/100 jazda mijejska tak normalnie jak se do pracy smigam wychodzi kolo 6l/100 trasa 140-180 ponizej 6l/100 tak okolo 5.7-5,8 a jak jechalem kiedys maksymalnie lajtowo ale w 2 osoby z choperem na slowacje i predkosc oscylowala kolo 100km/h ale w wiekszosci ponizej to spalil 4.6l/100. Dane o spalaniu sa brane z moich notatek ktore prowadzilem przez 2 miesiace maj i czerwiec wiec sa w miare dokladne. Wygoda uzytkowania na poziomie wysokim po zrobieniu przez 2 dni 1150km zero skurczy jakiegos bolu karku kregoslupa czy nadgarstkow da sie nim robic dlugie trasy. No ogolnie bardzo fajne moto jestem z niego bardzo zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SDMC,nie napisalem ze lepiej jezdzi bo np. na maksymalna predkosc nie ma szans ale jesli chodzi o elastycznosc to Fazer wymieka,jezdzilem na obydwu i wiem cos o tym.Pojezdzij na SV650 to sie zdziwisz.Tak samo na przyspieszenie do 100km/h fazer nie ma szans,jedynie potem odjedzie bo cudow nie ma:SV ma 70 KM a fazer 95 KM.Tyle ze SV ma zajebisty moment obrotowy przy niskich obrotach i dzieki temu jest tak elastyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyspieszenia i vmax bardzo ok napewno lepiej niz w starym fazerze byÂło testowane
by³y i FZ6 ma o wiele lepsza elastycznosc niz moj Fazer co do przyspieszen do dok³adnie moze S16 opisaÌ, ale nie o to mi chodzi FZ6 od chyba 2 lat wygrywa wiekszosc testow dla sporotowo-turystycznych 600-tek wiec swiadczy to o czyms Barto co do opon to ja równie¿ polecam Michelin ale Pilot Road, podnó¿kami trzeÌ sie da i dobrze trzymaja zrowno na mokrym jak i deszczu pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak chcecie porównaù to prosze bardzo 1. ElastycznoœÌ 60-100km/h FZ6-5,2s SV-4,9s , Z750-4,3s100-140km/h FZ6-6,4s SV-5,6s Z750-4,6s140-180km/h FZ6-7,8s SV6,4s Z750-5,1s2. Przyspieszenia 0-100km/h FZ6-3,5s SV-3,9s Z750-3,5s0-200km/h FZ6-14,7s SV-22,7s Z750-12,4sDane pochodz¹ z Motocykla majowego 2005 . Zdecydowanym zwyciêzc¹ w ogólnym porównaniu zosta³a ku mojej uciesze FZ6 dalej kawa bandzior sv cbf ducat . Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.