Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

kilka szczegolow o GSie


szkieletor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Mam do was kilka pytan dot GSa 500.Chodzi mi glownie o to czy silnik ktory bierze 0.5 l oleju na 1000 jest sprawny.Czy silnik z przebiegiem 70 tys dlugo jeszcze pochodzi.(wiem ze to malo precyzyjne pyt, zalezy od wielu czynnikow ),zakladajac ze jest prawidlowo eksploatowany.Czy sa dostepne jakies gieldowe cenniki , aby mozna porownac ceny?Czy generalnie moto takie moze sluzyc jeszcze bezawaryjnieProsze poadjcie przykladowe ceny czesci zamiennych do tego modelupozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy silnik z przebiegiem 70 tys dlugo jeszcze pochodzi.
Jak bedziesz dbal, serwisowal itp to tak - GS ma w instrukcji podobno napisane ze silnik bezproblemowo powinien przejechac 200tys! nie wiem jak jest w rzeczywistosci!
Czy generalnie moto takie moze sluzyc jeszcze bezawaryjnie
ja na pocztaku sezonu wsadzilem okolo 500zl! Gazniki, zawory, klocki, olej, filtry itp! Ze opony mam w stanie bardzo dobrym to ich nie ruszalem! Przejechalem w tym sezonie(3 miesiace) okolo 3 tysiecy km! I nic naszczescie sie jeszcze nie stalo! I mam nadzieje ze w ogole sie nie stanie Prosze poadjcie przykladowe ceny czesci zamiennych do tego modeluposzukaj gdzies cennikow!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mĂłj miaÂł 44tys, teraz ma 2,5tyÂś wiĂŞcej. oleju nic nie ubyÂło, bo w sumie 0,5l na miarce jest widoczne. inna sprawa, olej nieco podchodziÂł paliwem- teÂż tak macie?. sÂłyszaÂłem Âże sie tak zdarza, niekiedy potrafi sie przelac przez gaÂźniki (powtarzam sÂłyszaÂłem, a Âże jestem gÂłupi to mogĂŞ siĂŞ myliĂŚ)JeÂśli jednak laÂło by mi sie paliwo do silnika to oleju by mi chyba przybyÂło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mĂłj miaÂł 44tys, teraz ma 2,5tyÂś wiĂŞcej. oleju nic nie ubyÂło, bo w sumie 0,5l na miarce jest widoczne. inna sprawa, olej nieco podchodziÂł paliwem- teÂż tak macie?. sÂłyszaÂłem Âże sie tak zdarza, niekiedy potrafi sie przelac przez gaÂźniki (powtarzam sÂłyszaÂłem, a Âże jestem gÂłupi to mogĂŞ siĂŞ myliĂŚ)JeÂśli jednak laÂło by mi sie paliwo do silnika to oleju by mi chyba przybyÂło...
kazdy silnik bierze olej!Nawet nowe ale nie wiem o co Ci chodzi z tym paliwem i olejem :|
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S³uchaj bolo, je¿eli Ci siê przela³o paliwko przez gaŸniki i dosta³o do oleju to chyba powinieneœ pomyœleÌ nad wymian¹ tego oleju bo olej z paliwem niestety nie ma ju¿ takich w³aœciwoœci smaruj¹cych jak mieÌ powinien. Je¿eli Ci siê przelewa paliwo to mo¿esz mieÌ zu¿yty zaworek iglicowy w gaŸniku (lub oba) - mo¿na kupiÌ nowe w larssonie. No chyba ¿e przela³eœ gaŸniki przez ustawienie na d³u¿szy czas na kranika w pozycjê PRI...Kranika (w GSie jest podciœnieniowy) siê u¿ywa tak:ON - jak jest du¿o benzynki, jak siê koùczy i zaczyna dusiÌ to...RES - rezerwaPRI - pozycja u¿ywana SPORADYCZNIE do zalewania gaŸników paliwem przy zgaszonym silniku (w praktyce u¿ywana np. do zalewania gaŸników po zimowym postoju)W normalnych warunkach u¿ywasz tylko ON i RES, jak silnik jest zgaszony (i masz sprawne zaworki iglicowe) to automatycznie paliwo przestaje p³yn¹Ì.Pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej wymieniony, ale nie dawno patrzyÂłem i jakby tak dalej "capiÂło",nie jest Âżadszy, ale mimo to nie pachnie tak jak naleÂży. Da siĂŞ jakoÂś Âłopatologicznie sprawdzic czy zworki piszcajÂą?. Inna sprawa to zamierzam go zawieÂśc na regulacje gaÂźnikĂłw, to moÂże by mi jakieÂś chÂłopaki przy okazji zrobiÂłyna PRI nie zadzryÂło mi sie zostawiĂŚ kranika, to nie to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie dolewalem sobie oleju w GS'e i jak glupek go wachalem...nie smierdzial napewno benzyna!Moja propozycja jest taka!Wez powachaj nowy olej i ten, ktory masz w silniku! Powinny miec zblizony zapach...A jak to nie pomoze to powachaj jeszcze jak pachnie benzyna Jak dla mnie to mozesz miec juz pierscionki do wymiany, norma w silniku z takim przeiegiem! Mnie mechanik powiedzial, ze ja mam pierscienie do wymiany-zapobiegawczo...przebieg u mnie to 37tysiecy!Aaaaaaaaaaa....jestem zdziwiony ze CI nie bierze oleju... u mnie wychodzi niecale pol litra na 1000km...czy to duzo ?Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaaaaaaaaa....jestem zdziwiony ze CI nie bierze oleju... u mnie wychodzi niecale pol litra na 1000km...czy to duzo ?
nie wiem czy duzo...moja bierze jakies 0,2-0,3 l na 1000 km ... kumpel mial GSa rok starzego i bylo to samo...zalezy to tesz od tego jak sie jezdzi - w moi i mojego znajomego przypadku to dosc dynamicznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej z butli inaczej "pachniaÂł" myÂślaÂłem Âże ten teÂż nieco Âśmierdzi, bo wypÂłukaÂł (wymieszaÂł) siĂŞ nieco z poprzednim olejemhmmm mĂłj ma nakrĂŞcone prawie 47tyÂś, nie wiem jaka jest norma dla GSĂłw, ale niskie ciÂśnienie teÂż o czymÂś moÂże ÂświadczyĂŚ (za szybko teÂż franca jechaĂŚ nie chce)kiedy takÂą wymiane pierÂścieni najeliej robic, na zime?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mia³em GS przez rok i oko³o 5 tyœ. Oleje nie bra³a nic ale ja ni¹ spokojnie jeŸdzi³em...Potem sprzeda³em teœciowi (90kg) i on jeŸdzi³ ze swoim kumplem (120kg) GS-a¿ piszcza³ ale jecha³. Z tego co wiem oleju dalej nie bra³a ale za to siê grza³a, tzn. po 50km jazdy na maxa (oni we dwóch to Vmax by³ ok 140-150) przegrzewa³a siê i gas³a i trza jej by³o dac odpocz¹Ì....Poza tym jak inwestowaÌ w GS-a to od razu najlepiej wzi¹œÌ kupiÌ w GrandysDuo ten ich pakiet (owiewki, przeróbki szkolenia i wyœcigi na torze Poznaù).... bo to dopiero frajda a siê cz³owiek wyszumi i nauczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.