Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

pierwszy wypadek mojego moto:(


kwaq

Rekomendowane odpowiedzi

WitamDziœ(tzn wczoraj bo juz 0.55) mia³ miejsce pierwszy upadek mojego moto, wiem ¿e motora nie porzycza sie nawet najlepszemu koledze, ale, postanowi³em ¿e naucze moj¹ ¿one troche na tym pomykaÌ, jej doœwiadczenie na moto to 30 min na Hondzie NSR 125 w zesz³ym sezonie, a wieÌ wybra³em sie z ukochan¹ na parking przed kopcem w Piekarach œl.No i przypomnia³em , jedynka na dó³ ,sprzêg³o , powolutku gaz , tu masz hamulce, no i ruszy³a , zrobi³a kilka rundek w ko³o parkingu, z uœmiechem na twarzy podjecha³a do mnie , naciska sprzeg³o ,hamulec, motor sie zatrzymuje i przewraca, mora³ taki ¿e babie to trzeba powiedzieÌ ¿e jak sie zatrzymuje na motorze to musi nogi zdj¹Ì ze stopek bo inaczej gleba:).Straty niewielkie troche zarysowana owiewka, trosze dekiel silnika.¯ona ca³a i zdrowa, potem jak och³ono³em wyt³umaczy³em babie jeszcze raz wszystko no i pojecha³a i zatrzyma³a sie bez problemów.Tak ¿e panowie jak bedziecie uczyÌ ukochane nie zapomnijcie wszystkiego dok³adnie ze szczegu³ami wyt³umaczyÌKwaq

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wogule to ta moja mi³oœÌ to by czo³giem pojecha³a gdyby mia³a okazje, jak w zesz³ym roku kupowa³em honde nsr 125 to sie odby³o to tak , ¿e potajemnie wyp³aci³em kase z konta i rura busem po sprzêta, troche zrobi³a mi awanture, ale na 2 dzieù powiedzia³a ¿e jak ju¿ to kupi³em to ona chce na tym umieÌ jeŸdziÌ , no to j¹ nauczy³em , ale tamten motorek to lekki by³, i da³a rade, na tym mia³a ju¿ problem:/, no ale wczoraj wieczorem wczoraj stwierdzi³a " nawet ³atwo sie jeŸdzi na tym twoim motorze";)Dobrze ¿e po tym upadku nie zrazi³a sie do motocyklaKwaq

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Sarnowie byÂła podobna akcja dobrze Âże nic siĂŞ nie staÂło i Âże sÂą chĂŞci do jazdy...tak wiĂŞc szybkiego opanowania motocykla ÂżyczĂŞ... ale uwaÂżaj Âżeby kiedyÂś Ci go nie wyciÂągnĂŞÂła z garaÂżu i sama nie pojechaÂła wtedy kiedy bĂŞdziesz chciaÂł na jakiÂś zlocik siĂŞ wybraĂŚ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uczyÂłem jeÂźziĂŚ mojÂą siostrĂŞ, jeszcze za czasĂłw Jawy 350. PojechaliÂśmy na haÂłdĂŞ, bo tam Âładna droga jest i w razie czego miĂŞkko! 20 min nauka ruszania, ale jak ruszyla to jedzie. SpodobaÂło siĂŞ, wiĂŞc gazu na jedynce...biegÂłem za niÂą prawie 2km :| Wybiegam zza zakrĂŞtu, a tu moto na Âśrodku torĂłw leÂży, a siostra stoi obok i sie Âśmieje ze mnie, Âże taki zÂły i czerwony biegnĂŞ! WiĂŞcej na niego nie wsiadÂła!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja brata postanowilem pouczyc. brat starszy i wiekszy. jezdzil calkiem niezle ale tylko dawalem po parkingu jezdzic bo bez prawka i sam mowil ze to nawet troche mocne. i tak juz z piaty raz mu dalem pojedzic przed garazem, i jak juz mial podjechac pod garaz i zaparkowac moto to zaproponowalem mu ze go nakrece bo mam kamerke przy sobie. chlopak sie ucieszyl, chcial sie wykazac. wynik jego wykazania byl taki ze na kamerce bylo tylko 6 sekund dobrej jazdy a nastepne to byl szlif. wystraszyl sie kraweznika takiego z 2 cm i przechylil moto na prawa strone i wcisna hamulec przedni do oporu blok przedniego kola i gleba na prawy boczekcale szczescie ze tylko przy jais 15 kmh. straty to stopka hamulca tylnego skrzywiona, owiewka perzetarta, i dekiel silnika.wiecej razy kamerki nie wyciagalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nora^^, albo szybciej bêdzie siê zapisac do "szko³y jednej gleby"nprawde warto ucz¹ szybko bez boleœùie. Wykfalifikowana kadra udziel porad i co jawa¿niejsze uczysz siê je¿dziÌ na jednym z lepszych sprzêtów po takiej szkole to tylko na prawko potem kupic sprzêta i ka¿demu facetowi szczeka opada. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.