Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Gleba na egzaminie


Moto Christo

Rekomendowane odpowiedzi

[ Dodano: 2005-06-30, 21:58 ]KudÂłaty! Przy takim hamulcu zaparcie sie spowodowaÂło by, ze przelecialbym przez przednie koÂło razem z motocyklem.
Stary co ty opowiadasz? Gdzie ty chodziles na ten kurs? Dzisiejsze motocykle to nie MZ, ze hamuje sie noznym hamulcem. Podstawa to przod, im ostrzejszy tym lepszy. Jak myslisz po co ludzie zakladaja przewody hamulcowe w stalowym oplocie? Po to zeby skuteczniej hamowac przodem.Przedni hamulec to glowny hamulec w motocyklu. Tylnego uzywasz ( dodajac do przedniego) tylko gdy:- jest mokro, wtedy starasz sie rozkladac sile hamowania- masz kogos na plecaczku i nie chcesz eby za bardzo na Ciebie lecial- braknie Ci przoduMnie tak uczyli. I jak dotad sie sprawdza. Wiec zapomnij o tyle, naucz sie hamowac przodem i trzymaj mocniej kierownice Powodzenia na nastepnym egzaminie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jak zdawalem to 2 kandydatow przedemna glebnelo na awaryjnym hamowaniu... dziewczyna i jakis synek... sie zdziwilem ze hamuja cala dlonia!! ludzie w GNce hamulec jest zyleta... mi wystarczyl jeden palec do zahamowania... jakis po mnie hamowal tylko tylnym i tez uznali... zdawalem w gliwicach jakby cos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedzialem ¿e gn 250 ma takie ostre hamulce sam jeŸdzi³em tym sprzetem na examie w Katosach :? Ja chamuje tylko przednim hamulcem i je¿eli jest sytuacja awaryjna to siê wspomagam tylnim hamulce mam w bulldogu z pierwszych modeli R-1 i moge powiedzieÌ, ¿e s¹ przewidywalne i latwo jest zblokowaÌ przednie ko³o dwoma paluszkami jak zaczyna sie sytuacja awaryjna a czlowiek ma ma³e doœwiadczenie, zawsze mozna delikatnie odpuœcic co by sie kolo znowu toczylo ale hamowalo, czesto hamuje w ³uku bo dozowalnoœÌ hamulca przedniego jest dobra i jakoœ mi motorka nie prostuje ale to ju¿ zale¿y od motocykla Natomiast w bulldogu stopie jest raczej niewykonalne przy normalnej pozycji jeŸdzca i œrednio przyczepnym asfalcie i to nie spowodu s³abych hamulców tylko z powodu masy i k¹ta pochylenia g³ówki ramy prêdzej siê przednie ko³o zblokuje ni¿ sie ty³ podniesie Na prawku to siê czlowiek za przeproszeniem gówno nauczy.Doœwiadczenie sie zdobywa wraz z iloœci¹ przejechanych kilometrów a jak ju¿ Moto Christo zaczniesz jeŸdziÌ to parê sytuacji na drodze Ci uzmys³owi ¿e hamowanie to bardzo wa¿na rzecz i lepiej ¿ebyœ tego nie robi³ tylko ty³em bo niestety przy wspó³czesnych motocyklach jak nie odpuœcisz mo¿e to byÌ twoje ostatnie chamowanie (poprostu uzywaj¹c tylko tylniego chamulca motocykl nie chamuje tak jak przy u¿yciu przedniego który dla mnie jest chamulcem podstawowym jak chyba dla wiêkszoœci).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna przed egzamina zrobic 2 8 tak na probe ? czy cza odrazu je smignac ?
To chyba zaleÂży od egzaminatora czy Ci pozwoli. Ja zdawaÂłam 2 razy i za kaÂżdym razem nie byÂło Âżadnej jazdy prĂłbnej tylko od razu egzamin. Za drugim razem jak juÂż wyjechaÂłam na miasto to nie byÂło hamowania awaryjnego wiĂŞc to teÂż chyba zaleÂży od egzaminatora Ale faktem jest teÂż to, Âże wtedy strasznie laÂło wiĂŞc moÂże dlatego sobie odpuÂściÂł, poza tym trasa byÂła dziĂŞki temu znacznie skrĂłcona, takie "szczĂŞÂście w nieszczĂŞÂściu"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek! Ja teÂż nie wiedziaÂłem, Âże GN moÂże mieĂŚ takie hamulce. Ten mĂłj na kursie miaÂł powiedzmy przeciĂŞtne. A ten na egzaminie to Âżyleta. Poza tym wszystkie moje opinie tutaj dotyczÂą tylko egzaminu i zdajÂących, ktĂłrzy majÂą maÂłe doÂświadczenie i nie znajÂą motocykla na ktĂłrym siĂŞ zdaje. Dlatego sÂądzĂŞ, Âże na egzaminie lepiej hamowaĂŚ tylnym. A co do tego, Âże kurs nie nauczy czÂłowieka jeÂździĂŚ to chyba nikt nie ma wÂątpliwoÂści. JeÂżd¿¹c swoim motocyklem po pewnym czasie zna siĂŞ go juÂż dobrze i ma siĂŞ wiedzĂŞ na temat jego moÂżliwoÂści i moÂżliwoÂści hamulcĂłw.„jak zaczyna sie sytuacja awaryjna a czlowiek ma maÂłe doÂświadczenie, zawsze mozna delikatnie odpuÂścic co by sie kolo znowu toczylo ale hamowalo”Ja sÂądzĂŞ, Âże puÂściĂŚ hamulec w sytuacji awaryjnej (dziecko na drodze) potrafi wÂłaÂśnie ktoÂś kto ma duÂże doÂświadczenie. PoczÂątkujÂący jak wciÂśnie to nie pusci. To przychodzi z czasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zdawaÂłam 2 razy i za kaÂżdym razem nie byÂło Âżadnej jazdy prĂłbnej tylko od razu egzamin.
Jak siĂŞ zapytasz czy moÂżesz zrobiĂŚ rundkĂŞ prĂłbnÂą dla sprawdzenia motocykla to ci musi pozwoliĂŚ bo masz do tego prawo. (ale 8 raczej nie pozwoli)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, bo w Gliwicach nie byÂło takiej moÂżliwoÂści, chociaÂż ludzie siĂŞ pytali.   :|
No to macie lipĂŞ bo w bielsku jak kiedyÂś zdawaÂłem to bez problemu dawali i z tego co wiem to dalej dajÂą. Nie wiem gdzie to czytaÂłem/sÂłyszaÂłem ale wydaje mi siĂŞ Âże muszÂą daĂŚ zapoznaĂŚ siĂŞ z motocyklem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee tam. Bez przesady z t¹ Gienk¹ gliwick¹. Hamulce ma zwyk³e, bez cudów. A na czym jeŸdzi³eœ na kursie?Poza tym - przy prêdkoœciach egzaminacyjnych to naprawdê nie jest wielki problem. Zdawa³em w gliwicach w ubieg³ym roku i powiem szczerze - wiekszoœÌ ludzi zachowywa³a sie, jakby drugi raz w zyciu siadali na moto. Egzaminator by³ OK, obla³ tych, którzy naprawdê na to zas³ugiwali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.