Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Czarni jeźdźcy sieją grozĂŞ


wewewedwe

Rekomendowane odpowiedzi

ArtykuÂł z super expressu Link do zdjecia z tego artykulu http://www.se.com.pl/_gAllery/61/47/61472.jpgWiiiiiiizzzz.... - to ryk motocyklowego silnika. To jadÂą oni - dawcy narzÂądĂłw, samobĂłjcy - motocykliÂści. CzĂŞsto roztrzaskujÂą siĂŞ o drzewa i inne auta. Ale to ich wina. Gorzej, Âże zabijajÂą innych. Na piratĂłw nie ma jednak mocnych w Polsce. Za jazdĂŞ na jednym kole nie moÂżna nikogo ukaraĂŚ. Za przekroczenie prĂŞdkoÂści o 51 km/h i wiĂŞcej grozi tylko mandat do 500 zÂł i 10 punktĂłw karnych! ZresztÂą jak zÂłapaĂŚ takiego pirata, gdy pĂŞdzi 200 km/h? Apelujemy! Trzeba zaostrzyĂŚ przepisy dla motocyklowych kamikadze! Paulina Ciepielowska (24 l.): - Jestem przeciwna beztroskiej jeÂździe na motorach. Najpierw czÂłowieka ogÂłusza ryk silnikĂłw, a potem sam nie wie, czy wyjœÌ na pasy dla pieszych, bo nikt nie jest w stanie przewidzieĂŚ, czy pĂŞdzÂąca maszyna zatrzyma siĂŞ przed nim, czy na nim! Policja zapowiada wojnĂŞ z piratami - Coraz wiĂŞcej pojawia siĂŞ ich na drogach i powodujÂą coraz wiĂŞksze zagroÂżenie - nie ukrywa podinsp. Grzegorz Tabinowski ze ÂślÂąskiej drogĂłwki. Policja zastosuje nowy orĂŞÂż w walce z piratami: fotoradar tak skonstruowany, Âże moÂże robiĂŚ zdjĂŞcie motocykla od tyÂłu, czyli odjeÂżdÂżajÂącego. Fotoradary bĂŞdÂą dziaÂłaĂŚ przy ruchliwych trasach na terenie trzech ÂślÂąskich komend. Policja nie chce zdradziĂŚ jakich, by nie uprzedzaĂŚ motocyklistĂłw. Rekordzista na drodze pod PszczynÂą, gdzie dozwolona jest prĂŞdkoœÌ 70 kilometrĂłw na godzinĂŞ, pĂŞdziÂł aÂż 214 km/h. Z takÂą prĂŞdkoÂściÂą utrwaliÂł go na zdjĂŞciu fotoradar. - Policja jest za tym, by motocykliÂści mieli wydzielone - poza drogami publicznymi miejsca do Âścigania siĂŞ, oczywiÂście przy zapewnieniu warunkĂłw bezpieczeĂąstwa. Przynajmniej nie naraÂżali by Âżycia mieszkaĂącĂłw miasta - dodaje Jacek Zalewski (40 l.), szef warszawskiej drogĂłwki. W Warszawie ma stan¹Ì 150 nowych fotoradarĂłw. To pomoÂże w wyÂłapywaniu piratĂłw. Wynurzenia motoszaleĂącĂłw Dominik B. 22. l, spod Olsztyna. JeÂździ hondÂą z silnikiem o poj. 600 cm - Czy zastanawiasz siĂŞ, jak taka szaleĂącza jazda moÂże siĂŞ dla ciebie zakoĂączyĂŚ? - Mnie nic nie moÂże siĂŞ staĂŚ. Staram siĂŞ zawsze jeÂździĂŚ z gÂłowÂą. A Âże czasami poniesie mnie fantazja i przycisnĂŞ te 150-160, to co? JuÂż z pó³ kilometra mnie sÂłychaĂŚ. Wszyscy siĂŞ patrzÂą, a ja prujĂŞ. Do tej pory jeszcze nikt nie wyszedÂł mi na drogĂŞ. - A jeÂśli zajedzie ci drogĂŞ kierowca? Albo z pasĂłw nie zd¹¿y zejœÌ matka z dzieckiem? - Nie sÂłyszaÂłem, Âżeby motocyklista zabiÂł kogoÂś na pasach. A kierowcy aut? Ci sÂą dla nas bezwzglĂŞdni. To najwiĂŞksi wrogowie motocykli. Gdyby taki zajechaÂł mi drogĂŞ, to byÂłby huczny pogrzeb. - TwĂłj rekord prĂŞdkoÂści? - W mieÂście 180, poza miastem 230 km/h. WiĂŞcej siĂŞ baÂłem, bo drogi u nas nierĂłwne. PaweÂł z Piekar ÂŚl. JeÂździ yamahÂą z silnikiem o poj. 1000 cm PaweÂł z Piekar ÂŚlÂąskich od 8 lat jeÂździ na Âścigaczach. Jego rekord to prawie 300 km na godzinĂŞ na ruchliwej drodze. Yamaha PawÂła ma 1000 cm szeÂśc. i 150 koni mechanicznych, do setki moÂże siĂŞ rozpĂŞdziĂŚ w nieco ponad dwie sekundy. - Jak pĂŞdzisz 280 na godzinĂŞ, adrenalina uderza ci do gÂłowy i nic innego siĂŞ nie liczy - mĂłwi PaweÂł. - Nie myÂślisz, co by byÂło, gdybyÂś nagle wjechaÂł w dziurĂŞ, czy poÂślizgn¹³ siĂŞ na plamie oleju. ZdajĂŞ sobie sprawĂŞ, Âże przy takiej prĂŞdkoÂści nie mam Âżadnych szans, ale mnie to nie przeraÂża. MotocykliÂści nie bojÂą siĂŞ policji. Przed trasÂą tak wyginajÂą tabliczkĂŞ rejestracyjnÂą, Âże nie da siĂŞĂjej odczytaĂŚ. - Oni nawet nie zd¹¿yliby wsi¹œÌ do auta, wiĂŞc tylko nam gro¿¹ palcem - dodaje RafaÂł Macek (24 l.). - To frajda, przejechaĂŚ na jednym kole obok policjantĂłw. Oni sÂą bezsilni. Jest potem co opowiadaĂŚ kumplom. Link do orginalnego artykuluhttp://www.se.com.pl/se/index.jsp?place=ma...list_position=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WÂłaÂśnie kupilem jak co dzien Super Express, patrze na pierwsza strone a tam kolejny durny artykul atakujacy motocyklistow. Czy oni do Ch**a jeÂża nie majÂą o czym pisaĂŚ? Co rok jest to samo, szukajÂą taniej sensacji kosztem motocylistĂłw. A potem sie dziwic ze to wlasnie motocyklisci sa ci nagorsi co powoduja wypadki itp. PS.Znacie tych kolesi z artykulu ? fajnie ze ten jezdzacy na R1 podal nazwisko, mejsce zamieszkania, wyglad swojego kombinezonu, kasku i najezdzal na policje z lekka... Oni(policja) nie sa az tak glupi i beda chcieli to go dojada... Czego mu oczywicie nie zycze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarni jeÂźdÂźcy siejÂą grozĂŞ - he he he, no kolor pasuje do mnie . Ale ja to spokojnie jeÂżdze W sumie to jestem za wybudowaniem takiego toru do Âścigania. Co wy na to by nam go zrobili gdzieÂś na ÂślÂąsku? MiĂŞdzy Katowicami a Bielskiem!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na pewno Ci go zrobiÂą Chociaz w sumie... Moze i zrobia ale my tego raczej nie doczekamy, moze nasze wnuki... Trzeba jakiegos sensownego goscia do tego naszego cyrku na Wiejskiej wprowadzic. Ja bym proponowal Gixera - dobra znajomosc rynku, potrzeb motocyklowych, itp albo Wichra (Wichera) - wygadany - pasuje na polityka I pewnie sciemniac dobrze umie. PZDrChlopaki bez urazy - wiem ze pewnie nie chcielibyscie na politykow no na kogos musi wypasc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.