Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

"STAN IDEALNY"...


jajo

Rekomendowane odpowiedzi

...tak zazwyczaj mówi¹ i pisz¹ sprzedaj¹cy.jak to siê ma do rzeczywistoœci, pewnie ka¿dy z was siê przekona³ (a przynajmniej prawie ka¿dy, kto kiedykolwiek szuka³ u¿ywanego motocykla z og³oszenia)ja mia³em kilka takich niezbyt udanych wyjazdów, ale raz to by³o ju¿ totalne przegiêcie.to by³o jakieœ 5-6 lat temu. pojecha³em ogl¹daÌ moto do jednego goœcia, co mieszka³ parê wiosek od zabrza. jecha³em z bratem (jego auto) i koleg¹. w sumie nie by³o daleko, ale mróz by³ wtedy niemi³osierny i œniegu kupa.przez telefon rozmawia³em niby z koleg¹ sprzedaj¹cego, bo sprzedaj¹cy podobno telefonu nie ma:"stan idealny" (jak zwykle )najpierw na klatce schodowej zaatakowa³a mnie jakaœ stara, psychicznie chora babcia (podobno matka sprzedaj¹cego). Zwróci³em te¿ uwagê, ¿e telefon to goœÌ ma, no ale spokój...wyszed³ koleœ w skórzanych spodniach i kamizelce (niewa¿ne, ¿e od tygodnia -15 stopni celcjusza)Myœlê sobie - luz, bêdzie dobrze idziemy do gara¿u, koleœ otwiera (drzwi otwierane do góry) i jak nie pierd... drzwiami mojego brata w g³owê, a¿ coœ tras³o. brat o ma³o siê na œnieg nie wy³o¿y³, a koleœ nic. nawet nie zauwa¿y³ myœlê sobie - luz, bêdzie dobrze w gara¿u kupa z³omu, motocykla nie widaÌ. pytam gdzie ten motocykl. koleœ mówi: "no tu stoi", pokazuj¹c na z³om bez przedniego ko³a, z centymetrow¹ warstw¹ kurzu.pytam, gdzie jest ko³o, a koleœ mówi ¿e wczoraj (!) jeŸdzi³ i gumê z³apa³ (pó³ metra œniegu, -15 stopni)myœlê sobie - tylko spokojnie :x powiedzia³em mu tylko co o tym myœlê i ¿eby sobie jaj nie robi³. a on na to, ¿e przecie¿ z nim nie rozmawia³em tylko z jego kumplem. wszystko na kumpla zwali³. brak s³ów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jajo ja jade jutro ogladac " IGÂŁE" :DGSXF-a z 91 roku w dwie strony zrobie ze 200km biore ze soba kumpla mam nadzieje ze nie zabije tego gostka jak mnie w szambo pakuje :x bo na tel to juz stracilem fajna kaseWiem ze jest po nowym lakierze(widac na fotce) i sprowadzony z Niemiec silnik igla a wogole to caly na 101 % lepszy niz z salonu napisze wam jutro jak go lukne (i mnie nie zamkna za ..........)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arekk ÂżyczĂŞ ci z caÂłego serca Âżebys trafiÂł na uczciwego sprzedajÂącego. Ja w zeszÂłym roku pojechaÂłem do Opola obkukaĂŚ idealnÂą F2'ke, na miejscu sie okazaÂło Âże z idealnym motocyklem ma tyle wspĂłlnego co ja z lotami kosmicznymi, widziaÂłem kiedys w TV i cos sÂłyszaÂłem na ten temat. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja te¿ mia³em ciekaw¹ przygodê z ¿ó³t¹ CBR 900 96 lub 97 rok, oczywiœcie po ma³ym œlizgu tak wszystko oki. Dymam 60 kilosów w jedn¹ stronê z nadziej¹ na nowy nabytek, a tu oczywiœcie CBR ¿ó³ta jest jak opisywa³ kolega sprzedaj¹cego bo on sam na "roboty" pojecha³ do niemców:)), ale ograniczniki ca³kowicie rozjebane, bak pognieciony z obu stron, szyba poobcinana na rogach, pomalowana na czarno, zadupek porysowany, t³umik pêkniêty itp.Ale oczywiœcie tak ma byÌ IG£A jak ta lalka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj miaÂłem kupiĂŚ R6 2001 rok Âładnie utrzymana z zewnÂątrz nie byÂło siĂŞ do czego doczepiĂŚ, ale sprawdziĂŚ na serwisie nie zawadzi zajechaliÂśmy do Mariusza od sdmc no i stwierdziÂł po przejaÂżdÂżce Âże coÂś siĂŞ muli jak na r6, no to sprawdzanie kompresji, juÂż filtr powietrza byÂł nieÂźle zarÂąbany miaÂł popĂŞkanÂą i klejona uszczelkĂŞ i syf siĂŞ przedostawaÂł dalejkompresja wyszÂła 7 gĂłra 8 chyba barĂłw jak siĂŞ nie mylĂŞ a powinno byĂŚ 15, no i kicha niezÂła ja juÂż przygotowany do kupna kasa dokumenty ubranko ze sobÂą co za pech zaÂłamka a juÂż myÂślaÂłem jak sobie bĂŞdĂŞ jeÂździÂł w majĂłwkĂŞ, facet zdziwiony nie wiem czy wiedziaÂł czy nie. http://motocykle.slask.pl/forum/viewtopic....ighlight=#10012 to ten, a propo rafals moÂżliwe Âże to ten skoro twoim kumplom nie pasowaÂł.Arek ÂżyczĂŞ powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi motocyklami, to róznie bywa. Wiadomo, te idealne stoj¹ w salonie. Wystarczy mieÌ tylko odpowiedni¹ iloœÌ gotówki, wybraÌ sobie model i kolor i cieszyÌ siê jazd¹ Z motocyklami u¿ywanymi, inaczej " z drugiej rêki" nie zawsze jest kolorowo Ja nigdy nie wierzê w okazje, dlatego, ¿e ja nigdy nie sprzeda³bym dobrego motocykla, lub w stanie "idealnym", jak na swoje lata i przebieg za psi pieni¹dz Gadka, ¿e pilnie wyje¿d¿a za granicê, albo nie ma czasu na jazdê itd, to se mozna miêdzy bajki wsadziÌ.Oczywiœcie zdarzaj¹ siê takie przypadki, ale rzadko i te¿ ceny nie s¹ okazyjne w stosunku do innych ofert Wiadomo, dobry sprzêt musi kosztowaÌ i tak by³o, jest i bêdzie zawsze Wystarczy przejrzeÌ og³oszenia krajowe, o zagranicznych ju¿ nie wpsomnê, wybrac kilka rodzynek i sobie porównaÌ Moim zdaniem, najlepiej jak kupuje siê motocykl od osoby, która nie doœÌ ¿e jest w³aœcicielem motocykla, to do tego jest jeszcze jej u¿ytkownikiem.Niby nic dziwnego, w³aœciciel=u¿ytkownik, ale nie jest to do koùca oczywiste (mia³em kiedyœ okazjê siê przekonaÌ)Nie ma to jak na spokojnie pogadaÌ sobie z w³aœcielem, poznaÌ historiê motocykla(nie zawsze prawdziw¹), powód sprzeda¿y, co by³o, co trzeba itp, itd Generalnie temat rzeka, ale odradzam kupno od podejrzanych typów, handlarzy, unikanie okazji itd.Warto wypytywaÌ siê nawet o najmniej istotne rzeczy, przejœÌ do innych pytaù, po chwili powracaÌ do pytania pierwszego itd Czasami nawet sam w³aœciciel nie jest œwiadomy tego, na czym jeŸdzi Mo¿e poznaÌ ciemn¹ przesz³oœÌ swojego motocykla dziêki przysz³emu nabywcy Przekona³ siê o tym niedawno w³aœciciel pewnego Bandita z Lubliùca, co mo¿e potwierdziÌ Nasz forumowy Arek(Nico Drag).Facet jeŸdzi³ na Bandicie ze spawan¹ ram¹ i nawet nie zdawa³ sobie z tego sprawy Warto te¿ zainteresowaÌ sie wiedz¹ samego w³aœciela na temat swojego i ogólnie wiedz¹ na temat motocykli.Najgorzej jest kupiÌ motocykl od partacza, który nie ma nawet oleju na dolewkê, albo nie wie, ze ³aùcuch trzeba te¿ smarwaÌ, opony po 7 latach, to raczej do niczego siê nie nadaj¹ itd Szkoda, gadaÌ, bo to jest temat na który mozna podyskutowaÌ przy piwie i ognisku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tak mia³em z GS-em stan ig³a! Dobrze ¿e tylko do Miko³owa jechaliœmy z kumplem! Nie powiedzieliœmy mu prosto w twarz ¿e to z³om ( uwa¿a³ ¿e ig³a- tak na serio) ale rzucilismy cenê na która by sie nie zgodzi³ nigdy w zyciu! A jak by siê zgodzi³ to nawet bym go wzi¹³ Bo to by by³a na serio okazja..chociaz czy ja wiem ... po ca³ej robocie ... wysz³o by na to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lidzie zalamalem sie :x zrobilem 300km w dwie strony tylko po to zeby ogladnac ZLOMA :!: Na fotce wyglada OK jak na 91rok a z bliska to koszmar plastiki poprzykrecane w caly swiat tak pomalowane ze podklad czyscil jakis baran papierem 80 i polozyl na to metalik jeszcze takiego czegos nie widzialem (chyba ze tak krodko zyje) sprzeglo to zeby wcisnac trzeba miec w pierony sily (i to nie przez linke) jak juz wcisnie i pusci to tylko cos w silniku strzela 1-ke wbic i znowu na luz to sztuka wielka z wydechow wylalo sie z litr czarnej wody po odpaleniu (wydechy do wymiany poszly srodki)czy odpalonyu czy nie biegi wchodza gozej niz zle :? Wlasciciel stal jak zaczarowany on nic nie wie na temat moto (dobry kolega powiedzial mu ze ma SUPER GSX600F tylko jezdzic )dzieki za takich kolegow zeby bylo smieszniej bylo nas 4-osoby i to wszyscy motomaniacy ani jeden nie powiedzial do mnie bierz go Gosc wyleczyl mnie z zakupu motora nie ma to jak moja DR-eczka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak blade to ten Nico niestey nie ogl¹da³ go tak wnikliwie jak Ja, ale nie mo¿na go za to winiÌ, bo przecie¿ nie by³ potencjalnym nabywc¹ Rama by³a spawana na górnej pod³u¿nicy ramy, przy wêŸle w okolicach g³ówki - strona prawa Fachowcom nawet nie chcia³o siê rozwierciÌ dwóch nitów 3 mm, ¿eby zdj¹Ì tabliczkê znamionow¹, tylko j¹ odgieli i jechali palnikiem równo Najlepsze by³o to, ¿e spaw ten by³ chyba zrobiony elektrycznie, a nie gazowo, bo tak to by³o nasmarkane, ¿e g³owa ma³a Gdyby wziêli palnik gazowy, to nadtopiliby to i wylali ten spaw jak w fabryce Ale w³aœciciel sam o tym nie wiedzia³, w ogóle o swoim motocyklu niewiele wiedzia³, ale wiaodmo, nie ka¿dy musi siê na tym znaÌ Oprócz tego motocykl, by³ ca³y lakierowany, tu brakowa³o œruby, tam pogiête tam urwane,pêkaj¹ca szpachla na zbiorniku, lagi podejrzane, niby z Bandita, ale u góry jakieœ dziwne korki regulacyjne, w trakcie przeja¿dki wysz³o, ¿e przednie zawieszenie dosyÌ wiotkie, chybotliwe i ogólnie niebezpieczne. Gdyby nie ten spaw, to motocykl do odratowania jak najbardziej Rozebra³bym go na czynniki pierwsze i wgryz³bym siê w niego solidnie Silnikowo, tez nie by³ z³y, szybko siê nagrzewa³, trzyma³ obroty, grzecznie wchodzi³ na obroty, chodzi³ cicho i sympatycznie No to na tyle w sprawie tego Bandita

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To cale szczescie ze go nie kupilem a bylem prawie zdecydowany! No wlasnie widzialem ze brakowalo srub w roznych miejscach, oleju w silniku nie bylo itp. Ale tego ze rama spawana zesmy nie zauwazyli. Fuck, mialbym takim czyms jezdzic. No widac lepiej sie znasz niz moi kumple:) Chyba czekam jeszcze sezon i wezme bandyte ale 2003 - mniejsze prawdopodobienstwo kupienia shitu! No albo sobie kumpli lepiej znajacych sie na motocyklach musze znalezc. pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja narazie da³em sobie spokój z zakupem motocykla Poczekam do jesieni-zimy, jak ceny nieco opadn¹ i moze trafi siê coœ po ma³ym unfalu, to sobie zrobiê pod siebie Bede mia³ na to ca³¹ zimê, wiêc maszyna powinna byc picuœ glancuœ Przyda³by siê taki Bandit 1200 lub Diversion 900, ale to siê jeszcze zobaczy Pozdrawiam i udanych po³owów zycze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.