Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Ubezpieczenie


erbe

Rekomendowane odpowiedzi

ktoÂś siĂŞ pytaÂł o ograniczenia w AC w PZU. Jak ubezpieczaÂłem obecnego sprzĂŞta, to nie mogÂłem wykupiĂŚ AC. Panienka z okienka powiedziaÂła, Âże AC moga mieĂŚ tylko sprzĂŞty maksymalnie 6-cio letnie . Innych nie ubezpieczajÂą. CoÂś tam wspominaÂła, Âże moÂżna byÂłoby to zaÂłatwiĂŚ w centrali (w moim przypadku w Ryniku), ale nie miaÂłem ochoty jeÂździĂŚ i uganiaĂŚ siĂŞ za urzĂŞdasami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:| bĂŞdĂŞ siĂŞ musiaÂł zainteresowaĂŚ tÂą sprawÂą. DziĂŞki gixer za info. BĂŞdĂŞ dzwoniÂł do centrali. Niestety w naszym piĂŞknym kraju bardzo czĂŞsto zdaÂża siĂŞ, Âże urzĂŞdnicy/sprzedawcy/traktorzyÂści/operatorzy koparki rĂŞcznej/ itp (niepotrzebne skreÂśliĂŚ) sÂą niekompetentni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja teÂż dorzuce swoje dwa grosze ) teÂż ma w PZU i jestem zadowolony, ich przewagÂą jest to, Âże ubezpieczajÂą na podstawie pojemnoÂści czyli jedna stawka poniÂżej 50ccm i druga powyrzej 50ccm i nie waÂżne czy masz 350ccm czy 600 albo i 1000 pÂłacisz zawsze tyle samo, nie paczÂą siĂŞ na rocznik, przykÂładaowo jak pÂłace na rok 80zÂł w pzu to w hesti chcieli odemnie 400zÂł toĂŚ to przecie poÂłowa wartoÂści mojego motocykla i PZU chyba nie bierze pod uwage wieku kierowcy(ukoĂączone 25lat,czy nie),a jeÂśli tak to majÂą bÂład i mnie nie uwzglĂŞdnili w bazie ))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UbezpieczÂą kaÂżdego sprzĂŞta w PZU nawet powyzej 10 lat, aiem bo chcialem zzrka ubezpieczyc i babka powiedziala mi ze niema problemu tylk trzeba to zalatwic w centrali bo jeszcze takie pismo z prosba trzeba napisac .Po tej operacji twĂłj sprzĂŞt bedzie mial AC :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile procent od wartoÂści sprzĂŞt sobie PZU rzyczy :?: Ja mam nieco zawyÂżonÂą kwotĂŞ na fakturce, wiĂŞc chyba teoretycznie bĂŞdĂŞ mĂłgÂł sprzĂŞta na wiĂŞkszÂą sumĂŞ ubezpieczyĂŚ :?: Poprawcie mnie jeÂśli siĂŞ mylĂŞ. [ Dodano: 2005-03-13, 20:50 ]Na fakturce zakupu moto oczywiÂście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak jak ubezpieczasz to placisz wg wartosci Eurotaxu a w chwili szkody biora aktualna wartosc tez z Eurotaxu wiec na ile ubezpieczysz jest niewazne,wazne jest ile jest warty w dniu szkody.A wartosc mozesz sprawdzic u kazdego przedstawiciela PZU bo w necie tego chyba nie znajdziesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nigdzie nie mozna ale jest sposob:Wykupuje sie polise AC na 3 raty,placisz 1 rate poczatkiem czerwca i nastepna musisz wplacic poczatkiem wrzesnia ale jej nie placisz i po sprawie.Mozna tez zaplacic 1 rate poczatkiem kwietnia,2 poczatkiem lipca i ta 3 poczatkiem pazdziernika juz nie placisz.Jest tylko jeden minus takiego kombinowania:nie nabywa sie przez to znizek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w PZU rozbijam to sobie na 2 raty po 6 m-cy ka¿da. p³acê tylko pierwsz¹, wiêc mam AC za pó³ ceny jest tylko jeden "kruczek" - nie wiem czy wiesz, ale w razie jakiejkolwiek szkody, pierwsz¹ rzecz¹ jak¹ zrobi ubezpieczyciel bêdzie œci¹gniêcie drugiej raty. no ale nie ma nic za darmo no a co do zni¿ek, to wiesz... przy tych stawkach za AC to i tak siê op³aca (jedyn¹ zni¿k¹ jak¹ bêdê mia³ w tym roku to 5% za punkty z BP )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytus ró¿ne firmy maj¹ ró¿ny rozk³ad rat. W wiêkszoœÌ firm ubezpieczeniowych mo¿esz roz³o¿ycz na 4 kwartalne raty i po prostu nie op¹cisz dwóch z nich. Auto-casco jest ubezpieczeniem dobrowolnym i nikt nie ma prawa œcigaÌ za niezap³acone raty (chyba ¿e w przypadku szkody ale to ju¿ inna historia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w PZU rozbijam to sobie na 2 raty po 6 m-cy ka¿da. p³acê tylko pierwsz¹, wiêc mam AC za pó³ ceny
Nie ma takiej mozlowosci!!! Kazde ubezpieczenie na moto musisz splacic juz po pol roku! A na 2 razt to chyba pierwsza jest 70/80% Jak sezon zaczniesz w kwietniu to we wrzsniu juz splacisz wszystkie raty... A co wtedy bedziesz robil przez 2/3 miechy?Mi babka wyliczyla 3 raty: pierwsza platna od razu 1343zl po 3 miechach 1007zl i po pol roku 1008zl Wiec jak ja w kwietniu ubezpiecze to z poczatkiem wrzesnia juz bede jezdzil "na golo" zarobie 1 tys. A gdybym dalej placil ubezpieczenie w nastepnum sezonie mam 10% znizki czylo ok 350zl na + , roznica/zysk 650zl za pol roku nieplacenia! Sam nie wiem czy to sie kali Pozniej trza sie martwic o wszystko, a co jak ktos zarabie z garazu? wtedy mozna sobie pluc w brode ze sie sknera jest Wiadomo ze mozna gdybac, ale wszystko moze sie zdarzyc! Dylemat nierostrzygniety... hmm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.