Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Prawo jazdy A1!!!


Dawid_tzr

Rekomendowane odpowiedzi

a ja bardzo mi³o wspominam swój egzamin przychodze na plac i stoj¹ dwa GN-y 125 i 250 ja i paru kolesi zdawaliœmy A ale by³o jeszcze dwóch na A1a wiêc goœcie od A1 odpalaj¹ swoj¹ 125 i je¿d¿¹ a my 250 tyle ¿e za ¿adn¹ cholerê nie chcai³a zapaliÌ no wiêc i my zawaliœmy A na 125 poprostu bana³ bo by³ to znacznie l¿ejszy motocykl a ze ja zadaw³em ju¿ prawie w zimie i zacz¹³ padaÌ œnieg to mogliœmy nawet troche wyje¿d¿aÌ poza s³awn¹ ósemkê

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na nowe samochody jakos maja kase  :crazy:  Wiec na motocykle tez by sie musiala znalezc kasa,moze nie od razu Busa czy ZX12R ale np. taki Bandit 1200 kosztujacy mniej wiecej tyle co Punto.
no wÂłaÂśnie o to mi chodzi, do czasu gdy nie bĂŞdzie jakichÂś uregulowaĂą dotyczÂących tej kwestii, to oÂśrodki bĂŞdÂą laÂły ten stan i jazda bĂŞdzie dalej na padlinach, acha no i jeszcze jedna rzecz, w wiĂŞkszoÂści przypadkĂłw instruktorzy nawet bojÂą siĂŞ patrzeĂŚ na sprzĂŞta co ma wiĂŞcej niÂż 30 konikĂłw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Jesion lepiej dalej uczyc na rozlatujacych sie 125 gdzie po takim kursie swiezo upieczony motocyklista nie ma zadnych umiejetnosci,kupuje 1000 i sieje zagrozenie na ulicach czy troche zaryzykowac uszkodzeniem sprzeta i nauczyc takiego adepta czegos wiecej niz ruszania z miejsca i krecenia osemek na porzadnym sprzecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wicher jak kogos stac na motocykl to go i stac na kurs.A wcale wprowadzenie lepszych moto nie musi spowodowac wzrostu cen za kurs,jakos jak weszly lepsze samochody to ceny sie zbytnio nie zmienily.Poprostu osrodki maksymalizujac zyski oszczedzaja na zakup lepszych motocykli a prawo im w tym pomaga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tia, moznaby wprowadzic, rozsadzic, pomyslec nad ustawa... kazdemu zyloby sie lepiej w tym kraju, gdyby rzadzili nim myslacy ludzie. no ale coz, dodawac nic nie musze...jezeli chodzi o osrodki to szczerze watpie, czy jakiskolwiek chcialby z czystej milosci do bezpieczenstwa i doswiadczenia zdajacych przystac na propozycje typu nowy, drozszy motor, a to z jednego powodu: liczy sie, dokladnie, tylko kasa, ale ta, ktora wpada do kieszeni, a nie ta, ktora moze isc na osrodek. co kogo obchodzi, ze pan A sie nauczy, ze pan B bedzie wreszcie dobrze wchodzil w zakrety i potrafil opanowac uslizg tylnego kola... wazne jest, zeby papierki sie zgadzaly i nie bylo zbyt malo stuzlotowek... dla przykladu: w osrodku na Francuskiej zimowa sesja zdajacych nie dostala samochodow na egzamin po miescie i placu z zimowkami, zdaje sie (mimo sniegu i wody na drogach) na letnich, a to dlatego, ze wlasnie - zal kasy na takie glupie wydatki... no i robi sie na tych fajnych oponach hamowanie awaryjne na rondzie, pod gorke (jak to ja mialem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm jeszcze raz Mozemy My siê po prostu Ÿle zrozumieliœmy Pierwsze, co powinno byÌ zmodernizowane, udoskonalone czy jak tam to sobie mozna t³umaczyÌ, to podstawowy kurs na kat. A1 lub A.Przede wszystkim solidne przygotowanie teoretyczne, przyspasabiaj¹ce danego kursanta, do przemieszczania siê w ruchu ulicznym itd. Oczywiœcie przyda³oby siê coœ wiêcej ni¿ obecne mniej ni¿ minimum, jakie przewiduje zdrowy rozs¹dek:)Porz¹dny sprzêt, wydaje mi siê, ¿e o pojemnoœci oko³o 125 do 500 ccm.Porz¹dny kurs praktyczny, nie jakieœ za przeproszeniem g.ó.w.n.o , gdzie pan instruktor nie ma zielonego pojêcia o jeŸdzie na wspó³czesnym motocyklu i ¿yje jeszcze czasami, kiedy to na rondzie katowickim w godzinach szczytu przeje¿d¿a³o 10 samochodów.Jakby nie by³o wa¿ne, jest te¿ tutaj wspomniane przeze mnie wyzej samo odejscie adepta do ca³ego kursu i pó¿niejszych motocyklowych poczynaù.Teraz sedno sprawy, czyli to o czym mówiliœmy tak za¿arcie Zaznaczam,¿e to co opisywa³em wyzej powinno sie tyczyÌ w³aœciwie kat A1.Teraz przeskok na kat. A Chyba trzeba wziaÌ pod uwagê wszystkie czynniki, które to zosta³y wymienione przez Was.Przeskok z kat.A1 na A, czyli jakby nie by³o uprawnienie pozwalajace prowadziÌ na prawdê bardzo mocne i szybkie motocykle, nieprzewidywalne dla m³odego adepta jazdy Pomiêdzy tymi kategoriami powinna byÌ serio d³uga droga Solidny, ponowny kurs przygotowawczy ze szczegónym naciskiem na szkolenie z zakresu prowadzenia zdecydowanie mocniejszych i szybszych motocykli ani¿eli 125 ccm Nie chce mi sie ju¿ pisaÌ Koniec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ciekawe czy ktorys z nas jest w stanie zrobic 8 hayabusa czy tez zx12 :?: Jezeli tak juz sadzicie ze owe motorki powinny sie znalesc na placu manewrowym.[/quoteno no jasne, gdyby mi tylko opony nie ÂżaÂłowali to i zgrabnÂą Ăłsemke moÂżna zrobiĂŚ na asfalcie i nawet Âśled zostawic Âżeby inni wiedzieli jak jechaĂŚ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"za woda" zdawka na prawko wyglada troche inaczejna samochod nalezy zdac egzamin pisemny (prosty jak nie wiem co )dostaje sie wtedy plastik z kategoria g2 (dozwolone od lat 16 ) ale musisz wtedy jezdzic z kims kto ma prawko i nie mozesz wjezdzac na autostrady masz rok czasu na zdanie jazdy (oczywiscie mozesz zdac i na drugi tydzien jak chcesz ale do roku i przez ten czas jezdzisz sobie gddzie chcesz z druga osoba pozniej zdajesz jazde wszystko odbywa sie na miescie zadnych placow jak zdasz dostajesz g1 mozesz jezdzic sam ale nadal nie mozesz wjezdzac na autostrady no i pozniej masz 2-3 lata na zdanie pelnego prawkaaha dobra rzecza jest to ze przyjezdzaz sam i zdajesz na swoim samochodzie z moto jest podobnie zdawka na swoim moto to jest to sorki musialem troche skrocic moja wypowiedz bo kuzyn wlaznie dzwonil z waszynktonu ze jest nad nim czarna chmura dymu tak jak by jakis duzy wybuch byÂł moze zamach znuwu w cnn narazie cisza jeszcze nie wiedza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.