Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Suzuki DL-1000 V-strom czy warto?


vino

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM.Dwa dni temu mia³em okazje ogl¹daÌ suzuki v-strom 1000 i mogê tylko tyle powiedzieÌ ,¿e jest to prawdziwy turystyk, kompetnie nie nadaje siê w teren natomiast na drogach asfaltowych radzi sobie bardzo dobrze.Rozmawia³em z w³¹œcicielem tego motocykla i z tego co on mówi³ to sam miód !!!Najlepsze jest jednak jego przyœpieszenie 3,2s do 100km/H to nie lada wyczyn bior¹Ì pod uwagê ,¿e wa¿y 211 suchy. Natomiast je¿eli chodzi o spalanie to przy normalnej je¿dzie pali oko³o 6,5l na 100km/h aha i jescze jedno ma nisamowity moment obrotowy ...100nm....Pozycja za kierownic¹ jest jak na typowego turystyka przysta³o "taboretowa" tzn, ¿e napewno nie bêdziesz na¿eka³ na bóle pleców ,owiewki s¹ rewelacyjnie wyprofilowane i bardzo dobrze chroni¹ przed wiatrem i deszczem.Wed³ug mnie .....BIERZ GO.........Ps.jeœli mo¿esz to napisz coœ wiêcej na temat tego konkretnego moto...POZDRAWIAM !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm, majac taka sume i nie mogac sie zdecydowac miedzy enduro-turystykiem a naked biki'em typu fz6 (wariant Fazer czy nie?), ja bym oscylowal przy czyms powyzej 1000cc i bardziej stonowanym, wygodnym tez do turystyki, np. cos a'la yamaha xjr 1300, suzuki gsxr 1400, sv 1000... albo ewentualnie kawasaki z750, bo to calkiem ladne moto i nie az tak drogie, jak na nowke :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze to tak wyglada ze sie miotam ale chce mojego moto uzywac na codzien i szukam kompromisu z dzieckiem do przedszkola i z zona w trase a fazerek mysle dobrze sie do tego nadaje w miare wygodna pozycja 1000 bedzie juz za malo poreczna tyle ze bardziej elastyczna. Fz6 po godzinach bedzie mozna pokrecic wysoko i posmigac ostrzej i tak sobie mysle ze to bedzie dobry wybor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!Polecam artyku³ "Motocykl"5/2003 w którym jest test trzech podró¿nych enduro:Suzuki DL,Hondy Varadero i BMW R1150 GS.Cóz,sam jestem posiadaczem tego ostatniego wiêc nie mogê byc w pe³ni obiektywny...Jednak tego typu motocykle wed³ug mnie najlepiej nadaj¹ siê na Polskie drogi.DL jest najkorzystniejszy cenowo,ma najzwawszy silnik,ale najs³absze zawieszenie.Cóz,wybór nale¿y do ciebie!Pozdrawiam,Jaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zdecydowanie polecam VARADERO chociaÂż po ostatnim liftingu troszkĂŞ jÂą udrogowili i dodali parĂŞ niepotrzebnych bajerĂłw. Co jest wedÂług mnie jest minusem. Suzuki ma kiepskÂą kulturĂŞ pracy silnika i aluminiowÂą ramĂŞ ktĂłra podczas dÂłuÂższej wyprawy jest nienaprawialna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukasz,wiem ze jestes wielbicielem Hondy ale bez przesady.Aluminiowa rama jest w wyprawie nienaprawialna?O co Ci tu chodzi?Alurama ma same zalety:bardziej sztywna i lzejsza.Jesli chodzi o kulture pracy V-stroma 1000 to nie ma o czym mowic,jesli nie jest na rowni z Honda to tylko moze byc lepsza.Poza tym V-strom ma lepsze osiagi,mniej pali,jest lzejszy,bardziej poreczny i mimo zastosowania aluminiowej ramy jest duzo tanszy,kosztuje nowy z 2005r. 41500zl.Dla porownania Varadaro kosztuje grubo ponad 50tys.zl wiec o czym my tu gadamy?Nastepnym razem bardziej obiektywnie porownuj motocykle a nie kieruj sie emocjami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kierujê siê emocjami tylko doœwiadczeniami. [ Dodano: 2005-02-21, 16:24 ]Ca³y czas mam na myœli podró¿ne enduro. Sztywna rama na drogach z³ej jakoœci akurat spisuje siê gorzej od stalowej. SztywnoœÌ aluminiowej ramy jest przydatna na drodze przy du¿ych prêdkoœciach. Chodzi mi o to ¿e aluminiowej ramy nie pospawasz np. nad Bajka³em.Ile pali V-Strom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw piszesz ze chodzi Ci o podrozne enduro a potem o drogach zlej jakosci,pewnie masz na mysli extremalne teren,taki jestes fan Hondy wiec wiesz ze crossowe modele tej firmy maja aluminiowe ramy i jakos w wyczynie sie spisuja dobrze.Nie powiem Ci ile pali dokladnie V-strom bo to zalezy od warunkow ale kumple co maja Varadero i V-stroma porownywali spalanie i V-strom zawsze mniej spalil.Silnik Varadero pochodzi z VTR1000F a ogolnie wiadomo ze to stary pijak.Nie mysl ze mam cos przeciwko Hondzie ale nie wyciagaj tak pochopnie wnioskow...Bo widze ze chyba nie masz zadnego doswiadczenia z V-stromem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.