Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Automatyczna Sygnalizacja Na Skrzyżowaniach - Co Zrobić?


c64club

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W sumie racja. Jak by tak każdy zadzwonił i się uparł, zeby przyjechali pokierować ruchem, to pewnie po paru nocnych wyjazdach zainterwniowali by u osób odpowiedzialnych za regulację czułości tego g...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak w sosnowcu (miasto cudow ;) ) ale w reszcie miast po ktorych jezdze jest tak ze swiatla wlaczaja sie na bierzaco o ile ... jedziesz z dozwolona predkosca.Podobna szykana zastosowana jest na drodze na warszawe. jak jedziesz za szybko to bedziesz stal na kazdym przejsciu dla pieszych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak w sosnowcu (miasto cudow ;) ) ale w reszcie miast po ktorych jezdze jest tak ze swiatla wlaczaja sie na bierzaco o ile ... jedziesz z dozwolona predkosca.Podobna szykana zastosowana jest na drodze na warszawe. jak jedziesz za szybko to bedziesz stal na kazdym przejsciu dla pieszych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie petla indukcyjna to nic innego jak wykrywacz metalu zatopiony w asfalt. Jest to cewka [zazwyczaj kawal drutu] o okreslonej indukcyjnosci. Jedno jest pewne...identyfikacja czy cos znajduje sie nad petla czy nie odbywa sie na zasadzie pomiaru pradu. Prad jest proporcjonalny do indukcyjnosc cewki pod asfaltem. Teraz sa dwie opcje na zmiane tego pradu:1. Wprowadzenie materialu ferromagnetycznego w zasieg petli [z motocyklem jest problem bo z punktu widzenia asfaltu powierzchnia jest mala -inaczej mowiac latwiej wykryc plyte stalowa 1mx1m wazaca 10kg i lezaca na asfalcie niz sprzet 300kg wagi2. Wytworzenie w obowdzie cewki dodatkowego pradu poprzez zmiany strumienia magnetycznego - czyli przychylajac sie to rady powyzej wziasc magnes neodymowy [czyli magnes wykonany z materialow ziem rzadkich i przesuwaniu go w te i we wte nad petlaJak dla mnie obie metody ciezkie do zrealizowania na motocyklu. Dla pierwszej najlepiej ciagnac wiadro cynkowe za soba po ziemi - raczej niezbyt dobra. Dla drugiej wykonywac czynnosci za ktore niejeden by nas widzial bardziej w zakladzie z gumowymi scianami.Dodatkowo co do strojenia maszyn magnesami jakimikolwiek a w szczegolnosci neodymowmi...no coz....mama wam nigdy nie mowila ze magnesu sie nie przyklada do elektroniki i innych urzadzen? Ogolnie mysle ze lepiej pomyslec nad jakims niewielkim urzadzeniem ktore pozowli zaklocic prace petli do tego stopnia ze swiatlo sie zmieni na zielone. Mozna by taki pomysl podeslac do "Mlodego Technika" do opracowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do samego przejazdu na czerwonym to byłbym ostrożny. Ostatnio dostałem mandat 100zł za przejście przez pasy na czerwonym w centrum Sosnowca o 3 w nocy - na drogach było pusto, a chłopaki się uparli , że nie mogą mnie puścić bo wszystko jest na monitoringu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie mysle ze lepiej pomyslec nad jakims niewielkim urzadzeniem ktore pozowli zaklocic prace petli do tego stopnia ze swiatlo sie zmieni na zielone. Mozna by taki pomysl podeslac do "Mlodego Technika" do opracowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten "zmieniacz świateł" to zwykły generator ze wzmacniaczem i antenką. Trzebaby "tylko" wykryć, na jakiej częstotliwości to cholerstwo ma pracować. Na pewno dobrze byłoby puścić w eter przebieg prostokątny, bo ma fajne harmoniczne, a potem regulować, na której częstotliwości się z cewką w asfalcie złapie. Kuuupa siedzenia po nocach na przejściu.Ale taki wzmacholek uruchamiałoby się przyciskiem jak od startera elektrycznego tuż przed przejściem i przepuściłoby jak puszkę,Albo przczepić sobie pod silnik puszkę, po Coli chociaż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.