Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Uwaga Na Stacje Bp !


paciej

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

no to trzeba uważać jak zjedziesz na stację by się godzinkę zdrzemnąć Ps. pewnie był jakiś problem, bo ludzie wystawali po parę godzin. A jak wprowadzono porządek to się okazało, że nadgorliwcy chcieli się wykazać i zamykali co się nawinęło pod nóż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem często spotykany i nie tylko oni się z tym borykająpo mojemu byłoby tak:po 30min -> blokadarachunek ze stacji ->zdjęcieinaczej 300złco do kimania w trasie - jeśli Ci tak bardzo zależy żeby gdzieś dojechać mimo że jesteś ledwo żywy to odżałujesz 2zł na parking płatny albo prześpisz się na stacji gdzie zatankowałeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do kimania w trasie to nie sadze zeby blokowali samochod gdzie ktos spi.napisali jasno ze jest to wymierzone w tych najcfanszych ktorym szkoda paru zlotych na oplacenie parkingu jak ida do roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

watpie , skoro zalozyli blokade dziennikarce ktora byla w budynku stacji dla mnie to chore i tyle, skoro mam rachunek za tankowanie to niech sie wala na ryj, w normalnym swiecie mozna na stacji odpoczac , zjesc obiad i sie wykapac i nikt cie nie bedzie gonil ze przekroczyles 30 min
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie bronie nikogo kto stawia tam auto i idzie do pracy tylko tych ktorzy tam tankuja, bo jest dla mnie oczywiste ze nie bedzie ktos dziennie tankowal i szedl do pracy bo go taniej wyjdzie parking platny.Niech sobie zakladaja te blokady ale po okazaniu rachunku sciagaja bezplatnie a reszcie wystawiaja rachunek.Z Hiszpanii do polski mam 2500 km i po drodze robie dluzszy odpoczynek i nie ma problemu wiec nie wiem dlaczego Polska ma sie znowy wyrozniac na mapie europy swoja glupota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładanie blokad to bezprawie /przez prywatne firmy/Twoje mienie zostaje wzięte do niewoli w zamian za haracz, okup.Prawnik pewnie nie miałby z udowodnieniem tego problemu.BP może wezwać straż M lub policję / a te dopiero inne firmy/ do USUNIĘCIA pojazdu i żądać zwrotu kosztów /pewnie na drodze sądowej/ od właściciela. IMO, narazie najleszpy sposób :omijać szerokim łukiem te stacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładanie blokad to bezprawie /przez prywatne firmy/Twoje mienie zostaje wzięte do niewoli w zamian za haracz, okup.Prawnik pewnie nie miałby z udowodnieniem tego problemu.BP może wezwać straż M lub policję / a te dopiero inne firmy/ do USUNIĘCIA pojazdu i żądać zwrotu kosztów /pewnie na drodze sądowej/ od właściciela. IMO, narazie najleszpy sposób :omijać szerokim łukiem te stacje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T_rex Ty pracujesz na jakims Shellu albo cos ze tak probujesz wszystkich zmusic do bojkotu BP ? Podtrzymuje swoje zdanie, ze popieram taka inicjatywe, ba fajnie by bylo umnie pod blokiem cos takiego wprowadzic, bo trudno wyjechac przez takich niezdyscyplinowanych, ktorzy zawsze musza miec auto pod klatka i zostawiaja auto na chodniku, juz nie mowie ze przejsc sie nie da, ale i wyjechac z parkingu jest nieraz problem, bo kurcze ciasno sie wtedy robi, i juz pare razy nie omieszkalem uzyc haka holowniczego i zabardzo cofnac... chamstwo wiem, ale wg. mnie uzasadnione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu chyba nie chodzi o to co sie komus wydaje tylko o fakty a te sa takie ze jak przekroczysz 30 min to zaloza ci blokade i zaplacisz 300 zl. a jak dla mnie to za drogo dla kogos kto zatankowal na stacji.Zeby to wyjasnic Ar2mr zatankuj i idz Mc donalda a potem do kibla na stacji i wyjdz po 40 min a potem nam napisz jak wrociles do domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Streszczenie artykułuSąd w Sosnowcu i Katowicach uznał blokady zakładane przez prywatne firmy za nielegalne, od tego jest policja i SM.Ponieważ niektórzy ukarani blokadą odmówili uiszczenia zapłaty za jej zdjęcie, przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą Autoclamb Sp. Cywilna w Sosnowcu wnieśli o zasądzenie od nich kwoty 300 zł wraz z ustawowymi odsetkami. Powodowie wskazali, iż miejsca, w których pozwani zaparkowali, były oznakowane jako te, na których parkowanie było zabronione lub przewidziane dla osób niepełnosprawnych, poprzez umieszczenie informacji, iż w razie pozostawienia pojazdu w tym miejscu, pojazd zostanie zablokowany, a kierowca pojazdu zostanie obciążony świadczeniem na rzecz powodów 300 zł. W ocenie powodów, kierowca, który pozostawia pojazd w tak oznaczonym miejscu, zawiera z nimi umowę adhezyjną, zobowiązującą go do świadczenia w/w kwoty. Sąd Rejonowy w Sosnowcu uznał, że roszczenia powodów nie były zasadne i wskazał, że działania Autoclambu w zakresie stosowania blokad kół samochodów i żądania zapłaty za odblokowanie tych kół nie były zgodne z prawem i z zasadami współżycia społecznego. Sąd podkreślił, że rozwiązanie zastosowane przez powodów zostało wprowadzone nagle, bez zastosowania uprzednich ostrzeżeń, po kilkuletnim funkcjonowaniu parkingu oraz że do zawarcia umów adhezyjnych dochodzi najczęściej w sprawach drobnych, bieżących, dotyczących życia codziennego, do których nie można zaliczyć blokowania samochodów. Sąd zaznaczył, że uprawnienia do blokowania pojazdów bez zgody ich właściciela posiadają tylko Policja i Straż Miejska i wobec tego powodowie w sytuacji niewłaściwego parkowania pojazdów powinni wezwać Policję lub Straż Miejska. Stanowisko Sądu Rejonowego podzielił Sąd Okręgowy w Katowicach, oddalając apelację powodów,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Na kilku Shell'ach spotkałem się z zakazem tankowania moto siedząc na nim, przestałem u nich tankować, teraz afera z BP nie będę u nich tankował, Orlen ma wysokie ceny wypadało by nie tankować u nich, powoli mało stacji jest OK :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.