Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Tuning


Osek22

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wyglada niezle. Nigdy o nich nie slyszalem a troche sie boje wynalazkow...Bart wspomniales wczesniej o agresywnosci R1. Niestety model 04-06 ma pokopany dol do 7tys RPM. Chce to wzmonic. Myslalem, ze uda mi sie to zrobic w podany w pierwszym poscie sposob ale to nie byl najlepszy pomysl. Poszperalem i decyzja padla na naped.(-1/+2). Straci troche na max speed i prawdopodobnie trzeba bedzie czesciej wioslowac ale wrazenia powinny byc niezpomniane;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to filtr sportowy nic nie da. oczywiscie ze da, przede wszystki zdecydowanie wiecej syfu w silniku. przy samych konocówkach nie jest to konieczna wymiana. na ten sezon zakladam papierowy. dam znac czy cos sie zmienilo. Teoretycznie nawet przy koncówkach nalezy wymienic wkład na bardziej przelotowy, ale to teoria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtr jest potrzebny ze wzgledu na wieksze zapotrzebowanie na powietrze przy otwartym ukladzie wydechowym. skoro szybciej opróżnia to i szybciej musi napełniac. c do tematu strojenia to urządzenia typu powe commander czy juicy box glownie do tego slużą. reszta to powiedzmy hardware yoshimura w temacie suzuki idzie na tyle daleko ze mozna zapodac wieksze zmiany, np. ostrzejszy wałek rozrządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtr jest potrzebny ze wzgledu na wieksze zapotrzebowanie na powietrze przy otwartym ukladzie wydechowym. skoro szybciej opróżnia to i szybciej musi napełniac. c do tematu strojenia to urządzenia typu powe commander czy juicy box glownie do tego slużą. reszta to powiedzmy hardware yoshimura w temacie suzuki idzie na tyle daleko ze mozna zapodac wieksze zmiany, np. ostrzejszy wałek rozrządu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weszelkie zmiany (nie wliczajac tutatj pelnego wydechu) spowoduja w zaleznosci od moto rozne usprawnienia techniczne. Beda one jednakze ledwie zauwazalne. Nie mowie o za...istym dzwieku czy strzelaniu z rur. W jezdie na codzien az tak tego nie odczujesz. Na pewno poprawi sie charakterystyka oddawania mocy ale to rowniez chyba zalezy od moto i fabrycznych ustawien. Co do filtra...podzielone opinie. Do R1 zaleca sie trzymac oryginalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad tym i nie jestem pewien czy jest to do końca opłacalny interes, ile można zyskać mocy na tym ? znalazłem test komputera yoshimuty chyba najlepszego rozwiązania do suzuki i co wyszlo na wykresie wzrost ledwie okolo 4 kM przy cenie 1700 dolarów, trzeba przyznać ze to dość drogie konie i nie sadzę żeby power commander był w tym polu lepszy, może ktoś posiada pomiary z i bez ?http://www.sportrider.com/gear/146_0806_su...fuel/index.html,,Co do PC to samo w sobie nie podniesie ci nigdy spalania, a moze nawet obnizyc. Trzeba patrzec na inne mody i brac wszytsko razem do kupy."Dlaczego ? może sie mylę ale Power Commander nie służy do ustawiania niczego innego jak dawkowania paliwa, a raczej z mniejszej ilości paliwa więcej mocy nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PC ustawia stosunek powietrza do paliwa w poszczegolnych zakresach obrotow. Wiec tam gdzie za malo dodaje, a tam gdzie za duzo odejmuje. Suma tych dzialan nie musi wychodzic zawsze na +.Co do fleszowania ECU w gixerach nie chodzilo mi o komp za 1800$ czy jakis powercommander. To o czym mowie robisz sam w garazu za pomoca dostepnych narzedzi. Kabel, noz, troche tasmy izolacyjnej i heja. Wiec koszta to pewnie max 100zl - no chyba ze nie masz kompa Wszystko jest w necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm nie twierdze ze nie masz racji aczkolwiek nie sądzę żeby producent motocykla w jakimkolwiek przedziale dawał nadwyżkę paliwa w stosunku do powietrza skoro tak bardzo walczą ze zmieszczeniem się w ograniczeniach normy spalin i spalania benzyny, wiec uważam ze raczej będzie to na + , co do ecu za 1800 dolców nie nie odnosiłem się do twojego posta tylko ogólnie do tematu power comandera, jeśli o mnie chodzi raczej nie będę mieszał w garażu ze standardowym ecu za pomocą domowych sposobów bo w razie błędu zbyt drogo może wyjść taka zabawa, choć z ciekawością poczytam bo nie wiedziałem ze jest taka możliwość. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.