Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Skarbówka = Złodzieje ?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Jak myślicie... jaki wyrok bym dostał gdybym wszedł do skarbówki i ukradł z kasy 111zł ? Bo dokładnie tyle oni ukradli mi... Kupiłem motocykl.. za ciężko zarobione pieniądze od których odprowadziłem należny im podatek ( który już sam w sobie jest złodziejstwem) więc czemu do chu** pana muszę zapłacić jeszcze podatek od rzeczy którą kupiłem za moje własne pieniądze ? Wytłumaczy mi to ktoś ? Bo ja nie potrafię tego zrozumieć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

to mogles napisac na umowie MOTOCYKL USZKODZONY, W CZĘSCIACH i kwota poniżej 1000zł albo troche wiecej jest zwolniona od podatku. albo dopisac w umowie jakies glupie określenie modelu, typu KATANA i na umowie smieszna kwota, w skarbówce nie mają wszystkich modeli w tym swoim pierdolniku, więc przeszło by wg ceny z umowy(tak slyszalem ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niewiem jakby to przeszło.... bo nie miała na tej swojej liście wpisane gsx600f tylko gsx600.... i już wołała jakiegoś przełożonego żeby zapytać jak to ma sprawdzić.... może tylko trafiłem na jakąś służbistkę... ale ogólnie porażka totalna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko spoko, tdm z 94 roku nie mieli wcale w książeczce i niestety, musieli uznac moja cene a teraz zobacz, że ściągając moto z np włoch, nie pisze w papierach model, tylko typ z VIN, czyli np jak moja, honda rc36A, a nie vfr i tak se mozesz wpisac w umowe, bo takie masz papiery, a jak chcą niech se ustalają co to jest ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"dobra pomysła" Kostucha ...a swoją drogą potwierdzam, że wszelkie nasze próby wytłumaczenia szanownej pani urzędniczce że motor jest tyle a tyle warty bo odrapany, bo w częściach itp. na nic się nie zda - "proszę przedstawić wycenę rzeczoznawcy, jeśli się pani nie zgadza z taryfikatorem" - a chodziło tylko o różnice w cenie zakupu na 300zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moglby ktos napisac dlaczego trzeba placic ten podatek w skarbowce ?Po pierwsze motocykl kupuje za swoje ciezko zarobione pieniadze od ktorych place za swoja wlasna prace podatek - 19%, to jeszcze druga sprawa ze czesc kasy wzialem na kredyt - ktory tez jest opodatkowany - i na koniec 2 % od czego to jest ?Jaki wzbogacenie sie jak mnie to kupe wyrzeczen kosztowalo ? Jakie wzbogacenie sie jak na kredyt kupilem ? Rozumiem jakby mi ktos dal za darmo R1 to wtedy place 2 % od wzbogacenia czy nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie.. a żeby było ciekawiej... ktoś kto kupił ten motocykl na początku z salonu / z zagranicy zapłacił już za niego podatek... i następny właściciel też... i następny... i tak kurwa bez końca... nie ma to jak okradać ludzi przy każdej możliwej okazji ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

US nie do końca patrzy na cenę wyjściową na umowie. O tym, że ludzie zaniżają wiadomo nie od dziś i dlatego oni mają swój własny cennik. W przypadku adnotacji iż "Motocykl jest uszkodzony" również babka spojrzy w ten swój zeszycik z motórami i z racji uszkodzenia zniżyła swoją kwotę o 33%. Co fajnego taka była ogarnięta, że zamiast spojrzeć na cenę cbr600 to spojrzała na cenę cb500. Czteropak dobrego piwka w mojej kieszeni =].Na do widzenia dowiedziałem się, że gdyby na umowie k-s miał niemiecką miejscowość zamiast Chorzowa (bo moto zza granicy przytargany) to też coś bym tam miał taniej. Nie wiem do końca dlaczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moglby ktos napisac dlaczego trzeba placic ten podatek w skarbowce ?Po pierwsze motocykl kupuje za swoje ciezko zarobione pieniadze od ktorych place za swoja wlasna prace podatek - 19%, to jeszcze druga sprawa ze czesc kasy wzialem na kredyt - ktory tez jest opodatkowany - i na koniec 2 % od czego to jest ?Jaki wzbogacenie sie jak mnie to kupe wyrzeczen kosztowalo ? Jakie wzbogacenie sie jak na kredyt kupilem ? Rozumiem jakby mi ktos dal za darmo R1 to wtedy place 2 % od wzbogacenia czy nie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak serio to za co placimy?? nawet nie jest to w zaden sposob uzasadnione na co ta kasa idzie?rozwala mnie ze wszedzie sa podatki.. policja dziennie zbiera kupe hajsu za mandaty, w paliwie podatki, w jedzeniu... idziesz auto zarejestrowac... podatek, robisz prawko podatek !! rejestrujesz motor podatek, dom kupujesz to masz podatek wszedzie oplaty i podatki a u nas strach sie po drogach poruszac takie mamy zajebiste drogi złodziejstwo jedne wielkie gowniane zlodziejstwo i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne podziękowania za cenne uwagi nt zaniżania wartości umów oraz wskazanie niedoskonałości naszego systemu skarbowego! Postaramy się w najbliższym czasie czerpiąc wiedzę z tego i innych forów usprawnić działanie naszych urzędów w celu zapewnienia właściwych wpływów do budżetu RP.Z pozdrowieniemUrzędnicy SkarbowiEDIT: prośba do admina o przesłanie danych osób które zabrały głos w tym wątku do Izby Skarbowej Katowice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czynności cywilno-prawne są to czynności związane z pobraniem podatku od owych czynności. Czynnosci zostały wymyślone po to aby właśnie mozna było pobrać od nich podatek, zwany podatkiem od czynności cywilno-prawnych. A tak serio to po prostu kolejny haracz który płacimy najwiekszemu złodziejowi czyli Rzeczypospolitej Polskiej! Innym przykładem światłej myśli urzędasów jest opłata za wydanie zaświadczenia o zwolnieniu z vat-u przy sprowadzaniu sprzętu z kraju unijnego. Tzn przepisy mówią że jeśli sprowadzasz sprzęt starszy niż 6 miesięcy i o przebiegu wiekszym niż 6000tyś km to nie płacisz w polsce vat'u. Wszyscy o tym wiedzą bo to są przepisy unijne. Tymczasem aby w pl zarejestrować sprzęt MUSISZ wystąpić do cweli ze skarbowego aby wydali Ci zaświadczenie o czymś co jest dla wszystkich oczywiste i oczywiście za to zapłacić.W niedalekiej przyszłości trzeba będzie pewnie płacić za zaświadczenie że nazywasz się tak jak masz w dowodzie wpisane, bo sam dowód osobisty już nie wystarczy. Ku...wa taki kraj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaaaaaa jeszcze jeden kwiatek mi się przypomniał. Jeżeli sprowadzasz sprzęt który ma na przykład 5 lat (2005r), ale załóżmy że stał długo w garażu i ma naśmigane tylko 5500km, to głuptaś który siedzi w okienku w skarbówce powie Ci że masz NOWY motocykl i niestety nie wyda Ci zaświadczenia o zwolnieniu z vatu......gdyż MUSISZ TEN VAT ZAPŁACIĆ!!! Czyli 22% od wartości sprzęta. I anlogicznie jeśli sprzęt ma np. 5 miesięcy ale objechał w tym czasie ziemię do okoła (powiedzmy 40tyś km) to tak samo jest NOWY MOTOCYKL i płacisz od niego Vat. Fajnie nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaaaaaa jeszcze jeden kwiatek mi się przypomniał. Jeżeli sprowadzasz sprzęt który ma na przykład 5 lat (2005r), ale załóżmy że stał długo w garażu i ma naśmigane tylko 5500km, to głuptaś który siedzi w okienku w skarbówce powie Ci że masz NOWY motocykl i niestety nie wyda Ci zaświadczenia o zwolnieniu z vatu......gdyż MUSISZ TEN VAT ZAPŁACIĆ!!! Czyli 22% od wartości sprzęta. I anlogicznie jeśli sprzęt ma np. 5 miesięcy ale objechał w tym czasie ziemię do okoła (powiedzmy 40tyś km) to tak samo jest NOWY MOTOCYKL i płacisz od niego Vat. Fajnie nie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.