Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Wypad Motocyklem Za Granice


adam36

Rekomendowane odpowiedzi

Wybieram sie w tym roku na Chorwacje i interesuje mnie co mnie tam może czekac tz. co w jakich panstwach wymagają od motocyklisty jakie wyposażenie itp . np .kamizelka odblaskowa czy tym podobne wymogi i do czego sie policja ewentualnie doczepia np za głosny wydech czy cos podobnego ??z góry dzieki za porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybieram sie w tym roku na Chorwacje i interesuje mnie co mnie tam może czekac tz. co w jakich panstwach wymagają od motocyklisty jakie wyposażenie itp . np .kamizelka odblaskowa czy tym podobne wymogi i do czego sie policja ewentualnie doczepia np za głosny wydech czy cos podobnego ??z góry dzieki za porady
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tazz, w Słowenii już się nie płaci na bramkach od co najmniej roku - wprowadzony został system winietowy. Co gorsza w czasie, kiedy tam mieszkałem nie było możliwości kupienia winiety krótszej niż półroczna na samochód za 35 euro . Podobno jednak pod naciskiem Komiski Europejskiej i Chorwarów wprowadzili jakieś krótsze rozwiązania. Niestety nie wiem jak sytuacja ma się z motocyklami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winiety w Słowenii na moto w zeszłym - 2009r wynosiły 7.5 Euro na tydzien. Polecam również trasę wymienioną wyżej, aczkolwiek innej nie testowałam.A nie myślałeś by polecieć aż do Czarnogóry. Polecam, piękny kraj o wiele mniej ludzi niż w Chorwacji i ceny o wiele niższe.W Chorwacji ceny żywności wynoszą jakieś 30 % więcej niż u nas w Polsce, z kolei w Czarnogórze są tańsze bądź w tej samej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten kawalek autobany w slowenii mozna bokiem ominac i nie jechac po niejautem zajelo mi to jakies.... 30minut? nie pamietam juz dokladnie, ale dosc szybko i spoko przejechalem to w nocy autemtylko nie wiem na co sie tam kierowac przy omijaniu, bo jechalem za kumplem to nie musialem za bardzo po znakach patrzec no i noc bylaposzukaj na mapach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy tysiące km to coś mało.W zeszłym roku byłem dwa tygodnie w tym rejonie,przejechałem całą Magistralę Adriatycką i zrobiłem 4500km.Zwiedziliśmy Chorwację,Bośnię,Czarnogórę i Albanię. http://www.towarzystwomotocyklowe.opole.pl...d=chorwacja2009 .Do głośnych wydechów nikt się nie czepiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miasteczkach nad morzem asfalt jest śliski, jak byś jechał po lodzie. Warto brać na to poprawkę ;)

ten kawalek autobany w slowenii mozna bokiem ominac i nie jechac po niejautem zajelo mi to jakies.... 30minut? nie pamietam juz dokladnie, ale dosc szybko i spoko przejechalem to w nocy autemtylko nie wiem na co sie tam kierowac przy omijaniu, bo jechalem za kumplem to nie musialem za bardzo po znakach patrzec no i noc bylaposzukaj na mapach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam byłem u nich http://risan-czarnogora.com/index.phpsą z krakowa gregor(grzes) wybudował w risan dom kilka lat temu swietnie mówi po czarnogórsku - takze moze was niezle oprowadzic po MONTENEGROnam czasu zabrakło żeby zwiedzic to co nam poleciłgdyby brakło miejsc ma znajomych obok z kwaterami w razie pytań służe pomocą Kotor -starówka i mury obronneBudva - starówka Bar - ruiny starego miasta,stara oliwkaUlcinj -stare miastoPlava Spila (Niebieska Grota na morzu) Monastyr Ostrog -Cerkiew w skalei wiele wiele jeszcze do obejrzeniapost-12499-1263308373.jpgpost-12499-1263308224.jpgpost-12499-1263308243.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.