Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Usuwanie PrzydroŻnych KrzyŻy


bikers

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 98
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Krzyże Niech stoją,Ktoś je tam postawił i w świetle prawa jest to czyjaś własność,Jakbyś na boku moto postawił a Ktoś by Ci je gwizdnął to też byś powiedział jest git?!Co niektórzy gadają że są niewierzący,jesteście wierzący tylko wierzycie w co innego niż ja,ja wierzę w Boga,Ty w kasę,ktoś w moto,człowiek bez wiary to pusty człowiek,chodzi w koło obraża wszystkich,żyj i pozwól żyć innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście krzyże przy drogach mi nie przeszkadzają ale idąc takim tokiem myślenia na temat usuwania krzyży należało by usunąć wszystkie kapliczki itd. których przecież na wsiach nie brakuje, w stronach moich dziadków tj. woj. podlaskie takie kapliczki stoją przy każdym domu we wsi a i nieraz przez wieś wiedzie jakaś główna droga, wiec kierowcy chcąc nie chcąc są "narażeni" na ich widok. To jak jakby zaśmiecony trawnik posprzątać w połowie.To tylko moje zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Europa jest nieodłącznie związana z chrześcijaństwem od ok 2 tyś lat lecz ostatnimi czasy zaczyna się oddalać od niego jak tak dalej pójdzie to za 3-4 pokolenia będzie kontynentem w większości muzułmańskim. Już dziś co piąty obywatel Francji jest muzułmaninem.Polska jest ściśle związana z tą religią i takie rzeczy jak kapliczki czy krzyże przy drogach wrosły chyba nieodłącznie w krajobraz naszego kraju.Nie rozumiem tej całej nagonki na kościół w Polsce i reszcie Europy. Mi też dużo rzeczy się nie podoba a to tuszowanie pedofilii wśród księży,poglądy i zachowanie niektórych duchownych i wiele innych rzeczy. Wszyscy są ludźmi i nikt nie jest doskonały i na pewno każdy(a może i nie) zostanie rozliczony za swoje czyny po śmierci. Wierze w Boga i chodzę do kościoła jako miejsca modlitwy i robie to dla siebie a nie kościoła jako instytucji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) podam ci jeden tylko z wielu - Kościół Katolicki ( Polski ) nie ma obowiązku rozliczania się z fiskusem Polskim ani żadną inną Polską komórką finansową , chociaż obraca takimi pieniędzmi ,że każda inna firma czy osoba zwyczajnie poszła by siedzieć za to na milion lat . Rozlicza się natomiast ( i to dość skrupulatnie ) z skarbnikami państwa Watykańskiego i również na jego konta przelewa nie małe "podatki" ( nazywane troche inaczej , a to to samo ) (...)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kościół nigdy nie dawał na biednych , tylko kupował obrazki . Nie będę już dyskutował , kto chciał się zastanowić to się zastanowił nad naszymi krzyżami , a kto miał w dupie , ma nadal . Ja pokazałem troche odmienną stronę , bo pytanie zawarte w tym temacie szukało sensu na usuwanie krzyżyków . Z religia to jest taki temat ,że argumenty ciężko się przyjmuje bo działa dogmat ( strach ) . Ja nie żywię nienawiści do kleru jak piszesz . Ja jestem osobą która zagłębiła sie bardzo mocno w temat wiary , jej genealogii , historii i faktów . Na tej podstawie wyrobiłem sobie zdanie ,że wierzący to tylko nieuświadomiony niewierzący . W waszej religi ( podobno monoteistycznej) jest taki paradoks , że jeżeli zstąpiłby na ziemię jeden z waszych bożków ( Jezus ) to pierwsze co by zrobił , to by się złapał za łeb i zadumał , kto tak zakłamał jego naukę i zbudował tak hipokryzyjnie zakłamaną firmę jak Kościół Katolicki i dlaczego się ten twór z nim prubuje kojarzyć . AMENt.Nie unoś się Brachu , poprostu wymieniamy sie poglądami , z mojej strony nie ma złych zamiarów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W waszej religi ( podobno monoteistycznej) jest taki paradoks , że jeżeli zstąpiłby na ziemię jeden z waszych bożków ( Jezus ) to pierwsze co by zrobił , to by się złapał za łeb i zadumał , kto tak zakłamał jego naukę i zbudował tak hipokryzyjnie zakłamaną firmę jak Kościół Katolicki i dlaczego się ten twór z nim prubuje kojarzyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta dyskusja pokazuje, że najgłupsze są wojny religijne ;) W dużej mierze popieram Giemula. Jeżeli ktoś nie jest przekonany do argumentu iż w Polsce Kościół się panoszy ponad to, podam kilka przykładów:1. Religia w szkole (podobno jest wliczana do średniej - ale nie mam aktualnych danych ;) ) Nie znam kraju katolickiego w którym byłoby to praktykowane. Przecież część rodziców nie chce aby ich dziecko uczęszczało na religię (za moich czasów religia była po szkole na terenie jakiegoś budynku kościelnego). Teraz dziecko które nie uczęszcza na zajęcia z religii często bywa szykanowane, zwłaszcza przez tzw. katechetki (kolejny przykład znany z autopsji).2. Sprawa gruntów kościelnych to sprawa z czasów średniowiecza więc tego nie przeskoczymy.3. Są przypadki w tym kraju, że przedstawiciele Kościoła są nietykalni nawet w przypadku obrażenia głowy państwa (nie żebym lubił tę głowę).4. No i jest jeszcze sprawa tzw. "ubóstwa Chrystusa" którą to teorię głosili Dominikanie i za co byli solą w oku Watykanu.Takich przykładów mógłby przytaczać wiele ale to nie jest wątek "Co myślimy o Kościele" tylko o usuwaniu krzyży. P.S.Chciałbym wierzyć że tak wielu z Was którzy bronicie tutaj WIARY jesteście rzeczywiście wierzący. Że pomagacie potrzebującym, podnosicie staruszki które zasłabły na przejściu dla pieszych, szanujecie poglądy innych. Chciałbym w to wierzyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego bezsensowną? Przeciez każda dyskusja kiedyś zmienia temat i nie jest to powodem, by ją kończyć. Ludzie mają chęć wyrazić swoje poglądy w bardzo kontrowersyjnym temacie i jeżeli robią to w normalny sposób, to dyskusja powinna trwać. Bardzo lubię zaznajamiać się z opiniami innych ludzi. To pozwala weryfikować własne poglądy i poznawać innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.