Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!Pomyslalem, ze i w tym temacie warto poglebic swoja wiedze. Proponowalbym cos na ksztalt "jaki kask wybrac?". Pewnie kazdy kto planuje kupic w przyszlosci interkom badz cos podobnego bedzie tu zagladal.Ja osobiscie mam uboga wiedze na ten temat tak wiec pozostawie pole manewur bardziej obeznanym osoba mnie osobiscie interesuje cos dla polaczenia kierowca-pasazer, moze byc przewodowe oczywiscie waznym atutem jest cena. Nie potrzebuje zadnych super bajerow, byleby dalo sie dogadac przy wiekszych predkosciach (halas). Czyli jaki intekom? jaka cena? wady, zalety? itd. Pozdrawiam,MadJack

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No zajebisty bajer , zwłaszcza biorąc pod uwagę ,że przyczynia się do bezpieczniejszej jazdy . Mielenie jęzorem podczas jazdy na motocyklu zaj*ebiście przyczynia się do skupienia się na drodze .Można tego używać podczas dalekich podróży , ale nie jeżdząc na co dzień w koło komina ,takie mam zdanie . A w ogóle to nie po to siadam na motocykl żeby słuchać czyjejś nawijki , tylko po to żeby właśnie jej nie słuchać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ma interkom ze średniej półki firmy Autocom model Active-Duo. Firma ta produkowała 3 rodzaje interkomów i ten jest środkowym modelem. A "produkowała" dlatego, że od tego sezonu produkują zupełnie inne interkomy. Cena promocyjna (50%) ok. 90 GBP + przesyłka z wysp.Nie mam porównania z "ekonomicznymi" interkomami, więc niewiele mogę powiedzieć. Ale z tego co zauważyłem po 2 tygodniach użytkowania, to ogromny wpływ na jakość dźwięku w interkomie (obojętnie muzyka czy rozmowa) ma kask. A im większe prędkości podróżne preferujemy tym to ma większe znaczenie. Kask musi być cichy w okolicach uszu, ale także w okolicy szczęki. Najlepiej gdyby szczęka miała od spodu osłonę podbródka.Co do rozmów w czasie jazdy na motocyklu... to raczej nikt nie opowiada historii swojego życia. Interkom służy do przekazywania podstawowych informacji pasażerowi, kierowcy, czy innemu motocykliście lub samochodziarzowi zaopatrzonemu w CB lub PMR, ewentualnie komórka. Przy okazji można posłuchać MP3 lub radia (np przez komórke) w czasie jazdy. Można też podpiąć nawigacje i słuchać komend.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam taki maxcom wt 108http://www.telekom.com.pl/maxcom/krotkofalowki/wt108.htmchyba najlepiej nie spełnia swojej roli jeśli chodzi o automatyczne załączanie się mikrofonu słabo to działa, chyba że nie umie tego ustawić, tak po 100 jak się włączy automatycznie to ktoś ma szumy w uchu więc słabo go polecam jak narazie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

giemul ale zapominasz o tym ze jadac powiedzmy na dwa motory < TAK TYLKO ZEBY SE POSMIGAC KU CHORYZONTOWI > czasem sie przydaje by np dowiedziec sie czy jest wiecej miejsca na wyprzedzanie lub gdzie lecimy na nastepnym skrzyzowaniu czy np jaki pas obrac przy z jezdzie z autostrady ma to swoje + i - tylko trzeba z niego odpowiedni kozystac a nie rozmawiac o ostatnich 100 odcinkach mody na sukces sam nie mam interkoma ale planuje. .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

giemul ale zapominasz o tym ze jadac powiedzmy na dwa motory < TAK TYLKO ZEBY SE POSMIGAC KU CHORYZONTOWI > czasem sie przydaje by np dowiedziec sie czy jest wiecej miejsca na wyprzedzanie lub gdzie lecimy na nastepnym skrzyzowaniu czy np jaki pas obrac przy z jezdzie z autostrady ma to swoje + i - tylko trzeba z niego odpowiedni kozystac a nie rozmawiac o ostatnich 100 odcinkach mody na sukces sam nie mam interkoma ale planuje. .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jojoko ma racje. Jak jedzie sie więcej niż jednym motocyklem w trase, zwłaszcza nieznaną trase, to trudno cokolwiek ustalić przed wyjazdem. Więc dobrze jest mieć sposób na szybką komunikacje z resztą grupy.Oczywiście są motocykliści którym to "ustrojstwo" sie nie przyda. Jak ktoś jeździ sam bo nie ma przyjaciół na których mógłby naskakiwać za to ze maja inne zdanie, upierdliwą żonę z ulgą zostawioną w domu, wybebeszone tłumiki które generują hałas porównywalny ze startem odrzutowca (zwany klankiem) itd. itp. ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te ! Dobrze rozwinięty !!! Nie podkur*iaj mnie takimi tekstami bo też potrafię być wkurw*iający !Widziałem już nie jednego tak zajebiście rozwiniętego jak ty , co potem płakał ,że:- nie widziałem - nie zauważyłem - było za ślisko - było za ciemno - nie miałem szans na hamowanie - nie dało się ominąć - on mi wyjechał i mnóstwo innych bzdurnych tłumaczeń braku wystarczającego zaangażowania w jazdę i świadomości tego co się dzieje na drodze .Samo bawienie się i podkurw*anie ,że coś nie działa , huczy , świszczy , już jest wystarczająco rozpraszające . Interkom na pewno nie pomaga , a często przyczynia się do rozkojarzenia kierowcy podczas jazdy - takie mam zdanie . Ty masz inne i to twoja sprawa , że zaliczysz kiedyś przez niego dzwona , ch*j mnie to obchodzi ! Tekst o rozwijaniu sobie daruj bo świadczy tylko o twojej kulturze , Superrozwinięty Gościu . Do słuchania muzyki mam zajebisty sprzęt w domu nie pierdziawy świszczące w kasku podczas jazdy .Na rozmowy z pasażerem mam czas na postojach , a na pogawędki z innymi motocyklistami , łażę do knajpy na piwo .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam taki maxcom wt 108http://www.telekom.com.pl/maxcom/krotkofalowki/wt108.htmchyba najlepiej nie spełnia swojej roli jeśli chodzi o automatyczne załączanie się mikrofonu słabo to działa, chyba że nie umie tego ustawić, tak po 100 jak się włączy automatycznie to ktoś ma szumy w uchu więc słabo go polecam jak narazie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Giemul miał prawo się oburzyć z powodu tekstu o słabym rozwinięciu. To Ty tomeczekcbr pierwszy zapomniałeś o kulturze, więc teraz się nie dziw.Moim zdaniem interkom może być przydatny, ale silniej przemawiają do mnie argumenty Giemula dot. bezpieczeństwa. Na Politechnice Śląskiej robili badania dotyczące czasu "wyłączenia" się człowieka z obserwacji drogi (m.in. poprzez obserwację ruchów gałki ocznej), gdy go rozproszy np. dźwięk komórki. Wyniki nie są takie, jakich sobie kierowcy życzą. Kierowcy często wydaje się, że jest skupiony na jeździe. Podkreślam słowa WYDAJE SIĘ. Zauważyli to również we Francji i dlatego chcieli wprowadzić całkowity zakaz korzystania z komórki podczas jazdy (nawet z systemem głośnomówiącym). Nie wiem jednak, czy to przeszło - pewnie nie, bo spowodowałoby masowe protesty Pozdrawiam, Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam sie do kolegi giemula, im więcej bajerów w moto tym ciezej sie skupić, a zaczawszy od latającego (dużego) breloczka do kluczy, który nam majta przed pyskiemInterkom może i bajer niezły ale rozprasza, bo zamiast skupiac sie na drodze zastanawiamy sie nad tym co mówi do nas znajomy czy tez pasażer, to tak samo jak jazda z tesciowa i słuchanie jej narzekań, albo żony że jedziemy za szybko. Tomek, akurat o tym niedorozwinięciu to nie był potrzebny tekst.nie ma to nic współnego z podzielnościa uwagi,niejednokrotnie ludzie upośledzeni byli obdarzeni geniuszem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest interkom tylko PMR-ka. Żeby to dobrze działało na motocyklu musi być podpięte pod dobry interkom, lub co najmniej dobry mikrofon różnicowy. Mikrofony i słuchawki sprzedawane w zestawach z PMR-kami są bardzo niskiej jakości, idealnie przenoszą szumy wiatru i hałasy tła zamiast mowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczenstwo swoja droga. Ale prawda taka, ze "chyba" nikt niechce kupic interkomu po to, zeby "gadac o 100 ostatnich odcinkach mody na sukces". Ja np. sie tym interesuje bo moja dziewczyna nigdy nie jezdzila na motorze. I mimo, ze powiem jej co i jak ( w kwesti plecaka) to i tak wolalbym w trakcie jazdy jej chrzaknac do mikrofonu, zeby cos tam zrobila albo przestala sie wiercic mowie przykladowo. Po za tym dobrze jest jak np. pasazer moze Ci powiedziec bez wysilku np. "zrobmy przerwe bo boli mnie dupsko". A jak sie jedzie na trasie gdzie nie ma skrzyzowan, kiedy wzglednie mozna sie komunikowac to taki interkom to problem z glowy Wedlug mnie jesli ktos ma podzielna uwage to nie jest az tak rozpraszajacy. Po prostu dostaje krotka informacje slowna i tyle. Bardziej rozpraszajacy wedlug mnie jest telefon, ktory Ci wibruje w kurtce mnie osobiscie zawsze to rozprasza nie wazne co robie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)I mimo, ze powiem jej co i jak ( w kwesti plecaka) to i tak wolalbym w trakcie jazdy jej chrzaknac do mikrofonu, zeby cos tam zrobila albo przestala sie wiercic mowie przykladowo. Po za tym dobrze jest jak np. pasazer moze Ci powiedziec bez wysilku np. "zrobmy przerwe bo boli mnie dupsko". A jak sie jedzie na trasie gdzie nie ma skrzyzowan, kiedy wzglednie mozna sie komunikowac to taki interkom to problem z glowy (...)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem mozna ustalic znaki. Ale czasami chcemy zakomunikowac komus cos i wtedy jest kwas. Jezeli jest to "nadprogramowe" to znaku i ni ma i trzeba sie zatrzymac i zaczyna byc kapa... mozna na migi i jest taniej, zgodze sie w 100%. Ale wedlug mnie interkom jest bardziej dokladny i nie trzeba nie potrzebnie jakis gestow wykonywac. Po za tym nie wiem czy jadac 130 km/h chcialbym zeby mnie dziewczyna za jajca scisnela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.