Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Nauka Jazdy Motocyklem W Xxi Wieku - AŁa,aŁa,aŁa !


giemul

Rekomendowane odpowiedzi

Smerfologicznie łopatologiczne podejście do motocyklowania . Generalnie zajebiście mnie śmieszy takie nauczanie jazdy motocyklem przy pomocy metod rodem z programów dla gospodyń domowych o godzinie 8.15 rano „Armatura czy herbata” , albo serialu „Mój poranny pocałunek z Harleykiem" .Może się czepiam , bo nie kumam takiego sposobu łykania podstaw , bo to jest sposób śmieszny zwyczajnie dla mnie . Inaczej załapywałem klimaty ( smar pod paznokciami , smak benzyny , krew na łokciach itp ) . Rozumiem , że goście od „uświadamiania maluczkich” chcą uszczknąć trochę z motocyklowego tortu , ale .................. , jo cie prosza ...... być mi chopem !!

i to jest w kilku częściach !! ( od pn do pt chyba )...........ta dzisiejsza młodzież napiszcie jak wam się toto widzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie filmy tez muszą być. fakt mało jest filmów o zaawansowanym poziomie, ale dla mnie ten filmik był kiedyś zaawansowany...niech jest, może kogoś nauczy to, że trzeba lusterka ustawić.Dobry film przed egzamin, potem to już trzeba liczyć na nauke starszych kolegów, dobre książki (np. autorstwa David L. Hough) lub własne doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z całym szacunkiem do autora ( czytałem jego książki) , ta teoria jest lekko kulawa . Wg mnie , masz jechać tak, żeby ZAWSZE mieć możliwość manewru ( hamowania , wymijania, przyśpieszenia jak trzeba ) aby uniknąć kolizji . Wstawianie sobie do głowy cyferek 2 albo 4 , jest wielkim uproszczeniem tematu , i zwyczajnie może się źle skończyć . Podobnie jak w temacie "mam pierwszeństw to jadę" , przy podejściu "timingowym" też można się zdziwić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Wg mnie , masz jechać tak, żeby ZAWSZE mieć możliwość manewru ( hamowania , wymijania, przyśpieszenia jak trzeba ) aby uniknąć kolizji (...)To prawda...Tyle,ze by miec tą możliwośc trzeba jechac z odpowiednią prędkością i zachować odpowiednią (do danej predkosci i widocznosci) odległość od poprzedzajacego pojazdu...A co do teorii - nie widze w niej nic nadzbyt kulawego...

(...) nie zawsze masz punkty, slupki przy drodze sa z regoly zawsze. Dylemat w tym, ze ich rozstawienie w PL co 100 m nie ulatwia zbysnio sprawy. Moja rada, nauczyc sie lepiej szacowac odleglosc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Wg mnie , masz jechać tak, żeby ZAWSZE mieć możliwość manewru ( hamowania , wymijania, przyśpieszenia jak trzeba ) aby uniknąć kolizji (...)To prawda...Tyle,ze by miec tą możliwośc trzeba jechac z odpowiednią prędkością i zachować odpowiednią (do danej predkosci i widocznosci) odległość od poprzedzajacego pojazdu...A co do teorii - nie widze w niej nic nadzbyt kulawego...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.