Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Podziękowanie Dla Puszki …


jakmor

Rekomendowane odpowiedzi

Heja. Braci.W tym roku miałem niebywałą przyjemność objechania 6000 km po Włoszech, Francji, Szwajcarii, Niemczech … Zauważyłem fajny zwyczaj. Gdy puszka zrobi miejsce dla motocykla, motonita po wyprzedzeniu puszki dziękuje odchyleniem od motocykla prawej nogi. Po tym z reguły towarzyszy przyjacielskie mignięcie długimi przez kierowcę puszki i ogólnie jest sympatycznie. Zauważyłem że w Polsce też już powoli nastaje taki zwyczaj ….Co wy na to ?? Robicie też w ten sposób ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ostatnio kierowca Thalii machal reka przez szybe zebym jechal i zrobil mi miejsceale nie skorzystalem bo akurat na nastepnym skrzyzowaniu skrecalem z lewo i on jak sie okazalo tezale wymienilismy machane uprzejmosci i bylo calkiem przyjemnie zobaczyc ze nie kazdy jest zawistnym kmiotem co pogryzie kierownice a nie przepusci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz częściej zdarzają się puszkarze którzy robią miejsce zawsze kiedy mam taką sytuacje staram się podziękować ręką czy awaryjnymi. Analogicznie dla kierowców którzy namietnie trzymają się lewego pasa jadąć 60km/h lub wymuszją czy specjalnie zajeżdżąją nie szczędzę klaksona, wymachiwania ręką i steku przekleństw w kasku (których oni notabene nie słyszą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak. Sporo motocyklistów jeździ także puszkami, więc wiedzą jak się zachować wobec motonity...Ostatnio jednak zauważam sporo "prawie motocyklistów" - użytkowników motocykli, zwłaszcza takich w krótkich spodenkach, którzy nie mają pojęcia ot tym jak się na drodze zachować. Nawet nie zakładają, że ktoś w katamaranie może im ustąpić miejsca, wyprzedzają samochody raz lewą raz prawą stroną mimo iż mają dość miejsca aby przebić się w prostej linii do świateł. po prostu żenada.Jak takiemu motonicie podziękować? Prawą nogą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze macham ręką. Ale często spotykam się (poza krajem) z machaniem prawą nogą. Pierwszy raz jak to zobaczyłem to zastanawialem sie co zrobilem zle przy ustepowaniu ze mi noga grozi po jakims czasie zauwazylem ze wszyscy sobie tak dziekuja, nawet na wegrzech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.