Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Dostałeś/aś Kiedys Mandat Leżąc W W Domu W łózku?


David87

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś godzina 11:10.Spałem sobie jeszcze grzecznie w łóżku.Nagle przybiega mama budzi mnie słowami:Policja do Ciebie! Nie wiedziałem o co chodzi,bo w sumie jeszcze spałem hehe.Byłem pewny,że to w sprawie kolizji,którą miałem 1.07 (babka mi wymusiła, ale nic powaznego sie nie stało)Schodze,przed brama stoi czarna Vectra i pan z drogówki.Przedstawia sie i pyta,"czy jestem włascicielem żółtej Hondy o nr....." Mówie,że tak.Zaczął słowami:"Wczoraj godzina 18.ul.Kosciuszki w Rybniku"(myślałem fote mi klacli albo co?) a on kończy:"nie udzielił pan pierwszeństwa pieszym na pasach,facet z dzieckiem na barana i kobieta-przypomina sobie pan?"Normalnie mnie zaskoczył, ale potem przypomniałem sobie sytuacje.Jechałem od strony PKP prawym pasem,na lewym zatrzymał się samochód lecz piesi,dopiero mieli zamiar wejśc na jezdnie,widziałem,że dopiero chcą wejść więc spokojnie sobie przejechałem prawym pasem.Zadnej niebezpiecznej sytuacji, nic takiego ! Co sie okazało,miałem takiego pecha,ze to akurat był ten policjant z swoją rodziną Spisał numery i dziś do mnie przyjechał.Postraszył utrata prawka za takie wykroczenie itd.Ja głupi zamiast sie wyprzeć,ze dałem sie komuś przejechać,ze kupiec przyjechał i jechał na runde czy coś to sie przyznałem głupi Mam kolege w Policji, co tez na moto śmiga zamiast do niego zadzwonić,próbowac sie ratowac to ja grzecznie przyjąłem mandat ehh.Gdybym miał wygiętą tablice, to nie odczytał by numerów.Zawsze byłem zwolennikiem prostych tablic,ale od dziś widac już tylko SRB.Lepiej zapłacić 100zł za nieczytelnośc niż 500zł czy więcej za inne domniemane wykroczenie.Gdybym faktycznie spowodował zagrożenie,to ja rozumiem.Wtedy nic nie mówie, zawiniłem,trzeba przyjąć kare.Lecz za takie coś? Moim zdaniem jest to gruba przesada ze strony tego pana policjanta!Jeszcze mi powiedział,tak pomalutku pan jechał, nie szalał pan.Nie wiem dlaczego sie pan nie zatrzymał.Mówię,że oni dopiero zamierzali wejsć , oceniłem sytuacje i stwierdziłem,iż nie spowoduje zagrożenia.Dlatego przejechałem,on na to "piesi to świętość,starczy,ze postawi stope na jezdni".Tyle ludzi dziennie przechodzi przez pasy,większość w miejscach nie przeznaczonych do tego.O tym juz nie wspomniał.Miałem poprostu takiego pecha ,ze to był on Tak, więc uważajcie, bo nigdy nie wiecie kiedy Wam zapuka pan z Czarnej Vectry do waszych drzwi,poczym oznajmi,ze zarobiliście wczoraj 10punktów i straciliscie 500zł !!!Pozdrawiam i życzę wszystkim więcej szczęscia niż mam ja, bo mażna by rzec,ze ja go poprostu nie mam.Szerokosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym nie przyjąl mandatu miałem sytuację w której widząc radiowóz policyjną vectrę z kamerą wjechałem na skrzyżowanie, po jego przejechaniu pan władza mnie dogonił i stwierdził że wjechałem na czerwonym, co było bzdurą oczywiście, nie przyjałem mandatu, długo by pisac suma sumarum dostałem 100zł + 80 koszta sadowe =180 zamiast 300 i brak punktów zamiast 6niektórzy milicjanci sa niestety jeb*ieci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak pewnie nie miał prawa dać Ci tego mandatu, ale z drugiej strony złamałeś przepis ewidentnie nie chcę mi się szukać tego w kodeksie, ale to coś w stylu "ominięcie pojazdu, który zatrzymał się przed przejściem w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszym" i to kosztuje właśnie 10 punktów... Uczulali mnie na to na kursie na prawko bo w mieście łatwo to zrobić, a można nieźle zabulić.Następnym razem będziesz wiedział, że tak nie wolno, a mandatów "historycznych" się nie przyjmuje ;) Nie dziwię się temu policjantowi troszkę bo takie coś jak są 2 pasy i jeden się zatrzyma żeby puścić pieszych, a koleś drugim pasem śmignie są cholernie niebezpieczne dla pieszych i chyba stąd jest to tak wysoko punktowany manewr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm dziwne bez zdjecia bez nagrania tak na gębe mandat.Można by nie przyjąc , a nawet chyba powino sie nie przyjąć, ale sam w stresie zapewne bym sie przyznał i podpisła.A w sadzie zapewne słowo Pana policjanta było by wazniejsze niz Twoje...dziwne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musiales przyjmowac mandatu, nie przedstawił Ci zadnego dowodu na popelnione wykroczenie (nagranie etc.)druga sprawa to za zakryta czy zagięta tablice zabieraja dowód rejestracyjny.Jako ciekawostka policjant stojąc na dwujezdniowej drodze ekspresowej nie może przeskoczyc bariery energochłonnej żeby wlepić komus mandat za prędkośc z pasa przeciwnego (tylko jego pas go dotyczy)wg mnie dałes sie ruchnąć z niewiedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eehh to brzydal z gliniarza... pech no ...szkoda, że mandat przyjąłes no ale trudno już... na moje szczęście ja narazie trafiałam tylko na miłych i pobłazliwych panów policjantów... nie wszyscy mają tyle szczęścia... poszło Ci po kapsie niestety i punkciki więc pewnie bedziesz teraz wyczulony na wszystko przez pewien czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byś się wyparł, to by Ci nie udowodnił i nie mógł Ci dać mandatu. Ale jak się przyznałeś, to już mógł Ci dać. Ale sam kiedyś miałem taką sytuację i wiem, że człowiek jest tak ogłupiony, że się przyznaje z czystych intencji.W ten sposób straciłem prawko na 10 miesięcy, bo nie zauważyłem, że policjant mnie zatrzymywał. Dorwali mnie na parkingu i zamiast się wyprzeć, to potwierdziłem, że przed chwilą tam jechałem i powiedziałem, że nie widziałem, żeby mnie zatrzymywali. (nie miałem przekroczonej prędkości). Policjantowi nic nie robiły argumenty, że mieszkam w Ustroniu, szkołę mam w Jastrzębiu a studiuję w Bielsku i że codziennie muszę tak jeździć i prawko jest mi niezbędne do nauki. Do tego nie ma połączeń autobusowych, które by to obsłużyły. Zabrali mi prawko na 10 miesięcy plus grzywny, itd.Ale ta sytuacja mnie nauczyła i teraz wiem, jak się rozmawia z policją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.