Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Arkusz Przebiegu Egzaminu Praktycznego


skorpuch

Rekomendowane odpowiedzi

No troszkę się pozmieniało. Za czasów, gdy zdawałem na "B" taki papierek dostawało się wówczas, gdy nad pieczątką egzaminatora widniało to cholerne "N-E-G-A-T-Y-W-N-Y".Teraz dostałem taki papier, z tym, że nad pieczątką mam pozytywa. Moje pytanie brzmi:Czy można kierować motocyklem na podstawie tego papieru, czy dopiero w momencie odebrania prawka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, jeśli nie ma Cię jeszcze w bazie danych to ten papierek jest nic nie ważnym świstkiem. Bo niby gdzie policjant miałby nabić punkty karne, lub sprawdzić czy taka osoba prawko posiada? Teoretycznie, każdy może sobie coś takiego wydrukować. No, chyba że trafisz na normalnego policjanta, i będzie to tylko rutynowa kontrola, bez żadnych przewinień z Twojej strony, to może przymknie na to oko Prawo jazdy dla policjanta, to jego obecność w bazie danych, i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ok 14 dniach wydają prawko, więc myśle, że po tych 5-7 powinien każdy być w bazie danych. Albo raczej dodatkowa kategoria bo B kolega rozumiem mam. Musiałbyś trafić na konkretnego skurwy...na żeby Ci w takim przypadku robił problemy i chcial wcisnąć mandat na 300 bądź 500 zeta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety trzeba czekać na wydanie prawka, o tym dowiedział się mój kumpel przyjmując 500zł mandatu za brak uprawnień (egzamin miał już zdany, czekał na odbiór), pokazywał tą karteczkę ze zdał ale według przepisów to nie wystarczy. Sprawdzali go w bazie czy ma uprawnienia i wyszo że jeszcze nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sądzę zeby taki papier upoważniał do jazdy po drodze publicznej. nie wiem nie miałem go w ręcę ale podejrzewam że nie jest zabezpieczony przed podrobieniem może co najwyżej pieczątką.tak więc kazdy mógłby sobie druknąć papier póżniej cos tam przyklepać na czerwono i jazda heh jak dla mnie ze względów logicznych odpada jazda z tym papierem.pozdro!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zdałem to musiałem się pytać o wynik egzaminu, żadnego świstka nie dostałem tylko poszedłem do domu, dopiero po jakimś czasie dokument był w wydziale i odbiór.Taki świstek to sobie można w d&*$ wsadzić i powąchać jak pachnie.Niedługo będą pytania: a jak mam świstek potwierdzający, że będę zdawał to czy mogę już jeździć?Niekiedy też aż mi się śmiać chce. Nagłe otrzeźwienie, szok!, do garażu przez okno wpadł motocykl, a ja jeszcze nie mam prawa jazdy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jeżdze z tym papierkiem. I kolega wyżej dobrze pisze nawet jeśli Cie teraz zatrzymają to grozi Ci 50zł za brak dokumentu a nie 500 za brak prawka czy 300 za brak kategori.szerokościpzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"k.rwa człowieku mysl trochę... ja wiem, że to brzmi jak zrzędzenie piernika, ale pomyśl o tym, czy parę dni niecierpliwości jest warte tego, że JAK SIĘ COŚ STANIE, czyli masz kraksę, w której cierpisz ty i ktoś drugi, to ZAWSZE JEST TWOJA WINA, bo jedziesz bez uprawnień ..."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.