Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Pierwszy Sprzet...


MadJack

Rekomendowane odpowiedzi

musze obserwowac allegro ;] a koncem sierpnia dam ogloszenie u nas na forum. Xj 600 N jakos mi sie pasuje ale S jak najbardziej roznica nie wielka ale jednak jeszcze tylko bede sie musial przymierzyc i wszystko bedzie jasne jest ktos chetny co by mi udostepnil maszyne? w sensie oczywiscie bez jazdy... jezdzic bede jak juz bede mial kase w reku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem takcb 500 jest najbardziej niezawodnym sprzetem, jednak ma tak samo jak gpz 500 mało elastyczny silnik, tutaj xj600 diversion wykazuje lepszy spryt. natomiast xj jest olejożerna. Dla mnie najwygodniejsza z tych sprzetów była xjota, większa od reszty, mozliwosc zamontowania stelarza i kufrów powodowała z niej prawdziwego turyste.Także ja stawiam na Xj, jak regularnie wymieniasz olej, regulacje, to bez obaw wszedzie dojedziesz, a jest łatwa w serwisie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaje że najlepsza będzie XJ. Zresztą wszystkie maszynki co podałeś to rozsądne propozycje. Ja mam GPZ i nie narzekam - nie zeżre cię finansowo, tani serwis dwie świece dwa gaźniki, rozrząd regulowany śrubkami a nie płytkami jak w gs i silnik chłodzony cieczą. Moto poręczne i zwinne a pazurki też potrafi pokazać (jak dla mnie) i chyba najtańsze w zakupie. Ale do turystyki w dwie osoby to chyba bardziej XJ szczególnie jak wysoki jesteś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bedac szczerym moge napisac tak:kupujac swoje pierwsze moto kilka lat temu mialem podobny dylemat i podobna ilosc gotowki do wydania i:1. gs fajny ale ciut za maly dla mnie (mam 185 cm) i ma tylko "niestety" 2 garki2. cb ok i fajnie sie prezentuje3. ale moj wybor padl na xj 600N - udalo mi sie kupic ja w dobrej kasie. motocykl lekki, przyjemny, wybacza bledy kierowcy (szarpniecie gazem, szybkie puszczenie sprzegla itp), ma 4 garki i jak wkrecisz na obroty to calkiem ladnie gada, wygodny do podrozy (bylem swoja xj w krakowie, zakopcu i calkiem fajnie sie sprawowal).trzeba przyznac ze xj jednak czasem lubi zabrac olej -mieszkalem wtedy w bielsku i jechalem do czestochowy i spowrotem caly czas jadac ok 150-160.. po takiej przejazdce musialem dolac troszke oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej zeby lykla troche oleju ale sluzyla ;) po za tym napewno nie jest to az taka duza ilosc, zeby umrzec trzeba sie bedzie w banke zaopatrzec i tyle mysle, ze moj wybor padnie chyba na XJ. GPZ ma bardziej sportowe zaciecie niz turystyczne i wydaje mi sie troszke bardziej awaryjne niz XJota. Dzisiaj gadalem z szefem w pracy to mi powiedzial, ze 3500 kafla da rade mi dac na koneic wakacji tak wiec mysle ze bede dysponowal kwota okolo 4,5-5 tysiecy ;) poczekamy, zobaczymy w razie czego pojawi sie moj szczesliwy temat w "Nowe nabytki"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako moj pierwszy sprzet kupilem XT660X 2007. Smigam na nim juz drugi sezon i musze powiedziec ze jest to moto latwe w prowadzeniu a i ma nawet kopa. Po zalozeniu LeoVince X3 nawet wiekszego. Do jazdy po miescie maszynka idealna, do pracy w sam raz. Na gume mozna ja dosc latwo postawic. Goraca polecam Jednak odradzam dluzsze wyprawy gdyz brak owiewki daje sie we znaki przy predkosciach ponad 120km/h a jednocylindrowy silnik nie pozwala jechac szybciej niz 177km/h Jakie jest spalanie nie wiem bo nie zwracam na to uwagi.post-14419-1246533008.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.