Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Otomoto


Tazzman

Rekomendowane odpowiedzi

Niektóre szuje liczą na szybki i łatwy zarobek zamiast zabrać się do prawdziwej pracy to okradają innych :[
złodzieje (podobnie jak k...y) zawsze byli, ciągle są i zawsze będą, zmienia sie tylko "technologia" kradzieży... jak się sam człowieku nie ustrzeżesz to żadne apele nie pomogą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto by się było zastanowić, żeby fachowcy z dziedziny internetu zrobili jakąś stronkę instruktażową/informacyjną na temat bezpieczeństwa w sieci czyli jak korzystać bezpiecznie i uniknąć takich sytuacji, bo chociażby MAIL powinien Ci powiedzieć o tym, że coś jest nie tak pomijając całą resztę bo to ogólnie było "śmierdzące", ale jestem pewny, że teraz już wiesz o co chodzi i nigdy nikt Cie nie nabierze w ten sposób Pozdrawiam.
z angielskiej strony MS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepsze jest to ze oszustów i złodzieji tępie, powiesiłbym za jaja wszystkich a później pozabijał i:1. gdy dzwoniłem do otomoto.pl spytać sie o co chodzi z tym, to oni mnie poinformowali o tym ze jest jakis oszust i tyle.2 gdy zadzwonilem do Komendy Głównej Wydział z Przestępczoscią Elektroniczną i powiedzialem o co chodzi (dokladnie opisalem sytację) to pierwsze pytanie goscia było:Policjant: i co ja mam z tym zrobic?Ja: no, zglaszam nie przestepstwo na mojej osobie ale cos co napewno doprowadzi do przestępstwa nie na mnie tylko na kims kto wpłaci zaliczkeP: no ale Panu przeciez nic nie zrobiło się przez to:J: ale ktoś może stracic swoje pieniadze a to juz bedzie przestępstwo:P: To pewnie ten ktos to wtedy zgłosiJ: no ale ja zgłaszam to Panu wczesniej i to sie nazywa działanie prewencyjneP: to ja panu dziekuje i jestem wdzieczny: jak Pan chce to proszę to zgłosić w lokalnej jednostce policjiK*** czy oni nie wiedza ze przestepstw internetowych na swiecie jest wiecej niz morderstw w krajach rozwinietych??? w calej Polsce (przeczytalem na stronie Policji) w tym ambitnym wydziale pracuje az 10 osob na polske!!!!!!!!!
haha, ale za ściągniętą piosenkę z p2p, najchętniejby na 100 lat do kamieniołomów wsadzili
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na discovery jest taki program ktory pokazuje jakie sztuczki stosuja zlodzieje, od kradziezy torebek, walizek, wyludzanie pieniedzy na ulicy, kradzieze samochodow po sprzedaz cudzych mieszkan.jak to czasem ogladam to jestem w szoku, kiedys 3 razy sprzedali to samo mieszkanie do ktorego sie wlamali, porobili zdjecia i dali do neta ogloszenie, pozniej jak nie bylo wlasciciela to sie umowili na ogladanie i wzieli kilkanascie tysiecy funtow zaliczki i nara.a w necie to juz w ogole... ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zdziwiłbym się jakby Nigeryjczycy w tym palce maczali kto wtajemniczony, będzie wiedział o co chodzi ;)
heheh no no do mnie już pisali kilka razy zresztą chyba pisza do wszytkich co wystawiaja coś powyżej 1000 zł kupują rzeczy dla ciotki babki miejszajacej w Polsce ale oni są z Nigeri no i też mieli własnie takiego typu @ ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na koniec ja swoje dwa grosze dodam z praktyki web security (po czesci to moja robota)Kiedy uzywasz stron gdzie piszesz hasla: uzywaj Firefoxa z pluginem NoScript. Oczywiscie NIE ZAPAMIETUJ hasel w FFoxie (zawsze predzej czy pozniej wersja ktora masz bedzie/juz jest dziurawa).Plugin NoScript w FFox przy wejsciu na "obca" strone wyswietla monit o to ze strona ktora odwiedzasz nie jest "zaufana" w zakresie wykonywania skryptow. W ten sposob wchodzac na "podobny" link do oryginalu wywala ci monit ze ototmoto.net NIE JEST ZAUFANA i mialbys pewnosc natychmiastowa ze kolo robic Cie w ch..ja podsuwajac Ci linka do "zmajstrowanej" stronki.Potem z GG sprawdzasz kolesia IP z ktorego pisze do Ciebie i wtedy Twoj telefon na Policje poparty numerem GG i ADRESEM IP oraz linkiem podrobionego Twojego ogloszenia daje Policji mozliwosc sprawdzenia realnego adresu i namiarow tego fagasa. Mam jednak nadzieje, ze nastepnego razu nie bedzie..Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potem z GG sprawdzasz kolesia IP z ktorego pisze do Ciebie i wtedy Twoj telefon na Policje poparty numerem GG i ADRESEM IP oraz linkiem podrobionego Twojego ogloszenia daje Policji
rozmawiałem z szanowna policja komendy glownej w warszawie, z wydzialem ds. przestepczosci elektronicznej i koles powiedzial ze oni w wydziale sie takimi sprawami nie zajmuja, mam to zglosic w lokalnej jednostce, a pozatym nie popelniono przestepstwa wiec sprawy nie ma.. policja ogolnie rzecz biorac ma to w dup***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmawiałem z szanowna policja komendy glownej w warszawie, z wydzialem ds. przestepczosci elektronicznej i koles powiedzial ze oni w wydziale sie takimi sprawami nie zajmuja, mam to zglosic w lokalnej jednostce, a pozatym nie popelniono przestepstwa wiec sprawy nie ma.. policja ogolnie rzecz biorac ma to w dup***
Imprezowalem kiedys z kilkoma panami z tego wydzialu. Dla nich podstawowym zadaniem jest zwalczanie pedofilii itp. w sieci i maja co robic. Reszta to dodatek, a naloty na piratow robi sie pod publike zeby sie media mialy czym napchac. Takie sprawy ja ta tez duzo czasu im pochlaniaja ale to faktycznie w wiekszosci juz "po" sie zajmuja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już czytając treść maila podejrzewałem że to nie "Polak potrafi". Zgodnie z tym co sprawdziłem na WHOIS właścicielem domeny jest Turek, niejaki Suat Dizdar.Oto pełne dany osoby rejestrującej domene: Suat Dizdar Recep Peker Cad. No.44/7 Kadikoy ISTANBUL,TURKEY,TR [email protected] +90.2164182102Więc niestety zablokowanie domeny nie będzie takie łatwe, jakby to było gdyby jej rejestracja rzebiegłau nas w PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.