Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Otomoto


Tazzman

Rekomendowane odpowiedzi

mam swojego Gixa wystawionego na sprzedaz.http://otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M1334281ostatnio znajoma pisala do mnie na gg( nic nie dostalem, tylko wczoraj przez przypadek sie dowiedzialem) ze chce go sprzedać bo zona, dziecko (nie mam ani zony ani dziecka) za 15,000 zł i ze to super OKAZJA i rozmawiala kilka chwil, po czym napisalem jej (podobno na gg) ze musze uciekac.Wszedlem na ogloszenie i zostalo usuniete przez pracownika otomoto.Co się okazało:Kilka dni wczesniej dostalem takiego mailaz [email protected] przez uzytkownka [email protected] o takiej tresci:Jestem zainteresowany w tym motocykl. Prosze sprawdzic reklamy i prawidlowe ceny. 2 motocykl sa rózne, czy blad? Sprawdz tutaj: http://www.ototmoto.net/index.htm?44650797...25/bezwypadkowy Powiedz ci zle.zalogowalem się korzystając z linka, moje hasło zostało wykradzione, została zmieniona cena, dane kontaktowe i gdy kupujący dzwonili, były proszone o zaliczkę!!!!Nie zorientowalem się, że w logowaniu nie jest otomoto.pl tylko ototmoto.net (stronka wyglada tak samo i w momencie klikniecia czegos innego niz logowanie, przechodzi na strone otomoto.pl).Koles wyłudza zaliczki!!!!!Wystrzegajcie się tego oszuta i nie podawajcie maila w ogloszeniu!!!P.S. Dajcie to na wszystkie fora motoryzacyjne jakie znacie bo rozmawialem z ludzmi z otomoto.pl i powiedzieli ze namierzaja tego oszusta i moje ogloszenie jest jednym z wielu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh...tak zwany Phishing.Nie ma skutecznej ochrony przed tego typu atakami - jeden z tych które pokazują, że najsłabszym ogniwem w dzisiejszych technologiach jest człowiek.Sprawdzajcie dwa razy adres, zanim wpiszecie swoje hasło czy login.Tazzman: zmień też hasła na innych portalach - przypuszczalnie gdzieś jeszcze takiego użyłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myslalem ze cos im sie w bazie pomieszalo bo polowa ogloszen byla wlasnie z dziwnymi cenami, a tu takie chocki klocki. No ale z drugiej strony jak ktos liczy ze kupi w necie moto za polowe wartosci to sam sie prosi o klopoty.
dokladnie tez myslalem ze cos sie w bazie pomieszalo bo jak klikalem na linka, to pojawialo sie jakies ogloszenie BMW motocykl za 13000 zł. Potem dawałem na przycisk moje ogloszenie i automatycznie przełączało mnie na ototmoto.net, logowałem sie i juz bylo po sprawie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh...tak zwany Phishing.Nie ma skutecznej ochrony przed tego typu atakami - jeden z tych które pokazują, że najsłabszym ogniwem w dzisiejszych technologiach jest człowiek.Sprawdzajcie dwa razy adres, zanim wpiszecie swoje hasło czy login.Tazzman: zmień też hasła na innych portalach - przypuszczalnie gdzieś jeszcze takiego użyłeś.
na szczęście haslo na otomoto jest generowane przez serwis i jest cos w stylu BCBRYDSA a ja raczej takich haseł nie stosuje..Na wszelki wypadek zmieniłem wszędzie gdzie możliwe hasła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepsze jest to ze oszustów i złodzieji tępie, powiesiłbym za jaja wszystkich a później pozabijał i:1. gdy dzwoniłem do otomoto.pl spytać sie o co chodzi z tym, to oni mnie poinformowali o tym ze jest jakis oszust i tyle.2 gdy zadzwonilem do Komendy Głównej Wydział z Przestępczoscią Elektroniczną i powiedzialem o co chodzi (dokladnie opisalem sytację) to pierwsze pytanie goscia było:Policjant: i co ja mam z tym zrobic?Ja: no, zglaszam nie przestepstwo na mojej osobie ale cos co napewno doprowadzi do przestępstwa nie na mnie tylko na kims kto wpłaci zaliczkeP: no ale Panu przeciez nic nie zrobiło się przez to:J: ale ktoś może stracic swoje pieniadze a to juz bedzie przestępstwo:P: To pewnie ten ktos to wtedy zgłosiJ: no ale ja zgłaszam to Panu wczesniej i to sie nazywa działanie prewencyjneP: to ja panu dziekuje i jestem wdzieczny: jak Pan chce to proszę to zgłosić w lokalnej jednostce policjiK*** czy oni nie wiedza ze przestepstw internetowych na swiecie jest wiecej niz morderstw w krajach rozwinietych??? w calej Polsce (przeczytalem na stronie Policji) w tym ambitnym wydziale pracuje az 10 osob na polske!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam swojego Gixa wystawionego na sprzedaz.http://otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M1334281ostatnio znajoma pisala do mnie na gg( nic nie dostalem, tylko wczoraj przez przypadek sie dowiedzialem) ze chce go sprzedać bo zona, dziecko (nie mam ani zony ani dziecka) za 15,000 zł i ze to super OKAZJA i rozmawiala kilka chwil, po czym napisalem jej (podobno na gg) ze musze uciekac.Wszedlem na ogloszenie i zostalo usuniete przez pracownika otomoto.Co się okazało:Kilka dni wczesniej dostalem takiego mailaz [email protected] przez uzytkownka [email protected] o takiej tresci:Jestem zainteresowany w tym motocykl. Prosze sprawdzic reklamy i prawidlowe ceny. 2 motocykl sa rózne, czy blad? Sprawdz tutaj: http://www.ototmoto.net/index.htm?44650797...25/bezwypadkowy Powiedz ci zle.zalogowalem się korzystając z linka, moje hasło zostało wykradzione, została zmieniona cena, dane kontaktowe i gdy kupujący dzwonili, były proszone o zaliczkę!!!!Nie zorientowalem się, że w logowaniu nie jest otomoto.pl tylko ototmoto.net (stronka wyglada tak samo i w momencie klikniecia czegos innego niz logowanie, przechodzi na strone otomoto.pl).Koles wyłudza zaliczki!!!!!Wystrzegajcie się tego oszuta i nie podawajcie maila w ogloszeniu!!!P.S. Dajcie to na wszystkie fora motoryzacyjne jakie znacie bo rozmawialem z ludzmi z otomoto.pl i powiedzieli ze namierzaja tego oszusta i moje ogloszenie jest jednym z wielu..
nie jestes sam miałem to samo identycznie ten sam mail ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w taki sposób nabierali ludzi na logowanie do pewnego banku Niektórzy stracili wszystkie swoje oszczędności...Niektóre szuje liczą na szybki i łatwy zarobek zamiast zabrać się do prawdziwej pracy to okradają innych :[
Akurat phishing jest marny, ale bardziej wyszukane metody kradzieży w internecie to jak praca - ciężka praca:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczuję Tazz, ale mam nadzieję, że teraz się nauczysz, że NIGDY ŻADEN SERWIS typu allegro, otomoto, twój BANK itp. itd. NIE PROSI o podanie hasła, logowanie się itp... Niestety, ale okazja czyni złodzieja/oszusta i dzieje się to z pewnych braków wiedzy na temat internetu ludzi, którzy z niego korzystają. Warto by się było zastanowić, żeby fachowcy z dziedziny internetu zrobili jakąś stronkę instruktażową/informacyjną na temat bezpieczeństwa w sieci czyli jak korzystać bezpiecznie i uniknąć takich sytuacji, bo chociażby MAIL powinien Ci powiedzieć o tym, że coś jest nie tak pomijając całą resztę bo to ogólnie było "śmierdzące", ale jestem pewny, że teraz już wiesz o co chodzi i nigdy nikt Cie nie nabierze w ten sposób Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto by się było zastanowić, żeby fachowcy z dziedziny internetu zrobili jakąś stronkę instruktażową/informacyjną na temat bezpieczeństwa w sieci czyli jak korzystać bezpiecznie i uniknąć takich sytuacji, bo chociażby MAIL powinien Ci powiedzieć o tym, że coś jest nie tak pomijając całą resztę bo to ogólnie było "śmierdzące", ale jestem pewny, że teraz już wiesz o co chodzi i nigdy nikt Cie nie nabierze w ten sposób
Bez sensu powielać czyjąś prace.Wystarczy wejść na wikipedie, gdzie (w większości) informacje o informatyce są zgodne z prawdą.W większości przypadków wystarczy przeczytać dwa pierwsze linki:http://www.google.pl/search?hl=pl&q=ph...amp;oq=phishingPozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczuję Tazz, ale mam nadzieję, że teraz się nauczysz, że NIGDY ŻADEN SERWIS typu allegro, otomoto, twój BANK itp. itd. NIE PROSI o podanie hasła, logowanie się itp... Niestety, ale okazja czyni złodzieja/oszusta i dzieje się to z pewnych braków wiedzy na temat internetu ludzi, którzy z niego korzystają.
Ja nie zostałem oszukany na kasę. Może ktoś był oszukany przez złodzieja podszywającego się pode mnie.Wiem doskonale o tym, że nie podaje się haseł i innych danych, ale zobacz na to:www.ototmoto.net i spróbuj kliknąć gdzieś indziej to przejdzie na otomot.pla wszedłem tam klikając ogłoszenie z linku.. Tj wszedłen na ogłoszenie, zobaczyłem jakieś stare BMW w cenie ok 13 tys i dałem na zakładkę moje ogłoszenie, po czym przelogowało mnie automatycznie na ototomo.net
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie sprytnie wszystkie linki są automatycznie przekierowane no to tylko pokazuje, że trzeba jeszcze bardziej uważać W takim razie tą stronę otomoto.net powinni natychmiast zamknąć i tym powinna zająć się policja, albo ew. otomoto.
czytaj moj post wczesniej... otomoto telefonicznie mi powiedzialo zebym maila nie podawał w ogloszeniu a Policja... przeczytaj wczesniej!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podobną sytuację z allegro, po wygranej aukcji zadzwonił koleś żebym mu wpłacił kasę a on mi wysyła sprzęt (chodziło o kino domowe) a specjalnie licytowałem na śląsku żeby najpierw posłuchac jak gra, numer telefonu podany na aukcji był jakoś zamieniony z właściwym, zresztą jakoś zamienili całą strone przedmiotudostawałem smsy z kwotami, które malały z czasem i prośby żeby wpłacić pieniądzezapisałem ten numer i zadzwoniłem po jakims czasie odebrała laska i pierwsze pytanie które zadała to to czy wpłaciłem kasęna policję nawet nie poszedłem bo niby po co?? szmaciarze nawet palcem w bucie nie kiwną w tej sprawie, chyba że wpłaciłbym kasę(powyżej 500zł jak się nie mylę)po paru dniach zadzwonił kolejny koleś i to był właściwy sprzedający umówiłem się na odbiór i pełen profesjonalizm (kolega był z Rybnika)uważam że to skurw*syństwo robić ludzi w taki sposób

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na policję nawet nie poszedłem bo niby po co?? szmaciarze nawet palcem w bucie nie kiwną w tej sprawie, chyba że wpłaciłbym kasę(powyżej 500zł jak się nie mylę)
w ogole policja w polsce to jakas porazka.. kumpel wplacil 30 tys firmie, ktora miala mu sciagnac kontener... kase wtopil, firma nadal istnieje i ma go gdzies.. a kumpel po zgloszeniu sprawy na policje dostal nr sprawy i od pol roku nic w temacie sie nie dzieje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Wy w ogóle widzicie jak to zostało napisane? Nie wzbudziło to Waszej uwagi...ja nawet nie do końca wiem, jak zinterpretować to co dostaliście w wiadomościachAlbo ktoś to tłumaczył w jakimś translatorze, albo specjalnie podszył się pod kogoś zza granicy, ale po co...Dzięki za informację, bo na pewno będę bardziej czujny poruszając się w sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.