Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Biegi Bez Sprzęgła


mdeep

Rekomendowane odpowiedzi

No ciekawy temat jak zawsze zresztą ten wątek jest poruszony to jest tyle opinii co ludzi wypowiadających się. Ja tam podzielam zdanie kolegi który pisał przede mną że jak jest sprzęgło to nic się nie dzieje można korzystać na torze nie jesteś o ułamki sekund nie walczysz chcesz się uczyć jak to robić i przy okazji zakończyć żywot swojej skrzyni to też możesz nikt ci tego nie zabroni. Ja tam w sumie teraz nie jeżdżę plastikami już to w ogóle już nie ma gadki o zmianie bez sprzęgła no ale jak jeździłem gixerem chociażby to też zawsze dusiłem sprzęgło bo mi szkoda sprzęta po prostu nie wiem może zbytnio się rozczulam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przewaznie nie uzywam sprzegla i biegi lepiej wchodza niz ze sprzeglem.Jak przyspieszasz to lekko na ulamek sekundy przymykasz gaz i wbijasz bieg wyzszy. Jedynie z 1 na 2 uzywam sprzegla ze wzgledu na luz posrodku, tu mi jakos ze sprzeglem lepiej. W dol tez uzywam sprzegla i przegazowka, wtedy bieg wchodzi lagodniej jak sie wyczuje obroty.Sprzeglo jest do ruszania i to jest jego podstawowa rola, rownie dobrze mozna jezdzic z caly czas wlaczony klaksonem, no bo jak juz jest ... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale po kija wbijac biegi bez sprzegla? spokojnie wbijam biegi bez sprzegla ale mimo wszystko wole uzywac tej klamy bo jakos ciekawiej to chodzi i na pewno skrzynia dluzej wytrzyma, nie chce nikogo urazic ale przez takich agentow co wibijaj biegi bez sprzegla potem sa efekty w postaci wyskakujacej 2 ( wiem wiem najczesciej tak sie dzieje od wrzucania biegu bez sprzegla na gumie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ShoGun: "Ja przewaznie nie uzywam sprzegla i biegi lepiej wchodza niz ze sprzeglem."Nie chcę tu kolegi obrażać/atakować ale gdzieś czytałem, że ludzie tak robią bo nieumiejętnie zmieniają biegi. Sam często pluję sobie w brodę jak zmieniam bieg bo coś mi tam stuknie.
Wydaje mi sie ze jednak wiem jak sie zmienia biegi i nie robie tak dlatego ze nie potrafie inaczej ;) Ja sie dziele wlasnymi doswiadczeniami zdobytymi na drodze a nie tym co gdzies czytalem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja generalnie zmieniam biegi ze sprzęgłem bo przecież nie jesteśmy na moto gp. Czasami jakoś się za dużo dzieje że ręka nie dosięgnie klamki ale właściwie po co jeszcze bardziej dopier***ać skrzyni. Wiem wiem ten kto nie umie zmieniać ten i na sprzęgle zajedzie skrzynie ale ja jestem z tych co używają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taniej wymienić TARCZE SPRZĘGŁOWE niż SKRZYNIĘ , nawet większość krosowców używa - ci co nie używają mają SPONSORÓW !!! CYTAT : Sprzeglo jest do ruszania i to jest jego podstawowa rola, rownie dobrze mozna jezdzic z caly czas wlaczony klaksonem, no bo jak juz jest ... wink.gifALE SIĘ UŚMIAŁEM , oleju też nie zmieniasz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja różnie. jak jade spokojnie (czyli prawie zawsze) to macham klamką do ok połowy bo to wystarcza a trzeba robic to jak najszybciej zeby obroty spadaly jak najmniej. Bez sprzęgła zmieniam jak sie szybko rozpedzam. tak jak kolega wyzej napisał, trzeba wyczuc moment przy odpouszczeniu gazu i dzida w górę. redukcja zawsze ze sprzęgłem i przegazówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taniej wymienić TARCZE SPRZĘGŁOWE niż SKRZYNIĘ , nawet większość krosowców używa - ci co nie używają mają SPONSORÓW !!! CYTAT : Sprzeglo jest do ruszania i to jest jego podstawowa rola, rownie dobrze mozna jezdzic z caly czas wlaczony klaksonem, no bo jak juz jest ... wink.gifALE SIĘ UŚMIAŁEM , oleju też nie zmieniasz ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzeglo jest do ruszania i to jest jego podstawowa rola, rownie dobrze mozna jezdzic z caly czas wlaczony klaksonem, no bo jak juz jest ... ;)
i wymyslil .... He he przypomina mi to podobny temay sprzed dwoch lub trzech lat . Miedzy mna a Śp. Gixer-em powstal wtedy o to spor . Co ciekawe w tamtym temacie chyba tylko ja uzywalem sprzegla podczas zmiany , jakas nowa moda teraz , albo userzy mniej doswiadczeni , wtedy to same sciganty co bez sprzegla przebijaja sie wypowiadali ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ty no takie luksusy dla motocykla. wiedziałem ze dbasz przesadnie o maszyne. ja to szczam do pełna i jest zajebiście. waże ze coś w okineku jest i kolor nawt podobny
Kurde, na to nie wpadlem, a na frytki juz patrzec nie moge bo ilez mozna tego oleju produkowac. Mowisz ze tak tez daje rade? ;)
i wymyslil ....
Ano wymyslil, tak samo glupie stwierdzenie jak: "po cos to sprzeglo jest"Zeby bylo jasne to nie zmieniam bez sprzegla po to zeby bylo szybciej bo w dupie mam to jak szybko zmienie bieg gdy jezdze po drogach publicznych, tylko w okreslonych warunkach jest o wiele plynniej i skrzynia mniej w dupe wtedy dostaje, tak samo nie robie tego zawsze. Tez mi sie kiedys wydawalo ze to straszne tak skrzynie katowac i tylko na MotoGP takie rzeczy. Podroslem, pojezdzilem, sprobowalem, nauczylem sie i wiem ze mi sie wydawalo.Proponuje sie nauczyc i wtedy mozemy podyskutowac na ten temat bo widze ze ostatnio na forum sami mysliciele
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mi sie kiedys wydawalo ze to straszne tak skrzynie katowac i tylko na MotoGP takie rzeczy. Podroslem, pojezdzilem, sprobowalem, nauczylem sie i wiem ze mi sie wydawalo.Proponuje sie nauczyc i wtedy mozemy podyskutowac na ten temat bo widze ze ostatnio na forum sami mysliciele
a no wlasnie. sprawdzic spróbować a dopiero dyskutoać. wiele osob jezdzi bez sprzęgła i jakos jeżdżą dalej a motocykle maja sie bardzo dobrze. mozecie byc pewni ze jak ze dwa razy strzelicie bez sprzęgła to skrzynia wam sie nie posypie aprzynajmniej bedziecie mądrzejsi o jakas wiedze praktyczna a nie tylko teorię
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biegi bez sprzęgła ... klikJa tam nie wiem, może to i fajne , ale skoro jest sprzęgło, torowo nie śmigam, to nauka może kosztować dość sporo ... Pozdro
Przeczytałem i stwierdzam z całą pewnością, iż po mimo tego że zmieniam biegi wciskając sprzęgło, to katowałem moją skrzynie biegów niemiłosiernie . Teraz wiem co źle robię, a wcześniej nawet nie wiedziałem że niszczę sobie skrzynie biegów. Przecież wciskałem sprzęgło !!! Jak dla mnie artykuł był pomocny za co dziękuję Co do zmiany biegów bez sprzęgła, to jest to możliwe i bez jaj uszkadzania....Wiem że porównanie puszki do moto to jak porównanie mąki do gotowego chleba, ale weźcie włączcie sobie luz powiedzmy przy 60 km/h, zwiększcie obroty silnika i zdejmijcie nogę z gazu cały czas lekko pchając dźwignię zmiany biegów, jak obroty wałków się wyrównają to bieg wskoczy sam..... jechałem tak z ustronia jak poszła mi linka od sprzęgła, tylko podczas ruszania potrzebowałem pomocy pasażerów, żeby rozbujali mi brykę cobym mógł wrzucić 2. No ale to było auto...Jak źle piszę to mnie możecie powiesić, zastrzelić ale nie obrażać Bo mogę być w błędzie z którego możecie mnie wyciągnąć...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.