Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Dobry Ciuch Konta Dobry Ciuch + Owiewka


Zabka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Interesuje mnie czy dobry markowy ciuch zapewnia odpowiednią ochronę przed wiatrem stawów kolanowych . czy owiewki na motocyklu tak kierują przepływ że w kolanka nic nie dmucha.jaka jest różnica jeżeli chodzi o przewianie stawów na motorku z owiewkami a na nakedzie ??Pozdrawiam z.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w owiewki nie wierz. W markowy ciuch mozna "uwierzyc".Mam spodnie z modeki. Trzy czesciowe - warstrwa zewnetrzna, goretex i ocieplacz.Na kolanach sa wymienne ochraniacze. Przejezdzilem kilkaset km w zimie i wierz mi ze tylko raz czulem chlod w kolanach a to dlatego ze nie zalozylem ocieplacza przy +2.st C. Tekstyl moze nie jest tak wytrzymaly na scieranie jak skora ale pod wzgledem dostosowania do warunkow atmosferycznych jest lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wychodzę z założenia że nie ma sezonu motocyklowego, są tylko źle ubrani motocykliści. ja się dobrze ubierzesz (w sensie dobre ciuchy a nie zestaw "kalesony+dres+jeans" to wszystko będzie z kolanami si. niestety latem jest ciepło w ciuchach i otwiera się wtedy wszystkie możliwe włoty powietrza i mimo ciepłego powietrza można przewiać to i owo. generalnie owiewka chroni przed wiatrem jedna bardzie inna mniej ale chroni, klata, kolana i krocze zawsze w jakimś stopniu osłonięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego lepiej kuic skore a pod to ocieplacze na kolana
zalezy co komu potrzebne. osobiscie wole tekstylia i tylko kupienie jakiegos bardzo sportowego motocykla zmusilo by mnie na przejscie na odzież skórzaną. sporta nie planuje tak wiec skóry tez nie ;)mialem i takie i takie ubrania i zdecydowanie texy lepiej mi odpowiadają
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie dokońca był bym przekonany do ocieplaczy po kombinezon skórzany gdyż powinien być tak dopasowany zeby sie protektory nie przemieszczały i ze niezmieściły by mi sei pod nim ocieplacze a jesli Tobie się mieszczą to moze masz za duży strój )
Prawda. Ale czytałem test tekstylnych z wieloma wpinkami i jak sie wszystko wypnie, to okazują się za duże i ochraniacze sie przemieszczają. Rzadko który przeszedł test pozytywnie. I tak źle i tak niedobrze.Najlepiej miec więcej: na lato, jesień i zime, tylko jak jechac w lecie w Alpy? Z przyczepą? A może stosowac Outdoor - ocieplane przeciwdeszczówki nakładane na górę?pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda. Ale czytałem test tekstylnych z wieloma wpinkami i jak sie wszystko wypnie, to okazują się za duże i ochraniacze sie przemieszczają. Rzadko który przeszedł test pozytywnie. I tak źle i tak niedobrze.Najlepiej miec więcej: na lato, jesień i zime, tylko jak jechac w lecie w Alpy? Z przyczepą? A może stosowac Outdoor - ocieplane przeciwdeszczówki nakładane na górę?pzdr
Ale przecież od tego są paski w kurtce i spodniach żeby po wypięciu podpinek dopasować wszystko jak należy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od dwóch tygodni jeżdżę do pracy codziennie na moto. Do tego pracuję po południu więc wracam około 21-wszej. Mam ubranie tekstylne i założone wszystkie podpinki. Jest mi zimno tylko w dłonie bo nie mam pożądnych rękawic (mam letnie). Nie mam daleko, ale dosłownie nie odczuwam przewiewania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i się zaczęła licytacja skóra czy textyl.A mnie chodzi o to czy jak kupie nakeda to moje kolana będą bardziej narażone na przewianie?Czy jednak owiewki na plastikach dają bardzo dużo w osłonie kolanek i nieporównywalnie lepiej mieć bika z owiewkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.