Jump to content

Kamień

Użytkownicy
 • Content Count

  16
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralna

About Kamień

 • Rank
  Podglądacz

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • From:
  Chorzów
 1. Fakt, że uskok jest od zawsze. Tylko w tym sezonie znów się powiększył i jeżeli w zeszłym roku było ograniczenie do 100 teraz jest do 70, to jak teraz tego nie naprawią to w przyszłym sezonie albo najdalej za dwa będziemy tam moto przepychać lub gorzej przenosić co poniektórzy w zależności od sprzętu
 2. Wyrazy współczucia. Sam dziś jechałem w stronę Giwic i w Mikołowie jakiś gostek dostawczakiem chyba LT-ek mimo, iż widział że jadę z naprzeciwka zaczął wyprzedzać traktor gdyby nie szerokie pobocze w najlepszym razie skończył bym w szpitalu.
 3. Wyrazy współczucia. Sam dziś jechałem w stronę Giwic i w Mikołowie jakiś gostek dostawczakiem chyba LT-ek mimo, iż widział że jadę z naprzeciwka zaczął wyprzedzać traktor gdyby nie szerokie pobocze w najlepszym razie skończył bym w szpitalu.
 4. W przypadku szkody ubezpieczalnia stosuje wybieg - brak badania technicznego nie ma podstaw do wypłaty odszkodowania, szkoda z AC. Ostatnio słyszałem, że ktoś powalczył i odzyskał odszkodowanie mimo takiego zapisu w regulaminie. Co do OC nie wiem, nie ryzykowałbym jednak jazdy bez badań.
 5. Witaj. Stałego dowodu, badź rejestracji nie dostaniesz w urzędzie do czasu, aż nie przedstawisz zaświadczenia o przeprowadzonym przeglądzie technicznym. W urzędzie kar za przekroczenie terminu nie ma, problemy możesz mieć poruszając się takim pojazdem po drodze. Pozdrawiam
 6. No to podsumuję: Jeżeli zgubicie tablice rejestracyjną to: W przypadku gdy nie chcecie się martwić idziecie na Policję i mówicie, że wam ukradli, bo jak powiecie, że zginęła nie przyjmą zgłoszenia. Co prawda w wydziale komunikacji nie ważne czy wyrabiacie duplikat, czy nowe numery, wypisujecie oświadczenie co stało się z tablicą/dokumentami. Jest ono ponoć wiążące bo pod odpowiedzialnością karną, ale jak to się ma w praktyce nie przerabiałem Jeżeli nie chcecie czekać to przerestrowujecie motocykl, na duplikat się czeka parę dni a bywa się jak już pisałem, że zagubiona się znajduję. Trwa to jednak ze 3 tygodnie. Na dzień dzisiejszy rejestracja 126,5. Jak już formalności załatwione kupujecie porządne śruby i mocujecie tablicę co jakiś czas sprawdzając mocowanie ( ja przewierciłem i przykręciłem ). Chyba tyle Pozdrawiam
 7. Nie spodziewałem się, że przeze mnie taką dysputa się zrobi. Racja jest po obu stronach. Ja jestem z tych co raczej nie ryzykują i przerejestrowałem. Po pierwsze numer miałem od ręki, na duplikat tablicy się czeka. Pan w wydziale komunikacji uświadomił mnie również, że około 70 procent zgubionych tablic dociera do nich, tylko po jakiś 3 tygodniach, jednak nie chciałem być w tej ryzykownej 30.
 8. Witam ponownie. Dziękuję wszystkim za porady i uwagi. Motocykl już przerejestrowany, więc temat zamykamy. Pozdrowionka. Więc wniosek o zamknięcie i usunięcie tematu.
 9. Byłem na Policji, ale zamiast powiedzieć, że ktoś ukradł powiedziałem, że zgubiłem a w tej sytuacji już zgłoszenia nie przyjmą, bo to moje zaniedbanie. Więc tylko pozostaje mi Wydział Komunikacji. Ale może jakimś cudem ktoś się pochyli i znajdzie .
 10. Witam wszystkich. W dniu dzisiejszym zgubiłem tablicę rejestracyjną z mojego motocykla. Chciałem się przejechać i zrobiłem sobie rundkę z Katowic przez A4 do Rudy Śląskiej, potem Świętochłowice i do Chorzowa, gdzieś po drodze musiała się "uwolnić".. Jeżeli ktoś przez przypadek znalazł prosiłbym o info na priv. Pozdrawiam.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.