Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Zabezpiecz siebie i swoją pasję - Asekuracja motocyklistów


Rekomendowane odpowiedzi

Często się zdarza, że słyszymy o wypadkach z udziałem motocyklisty, a te, ze zwykłej statystyki, bywają poważne. Przez branżę, w której pracuję, to że sam jestem wielkim fanem motocykli i z powodu dużej wypadkowości motocyklistów przygotowałem przykładowy pakiet pozwalający na zabezpieczenie przed następstwami takich sytuacji.

Nurtują Was jakieś pytania? Chcecie wiedzieć więcej? Pytajcie tutaj, telefonicznie lub mailowo.

[email protected], tel. 793933394

534573_image.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawki i składki ustalane są indywidualnie w oparciu o wysokość sumy ubezpieczenia i wiek ubezpieczonego, aczkolwiek przykładowe wyglądają następująco: pakiet kompleksowego ubezpieczenia na 200 000 zł dla osoby w wieku 30 lat, składka 54zł. Jedynymi wyłączeniami w firmie są:

-Śmierć przez dobrowolny i świadomy udział w aktach terroru i przemocy, zamieszkach i działaniach wojennych,

-Samobójstwo do roku trwania umowy ubezpieczenia,

-Działania pod wpływem alkoholu, narkotyków lub innych środków odurzających.

Nie przedstawiałem oferty, bo jak wspominałem, wszystko jest ustalane indywidualnie dla każdego klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowy zakres chociaż mógłbyś zdradzić, albo definicję pasji chociaż, bo jak mogę za 50zł miesięcznie ubezpieczyć moto, to niezwykle korzystna oferta :)

p.s.

Oczywiście nie piszę o oc, bo to ubezpiecza cudze pasje ;)

jagna, ale kolega ma na myśli ubezpieczenie na życie a nie motoru. Co nie zmienia faktu, że mógłby przedstawić wiecej szczegółów:) albo przynajmniej jakąś przykładową kalkulację.

PS swojego czasu szukalem AC taniego, a solidnego padło na Allianz - polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Definicja pasji? Najlepiej to chyba będzie obrazowało szerokie pojęcie "motocyklizmu". :) Co do ubezpieczenia, to ma ono za zadanie umożliwić powrót do stanu normalnego w sytuacji, kiedy po jakimś zdarzeniu nie jesteśmy w stanie sprawnie funkcjonować, nie mówiąc już o zarobkowaniu. Zakres ochrony jest szeroki, bo obejmuje poważne zachorowania i uszczerbki na zdrowiu, niezdolność do pracy i inne. Wszystko jest odpowiednio dopasowywane do sytuacji i potrzeb klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

saYmm - ja też mam u nich ubezpieczone moto, czepiłam się trochę, przyznaję, ale to dlatego, że uważam, że jak ktoś próbuje mi sprzedać cokolwiek to oprócz szumnych haseł mógłby jednak coś więcej napisać. A jak jedyne info jakie dostaję to, że pasja, życie i 50zł to sobie mogę interpretowac jak chcę :)

MichalSc -  własnie to, co powyżej, powinno moim zdaniem się zawierać w 1ym poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jagna - dziękuję za uwagę, w przyszłości oprócz szumnych haseł będę wrzucał bardziej rzeczowe informacje. :) Proszę o wyrozumiałość, bo to moja pierwsza tego typu publikacja w internecie. Z drugiej stromy, jeśli masz jakieś wskazówki odnośnie tworzenia takich informacji w przyszłości, to chętnie wysłucham.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SaYmn, w moim drugim poście wrzuciłem właśnie taką przykładową kalkulację, dla trzydziestolatka pakiet 200 000zł sumy ubezpieczenia. Mamy w tym kompleksowe ubezpieczenie od poważnego uszczerbku i klasyczną życiówkę. Składka w takim przypadku wynosi 54zł miesięcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dalej wiem tyle samo, czyli nic:)

a jakie sa podstawowe OWU, ubezpieczyciel pokrywa koszty leczenia? Rehabilitacji? Kiedy nastepuje wyplata? Na jakiej podstawie, tzn czyjego orzeczenia?

Wybacz, ale dane które podałeś jakby najmniej mnie interesują, bo zapewne 100% kwotu polisy platne jest przy zgonie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o maila na pw, prześlę Ci OWU wszystkiego, co wchodzi w skład takiego pakietu. Są prosto skonstruowane i nie składają się z ilości stron podobnej do książek Tolkiena, więc szybko przez nie przebrniesz. :) Zadawaj proszę konkretne pytania, bo przez to, że siedzę w takich produktach od jakiegoś czasu, mogę uważać niektóre aspekty za oczywiste i po prostu zapomnieć o nich powiedzieć. Niemniej na każde pytanie odpowiem.

Celem takiego rozwiązania jest zapewnienie właścicielowi polisy środków na prywatne leczenie i rehabilitację, by nie musiał czekać na czasem odległe o kilka lat terminy NFZ.

Po krótce o konstrukcji tego rozwiązania: składa się z umowy głównej w postaci klasycznego ubezpiecznia na życie i umów dodatkowych związanych z poważnymi zachorowaniami, uszczerbkami, przejęciem opłacania składek po wystąpieniu wcześniej wymienionych i niezdolnością do pracy. Przykładowa suma ubezpieczenia 200 000 zł dotyczy umów dodatkowych, zatem przykładowo uszczerbku na zdrowiu i zostaje wypłacona do 30 dni od zgłoszenia zdarzenia w wysokości podanej w OWU (np. poważny uraz głowy skutkuje wypłatą 50% sumy ubezpieczenia i nie powoduje wygaśnięcia umowy - osoba posiadająca taką polisę dostaje 100 000 zł na leczenie i dalej jest chroniona). Wypłata świadczenia odbywa się po zgłoszeniu zdarzenia przez ubezpieczonego. Celem oceny zasadności wypłaty świadczenia firma może (nie musi) skierować na badania lekarskie i pokrywa ich koszt.

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania i chciałbyś, żebym coś dokładniej wyjaśnił, możemy w przyszłym tygodniu spotkać się gdzieś w Katowicach i o tym porozmawiać. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Wszystkie firmy ubezpieczające rzucają hasła w stylu "gwarantujemy" to i owo. Drobnym druczkiem z wyłączeniem...tego i owego. Jeśli człowiek ma na tyle cierpliwości i tak sokoli wzrok to doczyta, że jest ubezpieczony od wybuchu wulkanu, tornada, tsunami, a nawet śmierci motocyklisty o ile uderzył w niego nisko przelatujący myśliwiec F16. Problem z takimi ubezpieczycielami zaczyna się w chwili faktycznego wypadku. Już wtedy slogany nie są tak oczywiste jak to było w reklamie. MichalSc powyżej daje przykład np. urazu głowy i wypłaty połowy gwarantowanej sumy czyli 100 000. Ale jaki to uraz głowy za tą stówkę? Wstrząśnienie mózgu to też uraz głowy i wasza firma da mi 100 000? Czy może dostanę to odszkodowanie jak przyjdę z tą nieszczęsną głową pod pachą? Płacąc jaką kolwiek kasę mam mieć zagwarantowane czarno na białym za co płacę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ghost, dzięki za zainteresowanie. Co do wyłączeń odpowiedzialności firmy, wymienię te z Ogólnych Warunków. Są to:

1) próba samobójcza i samookaleczenia

2) świadome i dobrowolne uczestnictwo w aktach przemocy, działaniach wojennych, zbrojnych, zamieszkach lub aktach terroru,

3) działania po spożyciu alkoholu, narkotyków lub innych środków odurzających (tyczy się uszczerbków na zdrowiu, nie ma zastosowania do klasycznej życiówki),

4) podanie nieprawdy przy zawieraniu umowy, jeśli uszczerbek jest skutkiem okoliczności, o które wypytywano w ankiecie medycznej (przez 3 lata).

To wszystkie, które są w umowie.

Uraz głowy w definicjach z OWU to uraz powodujący ubytki neurologiczne. O tych Ci nie opowiem, bo nie jestem neurologiem. :) Wypłata świadczenia jest wtedy w 50% sumy ubezpieczenia (przykładowe 100000zł) i nie powoduje ona wygaśnięcia umowy - poszkodowany dalej jest chroniony przed wszystkimi zdarzeniami. Wydaje mi się to rozsądną propozycją.

Wszystko jest zapisane w OWU - mogę Ci je przesłać na maila, bądź możesz pytać tutaj o wszystko, co Cię nurtuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.