Jump to content
Rafał "Boho"

Rocket III - stukot po odpaleniu

Recommended Posts

Panowie,

mam 3 sezon Rocket 2006 rok i mam dwa pytania:

1) motocykl odpala normalnie i - moim zdaniem - silnik pracuje normalnie, ale przez jakiś czas po odpaleniu na N przy  odpuszczeniu gazu słychać klekot (takie 1-3 szybkie cyknięcia) -  w załączeniu plik z nagraniem. Po rozgrzaniu odgłos na N przy odpuszczaniu gazu znika, a przy odpuszczaniu gazu na biegu go w ogóle nie ma; zmiana biegów i jazda bez zastrzeżeń. Ma ktoś jakiś pomysł, co to może być?

2) naczytałem się o rozciągających się łańcuchach rozrządu, a mam przebieg ponad 43.000 km, jestem laikiem w tym temacie (sam to raczej zmieniam oleje, filtry, klocki itp.) - czy jestem sam w stanie sprawdzić stan łańcucha i napinacza (jeśli tak to prośba o instruktarz), czy lepiej pojechać z tym na serwis? Wiem gdzie jest napinacza, ale nie wiem czy mogę go ot tak odkręcić i na co patrzeć?

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc. 

klekot.mp3

Nie jesteś w stanie.Też tak miałem w fzs600.Dobrym tropem idziesz to może być rozrząd i przebieg na to wskazuje.

Tylko mechanik.

Prawdopodobnie łańcuch rozrządu do wymiany. Obstawiam, ze napinacz jest już na ostatniej zapadce.

Miałem taką sytuację w Tiger 1050, ale fabryczny łańcuch zdjąłem po 121 tys.km :) Nie wiem jak to wygląda w Krokiecie, ale jak zdemontujesz pokrywę zaworów, to powinieneś widzieć od góry napinacz i stopień jego wysunięcia.Jak będzie na ostatnim ząbku, to kieta będzie luźna......