Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Cagiva W16 - sprawdzanie poziomu oleju


RevDNS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie!

Od tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem Cagiva W16 z 1994 roku.
Mam jednak mały dylemat rozbiegający się o sprawdzanie poziomu oleju silnikowego.
Otóż, w instrukcji (wycinek załączam jako obrazek) jest wspomniana wymiana oleju silnikowego, czyli sytuacja
w której filtr oleju jest suchy a silnik jest ogołocony z oleju (prawie) do zera.
Ostatni etap tej instrukcji to sprawdzanie stanu oleju na odpalonym silniku i tu zaczyna się mój problem z interpretacją.
W sytuacji, gdy nie wymieniałem oleju, na zimnym silniku (stał całą noc) i w pozycji pionowej mój stan oleju na okienku sięga maksimum.
Jak tylko odpalę silnik z okienka znika cały olej.

Nie wiem już jak poprawnie sprawdzać stan oleju czy aktualnie motocykl wymaga dolewki,
aby przy uruchomionym silniku stan dźwignął się do przedziału MIN-MAX, czy raczej powinien taki mieć na zimnym silniku.

Proszę o pomoc.
Z góry dziękuję!

Zrzut ekranu 2018-06-08 o 10.49.03.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Poziom oleju sprawdzasz zawsze na zimnym silniku lub na ciepłym , ale po odczekaniu paru minut po jeździe. Wszystko dlatego, że podczas pracy, olej jest rozbryzgiwany przez korbowód co widzisz w okienku kontrolnym jako jego brak. W momencie zatrzymania silnika upływa dłuższa chwila zanim ścieknie on do miski olejowej. Stąd zwłoka czasowa na kontrolę poziomu. Jeżeli był wymieniany filtr, to po wlaniu oleju powinieneś moto na chwilkę uruchomić. Wtedy napełni się również filtr i poziom oleju trochę spadnie. Wtedy decydujesz czy dolać jeszcze oleju. .

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.