Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Szybka kasku scorpion exo 450


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poszukuje nowej szybki do scorpiona exo 450 i mam z tym mały  problem. Orientuje się ktoś gdzie można kupić takie cudo? Nie interesuje mnie żadna przyciemniana, bo takowe owszem są dostępne, jednak nie umiem nigdzie znalezc zwykłej przezroczystej. Ewentualnie da się może jakoś delikatnie wypolerowac drobne ryski? Z tego co się orientowalam, to raczej średnio to wychodzi, ale może ma  ktoś  jakiś sposób sprawdzony? W tej już i tak jeździć ciężko więc spróbować można, nic nie stracę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw woda i drobny papier wodny a potem pasta polerska.Ewentualnie woda i pasta polerska nie wiem jak sie to nazywa chyba wiekszej gradacji a potem wykonczeniowa.Kupisz takie pasty w sklepach z lakierami samochodowymi.Cierpliwosc brak pospiechu to podstawa.Na youtube znajdz regeneracja reflektora.Lub zanies tam gdzie reflektory regeneruja.Robilem bratu tak lampy w aucie i sa jak nowe.W razie czego kolo mnie jest taki warsztat.Mysle ze szanse na naprawe masz duze byle nie przegrzac szyby.W motohybryd zabrze sprzedawali takie kaski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi jeden reflektor zajal 1 godzine moze nawet ponad.Przemywalem czesto aby zeszlifowane drobiny przy polerowaniu ponownie nie rysowaly.Na poczatku wyglada to tragicznie w polowie beznadziejnie a koncowka jest stresujaca.Najpierw zmatowac usunac rysy a potem coraz delikatniejsze pasty i jak widac szary pylek na szmacie plukac.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem może być nierównomierne polerowanie szyki. Człowiek to nie automat i w niektórych miejscach możesz za mocno spolerować szybkę. Spowoduje to załamanie kąta widzenia przez szybkę - trochę jak w krzywym zwierciadle. W przypadku reflektorów, czy szyb bocznych w aucie  - nie jest to problemem, ale przy patrzeniu na wprost już tak. Z tego samego powodu nie poleruje się w samochodach szyb przednich tylko wymienia się na nowe. Szybki do scorpiona chyba powinien ci ściągnąć każdy sklep z kaskami tej marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.