Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Dorobienie łączenia/dolotu wydechu z katalizatorem


dominiklex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

poszukuję osoby lub firmy która dorobi łączenie z pominięciem katalizatora.

Został mi taki wydech:

http://store.racefituk.com/collections/gsx-r1000/products/gsx-r1000-l2

potrzebuję przerobić tak:

http://store.racefituk.com/collections/gsx-r1000/products/copy-of-gsx-r1000-k9-l1

Ogólnie kominy są takie same, różnią się dolotem i wysokością mocowania opaski. Jak widać na zdjęciach - w L2 wchodził w katalizator, a w K9 bezpośrednio do kolektora. Najlepiej by było uciąć przy samym tłumiku i dorobić dolot jak na zdjęciu z K9. Jest taka opcja? Problemem może być to, że dolot jest tytanowy.

ps. W nazwie tematu oczywiście chodziło mi o kolektor ale jakoś mi się źle napisało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z tych fotek to nie bardzo widzę co i jak dokładnie trzeba by zrobić. Generalnie spawam tytan, tak więc to nie stanowi problemu, problemem może być dostanie odpowiedniej rury tytanowej jeśli trzeba będzie zrobić przejście. Co prawda mam trochę blachy tytanowej na stanie parę kontaktów gdzie istnieje możliwość dostania rozsądnych ilości tego materiału i zawsze coś można wykombinować ale nie powiem póki nie ocenie dokładniej. Ewentualnie samo przejście można zrobić z nierdzewki na połączenie z obejmą.

Najprościej będzie jak zrobisz zdjęcia motocykla, przyłożysz tłumik, tak żebym potrafił to sobie wyobrazić a potem ewentualnie możemy się umówić i ocenić sprawę na żywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.