Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Hamulce Yamaha XJ 900 Diversion


bartek_SKP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zwracam sie do Was o podpowiedż, poradę odnosnie skuteczności hamuców w XJ 900 Diversion.

Posiadam taki motocykl i jak na moje potrzeby jestem z niego zadowolony gdyby nie te hamulce, a w zasadzie zwalniacze

Problem polega na tym iż przód hamuje słabo a do tego z dużym opóźnieniem natomiast tył przy mocnijszym naciśnieciu na hamulec blokuje koło.

Czy ktoś z forumowiczów przerabiał temat poprawy skuteczności hamulców z tym konkretnym motocyklu ? Czy wymiana przewodów hamuclowych na oplot stalowy poprawi ich działanie (koszt około 500 zł)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczalnie klocki do wymiany.

Przypuszczalnie klocki ma nowe. Przynajmniej tak pisał w ostatnim poście ;)

Tak jak koledzy pisali wcześniej.

Sprawdź zaciski hamulcowe, czyszczenie/mycie, kontrola poprawności działania tłoczków(sprawdź czy nie mają zarysowań/wżerów, bo to już nie jest młody motocykl).

Może zajść potrzeba wymiany uszczelnień.

Masz zaciski pływające, sprawdź również czy zacisk pracuje w jarzmie.

Zobacz czy nie masz zapowietrzonego ukladu. Ktoś wymieniał ci płyn, może doszło do zapowietrzenia.

Jak ktoś wspominał, sprawdź drożność przewodów, miałem juz kilka takich przypadków ;)

Jeżeli wszystko sprawdzisz i będzie ok, a spowalniacze nadal będe spowalniaczami, to zostanie jeszcze pompa hamulcowa.......w ogóle to zacznij odpowietrzanie od pompy hamulcowej. Powietrze lubi tam się czaić i we wszelkiego rodzaju trójnikach i innych łącznikach ukladu ;)

Przewody hamulcowe w stalowym oplocie to jak najbardziej pożądana inwestycja w wiekowym i cięzkim motocyklu, który pewnie ma jeszcze fabryczne przewody.. Z pewnością poprawi to skuteczność i dozowalność.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klocki nowe ale jakie?bo jak cos w rodzaju schifery czy jakos tak z allegro to hamowania nie bedzie.Roznica w klockach jest duza.

Trzeba do tego podejsc kompleksowo wszystko po kolei sprawdzic bo jest opoznienie uklad nie sprawny.

Najwiekszy efekt da klocek.Oploty nie daja duzej zmiany.Kolega ma np. akcesoryjna pompe i oplot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega pisał, że hamulce działają z "opóżnieniem", więc przypuszczam, ze nawet jakby zamiast klocka w zaciskach były kołki drewniane, to opóźnienie będzie odczuwalne nadal ;)

Ja tam w dwóch swoich motocyklach zastosowałem oplot i zawsze różnica była odczuwalna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie proszę jeszcze jakie klocki byście polecili

To teraz się zacznie ;)

Ja ostatnio w Varadero testowałem sintermetalowe NHC.

Naprawde dobre klocki w przystępnej cenie.

W Bandziorze 1200 miałem Tokico i muszę przyznać że były żyleta, po czym przeskoczyłem na jakieś sinteremetalowe GoldFreny, których mi nie polecano, ale spisywały sie bardzo dobrze.

Używałem też klocków Galfer(sintermetalowe),również dobre. Na tyłach miałem też Vesrah, ale nie wyrobiłem sobie o nich zdania(może gdyby były na przodzie), ale z tego co wiem to chwalone są te klocki....były w niezłej cenie.

Wybór spory, ale wydaje mi się, ze w twoim ulubionym sklepie motocyklowym, Pan sprzedawca gówna ci raczej nie będzie chciał wcisnąć i poleci coś sensownego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocne klocki do takiego motocykla to chyba nie najlepszy pomysł. Zwykle organiczne wystarcza, chyba że lubisz dawać w palnik na jakiś agrawkach :) jak nie to zwykle klocki przynajmniej nie zjedzą tarczy. Układ chamulcowy nie jest długi morenowe znajdziesz problem tylko pamiętaj że 250kilo XJty nie będzie nigdy chamowac jak r6. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.