Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Problem z chłodzeniem kawasaki zx9 94r


Tomky

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, mam problem z moim zx9 ponieważ zaczęło robić się duże ciśnienie w układzie chłodzenia, raz po przejechaniu ok 30km rozsadziło wąż który wychodzi z pompy i wchodzi do głowicy zaraz za kolektorami. Wymieniłem wąż zalałem nowy płyn, założyłem inny korek termostatu i dalej robi sie ciśnienie. Myśłałem, że to uszczelka pod głowicą lecz nie ma żadnych objawów, płyn czyściutki, olej rownież, moto chodzi równo, nie kopci itd. Jest może jakiś odpowietrznik w tym motorze? płyn bombelkuje pod korkiem ale sprawia wrażenie jakby po prostu się gotował bo z tych baniek wgl nie czuć spalin i jest to zwykła para wodna. Termostat otwiera bo głowica sie nagrzewa, pompa tez działa. Prosze o jakąś porade. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ten wężyk jest drożny, tylko zastanawia mnie ten wężyk który biegnie pod gaźnikami, jak się nie myle to jest to grzanie gaźników i on ma po drodze jakies dwa ala filtry i obawiam sie ze on moze byc nie do końca drożny lecz nie wiem czy moze to wywołać to pompowanie węży. Termostat działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak to ja bym sprawdził działanie pompy, i korek w zbiorniczku wyrównawczym - czy działa odpowietrzacz, i podobnie z korkiem wlewy płynu do układu chłodzenia.

Po zagrzaniu silnika te dwa korki mogą nie odpowietrzać układu - po rozgrzaniu ciecz się rozpręża i ciśnienie wzrasta.

Trzecia aczkolwiek nie pożądana ewentualność to spaliny w układzie chłodzenia ( uszkodzona uszczelka głowicy).

Sprawdziłbym czy po odpaleniu we wlewie płynu chłodzącego nie pojawiają się pęcherzyki powietrza ( spaliny ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.