Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Witam :D


Peyton

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Mam na imię Kasia. W motocyklach zakochałam się jeżdżąc na wakacje na wieś. Moja pierwsza miłość to Simson SR 50 icon_biggrin.gif . Od lat zakochana jestem w Hondzie CBR 600F. Jednak nad zrobieniem prawa jazdy kat A zaczęłam się zastanawiać dopiero pod koniec 2013r. a kurs zaczęłam w 2014r. Nim jeszcze zaczęłam kurs miałam straszne obawy, ponieważ znam swoje zamiłowanie do prędkości jadąc autem. Ale zdecydowałam się. W tym roku w końcu udało mi się zdać.
Pod koniec czerwca stałam się szczęśliwą posiadaczką Hondy CB 500. Wróciłam nią z Wrocławia do Katowic co było dla mnie nie lada wyczynem icon_biggrin.gif . Jeżdżę wolno no ale nie od razu Rzym zbudowano :D
Za bardzo nie mam nikogo w Waszym świecie, nie znam za bardzo Waszych zwyczajów na drodze więc gdyby coś, wybaczcie mi icon_biggrin.gif . Serwisowania uczę się z internetu lub męczę ludzi z 4 Bikera w Katowicach. Mam nadzieję, że tu również będę mogła zapytać i, że pomożecie biednej kobiecie nawet w najbardziej prozaicznych tematach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to mi sie podoba takie spokojne dawkowanie? a mysle ze narazie to dla Ciebie wystarczajace moto jak na poczatki? znam takich co ze skuterka przeskoczyli na 600tke i nie bylo kolorowo ale tez trzeba miec wyobraznie? a co do hondy to mysle ze tylko lac i jezdzic i na czas wymieniac olej i filtr?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wyrywny nie jestem, ale małżonka to przewrażliwiona jest tak jak synek, a z kolei córka co ma 3,5 roku to z zamkniętymi oczami by sama na moto jechała :) Liczę tylko, że kiedyś się uda :)

Ale starczy bo to przywitanie koleżanki. Moto wystarczające, nabrać doświadczenia i zmiana. Pamiętaj o dobrym serwisie nie tylko olej i filtr, ale i napęd, hamulce. Jak kupowałaś to był ktoś z tobą? Pamiętaj sprawny motocykl to podstawa bezpiecznej jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marian65 - pytanie od kobiety nowicjusza, co masz na myśli pisząc "...zamiast bladego"?

Jeśli chodzi o realizacje marzeń to dawkuje sobie powoli :)

No i po co mam kupować CBR jeśli jeszcze w CB nie wykorzystałam pełnej mocy :)

Sorry Kasiu- blady (Blady Franek) to określenie używane zazwyczaj w stosunku do CBR 929, 954, 1000RR, ale nie wobec CBR 600F...

Co do Twojego wyboru (CB 500) to pochwalam-jeśli do tąd nie jeździłaś na motocyklach, 58 kucyków to co prawda nie 110 ale do nauki jazdy wystarczy. Chociaż...dla opanowanych jeźdźców można by CBRkę również polecić bo jak większość 600tek zaczyna jechać dopiero od 6tys obr i do tego momentu jest całkiem łagodna, a cebulka jednak jedzie tak jak jedzie i w momencie gdy ją opanujesz (a będzie to szybko) zechcesz ją zmienić na cuś mocniejszego...Zresztą- co ja pieprzę :blush: ...kiedyś na pierwsze moto doradziłem synowi Fazerka 600 (98 KM) i nie dosyć że jeździł tylko na trzech biegach to po dwóch dniach się rozbił...Po co kusić los...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj :) Jakby tak moja lepsza połówka w moto się zakochała hmm......... Jak na razie walczę żeby ją chociaż przewieźć nic się nie przejmuj :(

blagas nie przejmuj się- baba z moto-koniom lżej ;):D . Moja małżonka jechała ze mną tylko raz na R1 i potem mimo że z jej powodu zostawiłem jeszcze Fazerka 600 to nawet na niego nie chce wsiąść. Zresztą teściowa tak samo...wciąż zachodzę w głowę dlaczego ;) :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.