Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Towarzysz przy zakupie motocykla


Wudii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, jestem nowy na forum jak i chcę postawić pierwsze kroki w świecie Motocyklistów :).

 

 Pierwszy krok to oczywiście zakup jednośladu i tutaj kieruję swoje prośby. Jako, że się nie znam na tym sprzęcie w ogóle i we wszystkim jestem zielony do bólu. Chciałbym nawiązać znajomość z kimś kto ma to obcykane. Spotkać się na piwo pogadać o tym wchłonąć trochę wiedzy od doświadczonego wygi. Pomoc w zakupie itd itp. Jako świeżakowi każdy wie o co mi chodzi :). Nie śmierdzę groszem więc wolę kupić raz, a porządnie, dać więcej a mieć na długie lata, przez co też nie może powinąć mi się noga przy zakupie. Oczywiście dla dobrodusznego człowieka który poświęci czas i nerwy. Odpowiednio się odwdzięczę w postaci kasy albo inny sposób :).

 

 Jeżeli ktoś znajdzie w sobie na tyle siły chętnie czekam na jakiś kontakt.

 

E-mail [email protected]

Tel. 793-956-404 

 

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle w granicach 500-750ccm wygodny na dalszą jazdę z żoną jak i do pracy jakiś szosowo-turystyczny w deseń Banditu albo CBR. Oczywiście ja widzę go w tym kierunku, ale oczywiście można mi to wybić z głowy jeżeli to zły pomysł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CBR raczej bym odradził. Możesz wybrać coś z podobnym serduchem, ale nie tak poświrowane. Można wybrać Horneta 600, ale też raczej jest odradzany na pierwsze moto. Mimo, że sam zaczynałem od 600 to jednak zawsze bezpiecznie jest wybrać jakieś 500, sezon pośmigać i kupić większe. Ale i tak pewnie zrobisz jak zechcesz :)

 

Co do człowieka, ktory może Ci pomóc kupić maszynę, oglądnąć i doradzić pod względem technicznym to masz na forum Danvielda. Są też inni (Owca, Junkol, ale u nich ciężko z czasem w sezonie). Danvield chyba zjeździł wszystkich handlarzy więc może podpowie nawet, gdzie warto, a gdzie nie warto zaglądać. Zaś co do rodzaju maszyny to ja bym raczej tutaj spoglądał w porfel. Jak znajdziesz jakąś super 500 to bier nie zastanawiaj się. A jak znajdziesz dobre 600/750 no to też bier :D tylko z tym zastrzeżeniem, że bierzesz odpowiedzialność za swoje braki w doświadczeniu w obchodzeniu się większymi maszynami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz nie bierz to nie problem :). Kupić mogę wszystko na każdym kroku, ale utrzymanie :D. Co do doświadczenia to na spokojnie, nigdy nie miałem potrzeby testować osiągów, raczej jestem z tych spokojniejszych :)

 

Ten Hornet. Muszę przyznać, że trafiony :). Właśnie czegoś w tym stylu szukam i cenowo też tak jak myślę :). A co do zakupu, lepiej poczekać do zakończenia sezonu, czy to jest bez różnicy gdy motocykl jest wart kupna. Potem kwestia tego, żeby ktoś ze mną pojechał przetestować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ceny to mimo, że dużo osób sądzi, że zimą są tańsze to ja uważam, że najtańszę są w czasie sezonu (tak jak teraz), gdy klientów jest mało, bo każdy już "obkupił się" na wiosnę. Co do utrzymania to jest loteria. Tylko nowe moto będzię najbardziej ekonomiczne pod tym względem. Każde inne używane to loteria, bo możesz trafić na takie, które będzie przez peirwsze kilka tysięcy śmigać jak żyletka, a później coś pójdzie i będzie trzeba wydać kasę na naprawę. Co do spalania, to już inna kwestia. Ale większość z serii 600 trzyam normę między 5-7l/100km. Ale jak wiadomo to zależy od tego kto jaką ma rękę do odkręcania.

 

Co do ceny to dobre moto cenę będzie trzymać zawsze. Chyba, że komuś pali się grunt pod nogami.

 

Co do testowania osiągów: to się zmienia z czasem :D Może nie w pierwszym miesiący, ani może nawet w drugim sezonie, ale kiedyś nadejdzie ten dzień i można dostać małpiego rozumo :D Niestety :) Jest fun, jest ryzyko, są konsekwencje :)

 

Ja mogę coś o hornecie napisać, bo śmigałem na 600, więc jak co pisz na PW :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie napiszę, może jutro :). Bo jutro rano do roboty, więc trzeba kończyć. Głownie jest mi ktoś potrzebny do pomocy, z autami już się orientuję na co zwracać uwagę, każdy dźwięk mi coś mówi, a z motocyklami nie wiem. Może tak samo może inaczej, ale da się rozpoznać usterki które wyskoczą po czasie. To napisze Ci na PW i pokierujesz mnie w razie czego do kogo uderzać w jakich kwestiach :). Dzięki wielkie za pomoc i zainteresowanie się tematem :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie :D W tym wszystkim zapomniałem o Tobie Grześku, że jak już coś polecasz to sprzęty w dobrym stanie :) Więc Wudii kolega nfs podał Ci linka do fajnego sprzęta na sam początek. Jeśli decydowałbyś się na horneta to mogę powiedzieć, że cena jest atrakcyjna, bo dodatków do turystyki masz sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.