Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

TYCHY 20.02.2015


arkadio

Rekomendowane odpowiedzi

Paniusia z audi Q7 wyszła z założenia, że większe auto to ma pierwszeństwo przed skuterem.
Powiem wam, że jest to standard.. ja dużo przejeździłem na skuterze i który potrafi jechać licznikowe 70-75km/h i ludzie zaraz przedemną potrafią wyjechać z podporządkowanej.

Nie wiem co nimi kieruje, czy to, że większy ma pierwszeństwo czy to, że może jadę 45km/h i w mgnieniu oka się zatrzymam przed nimi?

 

To samo zjezdzanie na mnie kiedy oni zmianiają pas lub podczas wyprzedzania zdecydowana większość nie zachowuje 1metra odstępu. Kilka razy zdarzyło mi się, że kierowca tira wyprzedzał mnie w odległości ok pół metra..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek bez urazy, ale takich co smigają na kiblach zgodnie z przepisami jest mało. Więc ludziska już z założenia nie lubią skuterów co jest może i niesłuszne, ale od lat nie starają się oni żeby ich polubieć. Ja ostatnio (w Sosnowcu) jechałem Orląt Lwowskich (nie wiem czy akurat ten odcinek to na 100% ta ulica, ale tak mi się wydaje). Tam są roboty drogowe, więc omijam dzielnie wszelkie koleiny, rozkopaną drogę i lawiruję kierownicą raz w lewo, raz w prawo i nagle z prawej po poboczu 5cm od mojego lusterka jedzie skuter z prędkością 40km/h. Jak się wyjebie to uderzy w samochód i jeszcze się połamie.

 

Zaś co do opisanej sytuacji  z linka no to nie ma co komentować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem jak jest z tymi skuterami. Sytuacja dramatycznie się pogorszyła odkąd weszło prawo, że każdy posiadający dowód osobisty może jeździć.. lawinowo widziałem np. starych dziadków którzy ledwo trzymali się skutera a jechali na nim..

Również miałem sytuację jadąc autem, że typek na skuterze ominął mnie z lewej strony na skrzyżowaniu i skręcił w prawo...

 

Jednakże, nie oznacza to, że Ci co nie jezdza do końca ostrożnie na "kiblach" nie mają swoich praw na drodzę. To samo dziś na rowerze jechałem by pokazać jak nagrywa moja kamerka Sjcam i żeby wrzucić tu do odpowiedniego tematu i też sytuacja, że ludzie ze wszelką cenę musieli mnie wyprzedzić na centrymetry chociaż i tak nie przyspieszyli na tym praktycznie wgl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na własne oczy widziałem pana w średnim wieku który przed skrzyżowaniem zsiadł z maszyny ,przeprowadził skuterka po pasach i pojechał dalej.Chyba nie wytrzymał psychicznie bo akurat trafił mu się lewoskręt na Katowice  w Rudzie 1 k.macdonalda :) To tyle jeśli chodzi o znajomość przepisów wśród użytkowników tych maszynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.