Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Yamaha xj 600 N problem z prędkościomierzem


Tomala1978

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z prędkościomierzem , mianowicie taki że stoi w miejscu .

Stanął w pewnym momencie i tylko coś w nim lekko przeskakuje a przebieg nie rośnie .

Ten drugi licznik który mogę kasować chodzi normalnie .

Podejrzewam że albo linka sie obluzowała albo ktoś wcześniej kombinował coś z przebiegiem.

Pytanie moje to jak rozebrać ten licznik żeby czegoś nie urwać .

A tak przy okazji to jaką najszerszą oponę mogę założyć na tył ?

Z góry dzięki za odpowiedź .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z prędkościomierzem , mianowicie taki że stoi w miejscu .

Stanął w pewnym momencie i tylko coś w nim lekko przeskakuje a przebieg nie rośnie .

Ten drugi licznik który mogę kasować chodzi normalnie .

Podejrzewam że albo linka sie obluzowała albo ktoś wcześniej kombinował coś z przebiegiem.

Pytanie moje to jak rozebrać ten licznik żeby czegoś nie urwać .

A tak przy okazji to jaką najszerszą oponę mogę założyć na tył ?

Z góry dzięki za odpowiedź .

 

Gdyby linka się obluzowała nie rósłby Tobie przebieg na tzw. liczniku  dziennego przebiegu. IMHO usterka jest pomiędzy napędem prędkościomierza i głównego drogomierza a tymże licznikiem przebiegu dziennego. 

Sprawdź czy na głównym drogomierzu nie jest któraś cyferka zablokowana w pozycji pośredniej, bo to może być przyczyna braku zliczania przebytej drogi, co niekoniecznie będzie się wiązało z brakiem wskazań prędkościomierza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te zegary rozbiera sie dosc prosto. Da sie zdjac dolny kubek i bebechy na wierzchu. Naped drogomierza jest na plastikowych trybach i pezekladni slimakowej pewnie cos jest wytarte i przeskakuje. Moglo tez byc zle poskladane przy korekcie przebiegu. Czesci niedostepne w zamiennikach. ASO penie drozsze od kompletu uzywanych zegarow w sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.