Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Dziura bez lakieru po zdjeciu naklejki


Scaral102

Rekomendowane odpowiedzi

Moze uda Ci sie gwiazdką sfazowac i wypolerowac i bedzie git.

ew probowalbym to przematowac do równego i prysnac klarem - potem polerka i git.

(w zaleznosci jak tego grubo jest i ile bazy)

 

Powiedzmy, że zrobie tak: papier 1000, potem 2000 (potem ew. 3000?) i polerka pasta polerską... da rade? (zadaje głupie pytania bo sie na tym nie znam, a nie usmiecha mi sie tego zepsuc :/)

 

najlepiej oddać do lakiernika, który zeszlifuje delikatnie klar, potem naklejka i znów pryśnięcie wszystkiego bezbarwnym

Ale lakiernikowi trzeba zabulić, a dwa bede bogatszy o doświadczenie hehehe :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy, że zrobie tak: papier 1000, potem 2000 (potem ew. 3000?) i polerka pasta polerską... da rade? (zadaje głupie pytania bo sie na tym nie znam, a nie usmiecha mi sie tego zepsuc :/)

 

Ale lakiernikowi trzeba zabulić, a dwa bede bogatszy o doświadczenie hehehe :P

Że się wtrące, nic szlifowanie papierem ani pasta Ci nie da, pod naklejka poprostu brakuje lakieru bezbarwnego, jak zaczniesz szlifować baze czyli sam kolor to albo wytargasz dziure do podkładu albo go zmatowisz po czym nie będzie opcji żeby to zapolerować, opcję masz jedną, pomalowac bezbarwnym co i tak nie daje 100% gwarancji że bedzie ok bo po jakimś czasie bezbarwny zacznie się łuszczyc ale zawsze jest to jakaś opcja która może wytrzymac poł roku albo kilka lat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ponowie, zeszlifowałem kawałek nieszczesnej dziury ii.. wyszło całkiem całkiem. Powierzchnia delikatnie zmatowiała ale mysle, że jakaś zwykła lekkoscierna pasta (k2 tempo?) da rade. 

 

Teraz pytanie.. I tak bedzie czuc pod palcem ta roznice w warstwach ale.. Czy po polerce mam nakleic naklejki i machnac bezbarwnym czy najpierw bezbarwny i na to naklejka? 

 

I WAZNA KWESTIA! jakim lakierem bezbarwnym bo ktos mi cos wspomnial ze zwykly w spreju nie moze byc ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponowie, zeszlifowałem kawałek nieszczesnej dziury ii.. wyszło całkiem całkiem. Powierzchnia delikatnie zmatowiała ale mysle, że jakaś zwykła lekkoscierna pasta (k2 tempo?) da rade. 

 

Teraz pytanie.. I tak bedzie czuc pod palcem ta roznice w warstwach ale.. Czy po polerce mam nakleic naklejki i machnac bezbarwnym czy najpierw bezbarwny i na to naklejka? 

 

I WAZNA KWESTIA! jakim lakierem bezbarwnym bo ktos mi cos wspomnial ze zwykly w spreju nie moze byc ;/

Z moich doświadczen  i wiedzy wynika że lakier bezbarwny położony prosto na starą powłoke lakiernicza będzie się po pewnym czasie łuszczył bo raczej powinno malowac sie bazą i na świeża baze klar.

A co do pytania to raczej najpierw naklejka a później lakier bezbarwny a to po to żeby naklejki zabezbieczyć i nadać ładny połysk.

Co do lakieru polecam Novol Ultra ale do tego juz musisz miec sprężarke i pistolet, już nie mówiąc o tym że bezbarwny wymaga trochę wprawy żeby to ładnie wyglądało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.