Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Honda CB 500 VS BANDIT 600 Porównanie


bowscher

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Prosił bym kogoś kto jezdził lub posiadał oba motocykle, o ile taki ktos sie znajdzie, o porównanie w skrócie tych dwóch modeli a konkretnie chodzi o bandita 600 i honde cb 500. Chciałbym wiedźieć jak w porównaniu do siebie wypadajaą mocowo, trakcyjnie jak i eksloatacyjnie ponieważ szykuje sie do zakupu pierwszego motocykla i właśnie do tych dwóch modeli skłaniam się najbardziej.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bandit cięższy więcej mocy wyższe koszty utrzymania 4 gary gażniki więcej zaworów. itd .Trakcja o ile jest prosty bo sporo jest po przejściach normalna lecz lecz już wymagająca więcej.Większa moc/masa może spowodować różne komplikacje.

CB masa średnia,moc wystarczająca do poruszania się szału nie ma ale eksploatacja jest tania,motocykl nie powinien zaskoczyć swoim zachowaniem,dwa gary więc węższy łatwiejszy w skręcaniu,manewrowaniu,hamowaniu ale silnik mniej elastyczny z tego powodu.Ogólnie ekonomiczna rakieta.

Na cb z kręgu znajomych(początkujących) nikt się nie wysypał,na bandicie był jakieś różne śmieszne akcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcesz porównac opla astre 1.6 z BMW 1.8Is:D?

Jeśli mamy patrzyć na to w tych kategoriach to tak, choć i astra i bmw z wyżej wymienionymi silnikami maja bardzo podobne osiagi :P

Wracając do tematu, podejżewam że szybciej znajde honde w niezłym stanie niż bandita (to wynika tez z wypowiedzi mpierwszego kolegi), zapewne honda bedzie tansza rowniez w zakupie.

Mam jeszcze jednak pytanie do osiagow, z racji ze honda slabsza ale lzejsza bardzo odstaje mocowo od bandita?

 

Pozdrawiam i dzięki za udzielone odpowiedźi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cb ma chyba 58 km,bandzior 78.Mam B6,jeździłem trochę cb i lepiej się smiga Bandyta,pozatym cb ma 2 gary,bandit 4 zupełnie inny dźwięk silnika,jak kto woli.

Dźwiek to kwestia gustu, wiadome że nie będzie to brzmiało jak super sport ale to akurat nie problem dla mnie, natomiast interesuje mnie konkretna odpowiedź jak wygląda porównanie mocowe/przyspieszenia tych dwoch motocykli poniewaz chce kupic motocykl na powiedzmy conajmniej dwa sezony, a ze sie szybko nudze jesli chodzi o samochody to nie chcial bym w polowie sezonu sprzedawac np hondy i szukac czegos innego. Drugą rzeczą jest że nic mocniejszego niż bandit w gre nie wchodzi ponieważ lubie swoje życie i samobójcą nie jestem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cb odstaje,słabszy dół ze świateł zostaniesz z tyłu,musisz gonić,bardziej się sprężać,na prostych ucieknie gsx,na podmiejskich odcinkach masz spore szanse jak wkręcisz w obroty to szybko się zbierze i jest manewrowna ale prędkości brakuje.Bandit równiej ciągnie bo 4 gary cb pluje mocą.

W CB dbaj o regulację zaworów itd. to lepiej będzie szła.Za to wszędzie tanio zajedziesz,sensownie nabierasz doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz moto na co najmniej na 2 sezony,to nawet się nie zastanawiaj tylko bierz bandziora,jak dobrze poszukasz to znajdziesz,ja za mojego dalem 6k(dobrze doposażony) i stan perfect,sezon przejeździłem zero wkładu,zero awarii.Powiem więcej,z perspektywy czasu załuje że nie kupiłem od razu bandita 1200 jako moto docelowe,ale sezon na 600 człowiek się podszkolil i będzie jak znalazł przygotowanie pod 1200 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz moto na co najmniej na 2 sezony,to nawet się nie zastanawiaj tylko bierz bandziora,jak dobrze poszukasz to znajdziesz,ja za mojego dalem 6k(dobrze doposażony) i stan perfect,sezon przejeździłem zero wkładu,zero awarii.Powiem więcej,z perspektywy czasu załuje że nie kupiłem od razu bandita 1200 jako moto docelowe,ale sezon na 600 człowiek się podszkolil i będzie jak znalazł przygotowanie pod 1200 :)

Rozumiem że bandit całkiem nieźle przyspiesza i oddaje moc liniowo, a honda jak to honda (jezdzilem samochodami tej marki) zaczyna zycie dopiero przy wysokich obrotach :)

Mysle ze zaczne poszukiwania od bandita choc z sentymentu do marki honda tez bedzie na moim celowniku, chyba ze ktos z forumowiczow ma jeszcze cos do dodania?

Dzieki wszystkim za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz taki sentyment do Hondy to pomyśl nad hornetem, lżejszy szybszy i zwinniejszy od bandita taki starszy brat Cb

Nie podpuszczaj ;)

 

A tak całkiem serio, hornet jest moim motocyklem docelowym, natomiast z tego co sie zorientowałem to taka CBR bez owiewek i silnik w tym motocyklu raczej nie bedzie sprzyjał nauce jazdy, zwłaszcza ze lubie byc czasem delikatnie rzecz ujmując narwany wolał bym nie miec tyle mocy pod ręka.

 

Ale fakt faktem Hornet jest piękny ^.-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.